На святкування річниці п’ятидесятницького руху приїдуть християни з Аргентини та Парагваю
photo_2020-02-25_11-13-15-2
Фото: УЦХВЄ

Представники УЦХВЄ відвідали Південноамериканські країни Аргентину та Парагвай. Ці країни мають впливову українську діаспору, в якій налічується багато християн, які живуть і водночас здійснюють служіння там.

Делегація УЦХВЄ у складі першого заступника старшого єпископа Анатолія Козачка, директора Департаменту освіти Віктора Вознюка, директора Департаменту підприємців Романа Зінчука та фермера з Одеси Олександра Денисенка, відвідала обидві країни з метою налагодження зв’язків з п᾽ятидесятницькими церквами серед української діаспори.

Детальніше про цю поїздку розповів член делегації Віктор Вознюк.

«Поїздка до Південної Америки відбулася у рамках проекту святкування 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні. Нашою метою було не тільки познайомитися зі служінням братів і сестер у діаспорі, послужити їм словом, а й запросити їх на головну подію ювілейного року – урочисту Академію, що відбудеться у Києві 22 травня.

У Буенос-Айресі нас зустрів пастор Анатолій Борисовець, який переїхав жити до Аргентини з Рівненщини понад двадцять років тому. Саме у той період в столиці утворилася невелика українська п’ятидесятницька громада. Ми мали можливість послужити словом, а опісля вирушили у Парагвай. Пастор Анатолій супроводжував нас під час усієї подорожі, разом з нами знайомився із церквами в діаспорі.

Парагвай

У Парагваї ще одним нашим «гідом» став пастор Петро Ступак, разом з ним відвідали містечко Фрам, що на 70% населене українцями. Зауважу, що наші земляки, як роботящі люди, вони, як ми звикли казати, «тримають Парагвай». Найбільш впливовою в країні є родина Троцюків. Це – до слова…

Наша делегація мала гарне богослужіння у Фрамі, на яке з’їхалися пастори навколишніх п’ятидесятницьких церков. Служителі радо відповіли на запрошення прибути в Україну на святкування 100-річчя п’ятидесятницького руху у травні (з цієї парагвайської церкви ми чекаємо, як мінімум, двох делегатів).

Аргентина

Далі ми вирушили до Аргентини, де відвідали в провінції з найбільшим скупченням українських емігрантів – Чако, Формоса та Мендоса. У церквах тут збираються здебільшого люди, батьки яких емігрували у 30-х роках. Їм доводилося тяжко працювати, з роками вони набули певних статків. Здебільшого українці працюють тут у сільськогосподарському секторі.

У провінції Чако, в місті Вілла Анхела, де в емігрантській церкві служить пастор Олександр Скоропляс, відбулося богослужіння, на яке зібралися пастори з церков регіону. Опісля ми поспілкувалися у невимушеній атмосфері, де розповіли про життя Церкви в Україні. Приїхати в Київ на святкування 100-річчя зголосилося шестеро служителів.

У Буенос-Айресі для нас організували зустріч з пасторами, серед яких були представники національної п’ятидесятницької церкви Аргентини, що налічує понад 2,5 млн. віруючих та понад 15 тисяч церков (зокрема, віце-президент одного з братерств Хуго Бавале, який теж планує відвідати Україну на святкування). 

Місцеві служителі знайомились з нами, ми знайомили їх з Україною. Пастори були вражені станом та можливостями Церкви у нашій державі.

Хоча більшість зі «старої еміграції» (діти батьків, які виїхали з України в 30-ті, — ред.) ніколи не були на землі їхніх батьків та знають про наші події тільки з новин, але вони щиро вболівають та моляться за Україну.

Вважаю, що наша делегація досягла мети, налагодивши стосунки із братами та сестрами за океаном. Тепер очікуємо зворотного зв’язку та їхнього візиту в Україну».

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
У чотирьох луцьких церквах розгорнуть пункти обігріву
13:02 - Чт / 12 Січ. Люди, Церква України
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
На благодійному ярмарку в Ужгороді церква зібрала 100 тис. грн
18:45 - Вт / 03 Січ. Благодійність, Події, Свята, Церква України
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Херсоні церкви святкують українську перемогу
15:21 - Пн / 14 Лис. Події, Україна, Церква України
Українські Християни Віри Євангельської провели у центрі Варшави масштабне молитовне зібрання
17:22 - Ср / 02 Лис. Події, Церква України