На Західному березі Йордану знайшли монети «Свобода Сіону»
0
9LSpDPZDAn6CEXau8gwode-480-80

На Західному березі Йордану були виявлені дві монети, викарбувані приблизно 70-го року єврейськими повстанцями під час двох окремих заколотів проти Римської імперії. 

За словами дослідників, монети можуть дати уявлення про те, що сталося під час повстання Бар-Кохби проти римлян. Про це пише Слово про Слово з посиланням на livescience.com.

«На одній з монет, викарбованих у 67-68 рр. н. е., зображено лист винограду та єврейський напис, що перекладається як «свобода Сіону» на одній стороні, тоді як на іншій стороні зображена амфора з двома ручками та напис на івриті, що означає «2-й рік», – сказав Двір Равів, старший викладач Університету Бар-Ілан в Ізраїлі, який у 2020 році провів археологічне дослідження, яке виявило монети приблизно за 30 миль на північ від Єрусалиму.

На момент карбування цієї монети єврейські повстанці перемогли римські сили в регіоні й захопили значну частину Ізраїлю, включаючи Єрусалим, сформувавши короткочасний уряд, який карбував власні монети. У 70 р. н. е. римська контратака призведе до того, що римляни повернуть Єрусалим і зруйнують більшу частину Храмової гори, найсвятішого місця в Єрусалимі.

«Археологічні дослідження також виявили іншу монету за 1 км від першої в невеликій печері, яка, ймовірно, була розграбована останнім часом, − сказав Равів. – Її карбували в 134-135 рр. н. е. під час так званого повстання Бар-Кохби, яке тривало з 132 по 136. На одній стороні є єврейський напис, що перекладається як «за свободу Єрусалиму», разом з пальмовою гілкою всередині вінка; інша сторона монети прикрашена зображенням ліри та єврейським написом, що перекладається як «Шимон», що вказує на ім’я повстанського лідера Шимон Бен Косва, або Бар-Кохба»

На той момент, коли карбували монети, єврейські повстанці розпочали черговий бунт проти Римської імперії, також захопивши значну частину Ізраїлю та сформувавши ще один короткочасний уряд, який карбував власні монети. Римляни придушили цей бунт у 136 р. н. е. Давньоримський історик Кассій Діо (який жив десятиліттями пізніше, приблизно з 155 по 235 р.) стверджував, що було вбито понад 500 000 єврейських чоловіків.

«Символи та гасла на єврейських монетах під час двох римських воєн декларували цілі повстанців: політичну свободу, звільнення Єрусалима від римського завойовника та відновлення богослужінь у Храмі», – йдеться у повідомленні дослідників.

«Монета Бар-Кохба з Ваді-ер-Рашаша свідчить про присутність єврейського населення в регіоні до 134 р. н. е., на відміну від попереднього твердження, що єврейське поселення у високогір’ї на північ від Єрусалиму було зруйновано під час Великого Повстання (яке закінчилось у 73 р. н. е), і потім не було заселене, – йдеться у заяві Равіва. – Ця монета також є першим свідченням того, що регіон Акрабатта, найпівнічніший з районів Юдеї в римський період, контролювався адміністрацією Бар-Кохби».

Окрім монет, археологи, які обстежили територію, також виявили залишки кераміки, скляних предметів та залізних артефактів, зокрема, два римські ножі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

vYHT2u9C9uxbzLrwDLZB4R-480-80

За темою

У Польщі пройшов щорічний парад за життя та сім’ю
11:05 - Сб / 25 Вер. Події, Світ
Скорочення друкованих та збільшення цифрових: як пандемія вплинула на поширення Біблій
14:45 - Пт / 24 Вер. Світ
Захист християнської спадщини: у Варшаві підписали угоду про створення українського Ordo Iuris
13:34 - Пт / 24 Вер. Події, Світ, Україна
Християн у США закликали долучитися до маршу проти переслідувань за віру
12:05 - Чт / 23 Вер. Світ
Віз християнську молодь із ретріту: в США розбився автобус із 31 пасажиром
16:21 - Ср / 22 Вер. Світ
У США поліцейський зловив немовля, яке викинули з балкона другого поверху
15:30 - Ср / 22 Вер. Світ
Пастор відкрив у Фінляндії благодійне кафе «Ukraina»
16:01 - Вт / 21 Вер. Світ
У США стартував марш проти гоніння християн
13:34 - Вт / 21 Вер. Світ
Боксер-християнин Менні Пак’яо балотується на пост президента Філіппін
12:58 - Вт / 21 Вер. Політика, Світ
Сьогодні євреї відзначають перший день Біблійного свята Суккот
18:15 - Пн / 20 Вер. Світ, Свята
Трамп зініціював утворення Національної ради з питань віри у США
11:52 - Пн / 20 Вер. Світ
Попри пандемію, благодійники в США активно жертвують гроші: результати дослідження
11:35 - Пт / 17 Вер. Благодійність, Світ