«Настав час для християн розповісти про істини Біблії»: фінська депутатка, якій загрожує в’язниця
0
13-3-11240010

Фінська депутатка, яка постане перед судом 24 січня за висловлення своїх біблійних переконань щодо шлюбу, сподівається, що її справа спонукає інших християн відверто говорити про свою віру.

Про це пише Слово про Слово з посиланням на evangelicalfocus.

Християнський парламентарій, колишня міністр уряду та лідер партії «Християнські демократи», захищатиме право публічно говорити про свої релігійні переконання перед суддею 24 січня.

Протягом двох років генеральний прокурор Фінляндії розслідував її висловлювання у соціальних мережах, брошуру, опубліковану 17 років тому, та її погляди, висловлені у ток-шоу. Вона звинувачується у порушенні статті 10 Кримінального кодексу.

Питання про вчення Біблії:

У нещодавно опублікованому інтерв’ю Alliance Defending Freedom. Рясянен коментує свій досвід роботи лікарем, свою сім’ю (у них із чоловіком 5 дітей та 7 онуків), а також свій ранній інтерес до соціальних реалій, пов’язаних, зокрема, з питання захисту життя та психічного здоров’я.

Відповідаючи на питання про процес, розпочатий проти неї влітку 2019 року, Рясянен із посмішкою згадує близько 13 години поліцейських допитів за останні два роки. Ці допити часом були «дуже абсурдними», каже вона. 

«Я сиділа з Біблією на столі», а поліцейські запитували «про мої переконання і ставили питання на кшталт «що ви думаєте про те, чого тут вчить апостол Павло» або «що ви думаєте про ці вірші, де він говорить про гомосексуальні акти».

З іншого боку, ці моменти були «привілеєм», каже вона.

«У мене була можливість розповісти поліцейським, що говорить Біблія про цінність людини, що всі люди створені за образом і подобою Божою, і тому всі вони є цінними», – додає депутатка.

Якоїсь миті поліцейські також запитали її, чи готова вона «відмовитися від своїх дописів і прибрати їх із соціальних мереж і сайтів. 

«Але я відповіла, що стоятиму на тому, у що вірю, і говоритиму і писатиму про ці речі, бо це питання переконань, а не лише думки».

Рясянен була міністром внутрішніх справ Фінляндії з 2011 до 2015 року. 

«Я ніколи б не подумала, коли керувала поліцією, що мене допитуватимуть і ставитимуть такі питання в поліцейській дільниці, – каже вона зараз. Це було б звичайною справою «за радянських часів», але не в демократичному суспільстві».

«Я завжди дуже відкрито говорила про свою віру, і коли я обговорювала і писала про ці речі, я ніколи не хотіла нікого образити або зганьбити, – наполягає вона, – тому що я вважаю, що всі люди рівні й всі люди цінні. Ці мої переконання походять з любові, а не з ненависті».

Емоції перед судовим процесом:

Рясянен відчуває підтримку багатьох людей у Фінляндії.

«Я отримую повідомлення зі словами підтримки щодня», – розповідає депутатка.

Але вона також визнає, що ця справа «викликала багато дискусій у суспільстві», а також «у парламенті та всередині церкви».

Напередодні суду Рясянен каже, що в неї «спокійний розум». 

«Звичайно, я трохи нервуюсь, тому що раніше не була в подібній ситуації. Я молюся, щоб у мене вистачило мудрості відповісти», – зазначає вона.

«Я вірю, що ми все ще живемо в умовах демократії, і ми маємо конституцію та міжнародні угоди. Я також вірю в Бога», – додає Пяйві Рясянен

Підтримка чоловіка та дітей також відіграла ключову роль: 

«Вони підбадьорювали мене: «стій твердо і не здавайся».

Християни не повинні впадати у самоцензуру Фінський політик стурбована тим, що християни в країні більше не впевнені, що можна говорити, а що ні: 

«Деякі пастори надсилали мені свої проповіді або праці, питаючи, чи можуть їх звинуватити у злочині». 

