Щоб нагадати про Бога: в медзаклади для людей з деменцією розсилають диски з госпел-піснями
0
hymn-sing-foundation

Госпел-співак Джеральд Вулф відвідав свого батька, який у зв’язку з деменцією через хворобу Паркінсона перебував лікувальному закладі. Те, що трапилось під час виконання пісні «In the Sweet By and By», вразило співака. Акорди гітари викликали у присутніх там пацієнтів неймовірні спогади.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Baptistpress.

«Протягом кількох хвилин більшість людей в кімнаті почали співати, і всі вони знали пісню», – сказав Вулф.

Цей момент надихнув Вулфа очолити Gospel Music Hymn Sing Foundation (Фонд співу гімнів госпел-музики) у тривалому просвітницькому проєкті, в рамках якого було розіслано в загальному майже 47 000 DVD-дисків з госпел-музикою у більш ніж 15 600 будинків для престарілих.

В рамках заходу «Співайте знову» кожен заклад отримав по три DVD-диска з участю відомих госпел-виконавців – лідерів прославлення у громадах чисельністю до 2000 чоловік, таких як Перша баптистська церква Атланти. Кожен DVD закінчується звісткою Євангелія і запрошенням прийняти Христа.

«Вони відчувають себе як у церкві», – сказав Вулф про стареньких, які дивляться DVD.

Директор служіння Veranda Ministries в Галлатіні (Теннессі) Мері Енн Оглсбі сказала, що пацієнти часто розмовляють з DVD, як ніби співаки знаходяться в кімнаті.

«Одна з пацієнток, слухаючи співа Кім Хоппер на одному з DVD, сказала: “Дорогенька, Бог, безсумнівно, благословив тебе прекрасним голосом”, – згадує Оглсбі. – Я відправила Кім повідомлення, сказавши їй: «Одна з дам розмовляла з вами, тому що ви були на великому екрані».

За словами Вулфа, члена правління Gospel Music Hymn Sing Foundation, засновника південного госпел-квартету Greater Vision і члена Першої баптистської церкви в Моррістауні, ці DVD були особливо корисні, оскільки установи продовжували працювати під час пандемії COVID-19.

«Коли ми почали проєкт «Співайте знову», ми й гадки не мали про наближення COVID і про те, що мешканцям медичних установ не дозволять приймати відвідувачів протягом довгого часу, але Бог знав, – сказав Вулф. – Ми отримали стоси листівок і записок від керівників закладів, які розповіли нам, наскільки DVD-диски надихали їхніх пацієнтів, особливо у 2020 році. Вони стали свого роду рятівним колом, що пов’язує мешканців цих закладів зі звичними церковними практиками і піснями, які вони співали все своє життя».

Оглсбі сказала, що музика – це особливо ефективний спосіб служити і спілкуватися з пацієнтами, які страждають на такі захворювання, як деменція і хвороба Альцгеймера.

«Це відомий факт, що вони співають, коли не можуть говорити, – сказала Оглсбі. – Музика зберігається в іншому відділі мозку, ніж наша мова і слова, тому що музика – це не розмова і спів, це мелодія, це ритм. Це одне з останніх речей, яка піде від кожного з нас».

Veranda Ministries була першою установою, яка використовувала DVD з гімнами.

«Ми просто завжди помічали, що велика частина цього старшого покоління виросла на церковних гімнах. І вони дійсно більше не мають можливості бути в церкві, – сказала Оглсбі. – Для людей з деменцією це був, так би мовити, єдиний зв’язок, який вони мали з церковним світом, завдяки цим відео».

Gospel Music Hymn Sing Foundation поширила DVD-диски за допомогою волонтерів, фінансових пожертв і грантів.

Після поширення DVD в 15 640 будинках престарілих, проєкт «Співайте знову» вступає в другу фазу поширення – диски роздадуть ще в 20 000 установах тимчасового догляду і хоспісах.

За словами Вулфа, коли другий етап буде завершено, організація має намір випустити нові DVD-диски для поширення в будинках для людей похилого віку, як і на першому етапі програми.

Цей проєкт дуже особливий для Вулфа. Він запустив його в 2018 році після того, як його батько помер від хвороби Паркінсона 6 січня 2018 року у віці 83 років. Старший Вулф співав пісню «Amazing Grace» (О, благодать) з членами сім’ї всього за шість тижнів до смерті, хоча ледь вимовляв слова.

«Ми співали Amazing Grace, і він співав з нами, – сказав Вулф. – Це дійсно вплинуло на мене. Я поговорив з іншими людьми з організації, і ми домовилися, що будемо розсилати DVD по будинках престарілих. Нам допомагали люди звідусіль».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Міссурі став першим штатом в США, де більше не роблять аборти
18:30 - Пт / 22 Січ. Здоров'я, Люди, Світ
ADRA надає набори для укриття людям, які пережили три землетруси в Індонезії
16:55 - Пт / 22 Січ. Благодійність, Світ, Церква
В Данії хочуть зобов’язати всі церкви перекладати проповіді данською мовою
18:02 - Чт / 21 Січ. Політика, Світ, Церква
Щоб ширилося Євангеліє в джунглях: служителям у Папуа Новій Гвінеї купили позашляховик
16:28 - Чт / 21 Січ. Світ, Церква
Слово Боже в 65-градусний мороз: як місіонери проповідують Євангеліє в Якутії
13:00 - Чт / 21 Січ. Світ, Церква
Звернення до влади Білорусі: відновлено збір підписів під відкритим листом християн
16:45 - Ср / 20 Січ. Світ, Церква
«Підтримаймо молитвою братів та сестер у Хорватії» – Михайло Паночко
14:45 - Ср / 20 Січ. Люди, Світ, Церква
Які правила карантину діятимуть в Україні після завершення локдауну
12:20 - Ср / 20 Січ. Здоров'я, Україна
У США суд виправдав диякона, якого заарештували за спів без маски на відкритому повітрі
18:10 - Вт / 19 Січ. Світ, Церква
Голосуйте за «Християнський хіт–2020»: в Україні запустили музичний чарт
18:01 - Вт / 19 Січ. Музика, Україна
Стартував 4-ий набір групи підтримки онлайн-курсу «Емоційна цілісність»
17:20 - Вт / 19 Січ. Здоров'я, Освіта, Україна
Музичний рух «Служіння. Творчість. Місія» запрошує на щорічну конференцію
16:25 - Вт / 19 Січ. Музика, Події, Церква