«Найупертіший новонавернений»: навесні вийде фільм про християнського апологета К. С. Льюїса
0
the-most-reluctant-convert-c-s-lewis-life-on-film-next-spring

Некомерційна продюсерська компанія Fellowship for Performing Arts (FPA) з Нью-Йорку випустить екранізацію своєї п’єси «К. С. Льюїс, найбільш впертий новонавернений» цієї весни.

Про це повідомляє ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

FPA була заснована актором Максом Макліном, і її мета – «створити театр, заснований на християнському світогляді, щоб залучити різноманітну аудиторію».

Фільм заснований на театральній постановці Макліна, яка розповідає про шлях англійського автора Клайва Стейплза Льюїса від атеїзму до християнства.

«Вперше FPA знімає фільм за мотивами одного з наших найуспішніших театральних творінь.

Ми непохитні у своєму прагненні створити театр, але театри закриті з березня і навряд чи відкриються в цьому році. Можливість зняти цей фільм зараз – те, що планувалося на 2022 або 2023 рік, – була подарунком, завдяки якому ми отримали натхнення діяти», – зазначив Маклін.

Від вистави одного актора до фільму за участю кількох акторів

Зйомки фільму почалися в Англії 21 вересня і завершилися в жовтні під керівництвом Нормана Стоуна, дворазового лауреата премії BAFTA.

«Різниця в цьому фільмі буде полягати в місці зйомки, по всьому Оксфорду. Ми мали повний доступ до Коледжу св. Магдалини, будинку Льюїса, церкви та інших місць, які згадуються в п’єсі», – пояснює Маклін.

Крім того, «замість шоу однієї людини, це буде шоу за участю кількох акторів. Три актори будуть грати роль Льюїса на трьох етапах життя, я зіграю старшого Льюїса», додав Маклін.

«Ми сподіваємося досягти тисячі людей в усьому світі»

Маклін підкреслює, що кіноверсія «Найбільш впертого новонаверненого» є переосмисленням і яскравим розширенням їхньої п’єси. Безліч акторів і локацій допомагають візуалізувати ключові події, які стоять за поворотом Льюїса від атеїста до повністю віруючого християнина».

«Ми сподіваємося, що за допомогою цього фільму ми зможемо розширити охоплення з десятків тисяч людей, яких ми досягаємо через наші театральні вистави, до потенційних сотень тисяч, можливо, навіть мільйонів людей по всьому світу», – підсумовав він.

Хто такий Клайв Стейплз Льюїс, і чому про нього знімають фільм? Довідка.

Клайв Стейплз Льюїс (англ. Clive Staples Lewis) (нар. 29 листопада, 1898 — пом. 22 листопада, 1963) — відомий північноірландський та англійський письменник, філософ, літературний критик, спеціаліст із Середньовіччя і християнський апологет. Писав англійською мовою. Автор циклу «Хроніки Нарнії».

Як відомо, письменник народився у сім’ї адвоката. Його мати була дочкою англіканського священника. Саме вона зуміла закласти основу його моральних засад. Однак у 15-річному віці, після смерті матері і багатьох змін у його житті, Клайв залишив прищеплену з дитинства християнську віру і став атеїстом.

У 1931 році в житті Льюїса відбулася світоглядна зміна: він усвідомлено став християнином. Цьому, зокрема, посприяла одна тривала нічна розмова з його оксфордськими товаришами Дж. Р. Р. Толкіном (католиком-традиціоналістом) і Г’юґо Дайсоном. (Ця знакова розмова була майстерно реконструйована (за листуванням і щоденниковими записами сумісників) Артуром Грівсом у його книзі «Вони стали разом»). Вечірня дискусія стала прологом для події наступного дня, яку Льюїс описує в своїй духовій автобіографії “Спійманий радістю”: «Коли ми (Ворні і Джек) вирушили (на мотоциклі в зоопарк Віпснейд), я не вірив, що Ісус Христос є Син Божий, але коли ми прийшли в зоопарк, я вірив».

Клайв Стейплз Льюїс є автором «Хронік Нарнії». Найяскравіші частини циклу — «Лев, чаклунка й магічна шафа» (англ. The Lion, the Witch and Wardrobe), «Небіж Чорнокнижника» (англ. The Magician’s Nephew) і «Остання битва» (англ. The Last Battle). 

Льюїс також випустив одну з найяскравіших апологетичних книжок християнства «Просто християнство», у якій автор у формі спілкування з читачем порушує всі важливі теми своєї рідної релігії: Ісус як Син Божий, Мораль, Істина, Сексуальність, Гордість і багато інших. За версією сайту ChristianityToday.com ця книга посіла аж 1 місце в списку книг, які найбільше змінили євангелічний світ з 1945 року. Ця книга була написана на основі радіопередач для БіБіСі, та мала неабиякий успіх серед британських радіослухачів. Вона звертає увагу на хворобу людства в сексуальній царині: проституцію, журнали з оголеними жіночими тілами, упад моральних правил поведінки у статевому житті. Уникаючи контроверсійних питань, а також не акцентуючи уваги на жодній із гілок християнства, Льюїс подає логічну картину розуміння базових світобудовних та власне християнських цінностей. Завдяки зваженому та проробленому підходу книга здобула славу класики християнської апологетики.

Ще одна з відомих книг письменника – «Листи Крутеня». Написана вона в епістолярному стилі, де головний герой – старший демон на ім’я Крутень – навчає свого підопічного маленького бісика Шашеля науці спокус та зведення нанівець усіх намагань людей стати справжніми християнами. У комічно-вигаданому стилі автор розкриває низку надважливих питань не лише для християн, а й для всіх охочих зазирнути під серпанок іншого виміру: виміру добрих і злих сил. Ця книга також була прочитана автором у радіоефірі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

«Найбільша боротьба в моєму житті – це не бокс», – відомий спортсмен Менні Пак’яо
10:47 - Нд / 25 Лип. Люди, Світ
«Музика Ісуса»: відомі християнські виконавці взяли участь у фільмі братів Ервін
14:05 - Вт / 20 Лип. Музика, Світ, Фільми
«Віра може досягти таких областей, яких не зможуть політики»: мер міста в Англії
11:35 - Пн / 19 Лип. Люди, Світ
Фільми для молодіжних та підліткових зустрічей: добірка від Київської богословської семінарії
11:32 - Чт / 15 Лип. Фільми
Помер ексбарабанщик Casting Crowns, який постраждав у аварії
16:14 - Вт / 13 Лип. Люди, Музика
ТОП-5 фільмів з біблійними мотивами, які вийдуть незабаром
15:47 - Вт / 13 Лип. Фільми
«Кожен третій християнин робив аборт»: Нік Вуйчич відкрив ProLife Bank для підтримки цінності життя
12:50 - Чт / 08 Лип. Люди, Світ
Американський актор розповів про свій шлях до віри і як це вплинуло на роботу в Голлівуді
11:39 - Чт / 08 Лип. Люди, Світ
75 років шлюбу: 39-й президент США поділився секретом подружнього життя
15:12 - Вт / 06 Лип. Люди, Сімейні цінності
Американська бігунка прославила Бога, встановивши абсолютний світовий рекорд
18:00 - Пт / 02 Лип. Люди, Спорт
Карма чи любов, яка прощає: історія буддиста, котрий повірив в Христа
12:00 - Чт / 01 Лип. Люди, Світ
Постраждав в аварії: Casting Crowns просить молитися за свого барабанщика
18:00 - Ср / 30 Чер. Люди, Музика