Вона вважає, що особливо молоді християни «бояться зізнатися у тому, що вони християни, побоюючись наслідків». 

Нещодавнє дослідження, проведене у сусідній Норвегії, схоже, підтверджує ці погляди.

Раніше Рясянен говорила про небезпеку самоцензури для тих, хто вважає себе у меншості й тому боїться говорити про свої переконання. 

«Я хочу підбадьорити їх, зараз настав час говорити. Настав час для християн розповісти про істини Біблії. Тому що чим більше ми мовчимо, тим більше звужується простір для свободи слова та свободи релігії».

Перемога у цій справі була б «дуже важливим кроком», вважає вона, «не тільки у Фінляндії, а й у Європі та інших країнах, бо так багато людей за кордоном стежать за цією справою». 

Якщо депутатку засудять, «найгіршим наслідком буде не штраф чи навіть в’язниця, а цензура». Інші книги, праці, проповіді, що виражають подібні християнські переконання про людину та сексуальність, «можуть бути заборонені», побоюється політик. 

«Наслідки будуть для всього фінського суспільства, не лише для мене чи християн, а й для всіх людей», – додає вона.

«Я дуже рада молитвам з Фінляндії та інших країн. У деякі дні я отримувала сотні повідомлень від людей, що моляться. Я вірю, що коли Бог підіймає людей на молитву, Він збирається зробити щось хороше», – розповідає депутатка.

Які її особисті молитовні прохання? 

«Я молюся за свою країну, щоб у майбутньому у нас була хороша демократія. І я молюся за те, щоб моя справа і весь цей розголос навколо моєї справи запалив у християн стимул говорити про свою віру».

«Люди не зобов’язані погоджуватися зі мною, коли вони мене підтримують», – каже вона. 

Деякі нехристияни сказали їй, що вони «захищають моє право говорити те, у що я вірю», включаючи колегу-парламентарія, який сам є гомосексуалістом. 

Вона робить висновок: 

«Я хочу робити те ж саме, я також хочу захищати тих людей, з якими я не згідна».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

У Туреччині виявили підземне місто, де перші християни рятувалися від римських переслідувань
10:40 - Сб / 21 Тра. Історія, Світ
«Бог запрошує вас стати частиною історії, яку пише Він Сам…». Пастор церкви в США став рятівним донором для свого помічника
18:57 - Пн / 16 Тра. Здоров'я, Люди, Християнське життя
67-річний пастор з Рівненщини зумів вивезти з-під обстрілів 1800 людей
10:27 - Пт / 13 Тра. Благодійність, Люди, Події
У Бразилії спорудили найбільшу у світі статую Христа
13:26 - Ср / 11 Тра. Події, Світ
Баптисти Молдови за перші 10 днів війни прийняли 70% усіх українських біженців у себе в країні
14:18 - Чт / 05 Тра. Люди, Церква
«Нам випала нелегка місія – служити людям з порушеннями слуху у тривожні часи» – Павло Смаль
16:58 - Пн / 02 Тра. Благодійність, Люди, Церква України
Денис Подорожний у листі до Сергія Ряховського: ваше бажання знайти мир для церков Росії відвело вас від Істини
18:48 - Ср / 13 Кві. Люди
На Пасху світ молитиметься разом з Україною про мир
09:40 - Вт / 12 Кві. Світ, Свята
Член правління організації «Всі разом!» Віталій Виноградов знайдений застреленим у своєму рідному місті Буча
14:08 - Вт / 05 Кві. Люди, Події
Цитування Біблії більше не злочин! Паїві Расанен визнали невинною у «розпалюванні ненависті»
16:45 - Нд / 03 Кві. Люди, Події
Священика в Білорусі оштрафували за наклейку на машині «Україно, пробач»
14:24 - Пт / 01 Кві. Люди, Події
«Це був тиждень слави Божої в моєму житті»: щоденник із Бучі
15:26 - Чт / 31 Бер. Люди