«Несправедлива, неефективна та нелюдяна»: у штаті Вірджинія скасували смертну кару
0
sk1JYL6L6VY8qn4X7ewR2QvmJlx3ZhAWMyeWFNlr

У понеділок, 22 лютого, законодавчий орган штату Вірджинія проголосував за скасування смертної кари, що зробило її першим південним штатом, який скасував смертну кару.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на The Christian Post.

Коли губернатор Ральф Норт, прихильник закону про скасування смертної кари, підпише його, Вірджинія стане 23-м штатом США, який зробить цей крок.

Палата делегатів Вірджинії, Сенат і виконавчі органи влади очолюються демократами.

«Життєво важливо, щоб наша система кримінального правосуддя діяла справедливо і справедливо карала людей. Всі ми знаємо, що смертна кара цього не робить. Це несправедливо, неефективно і нелюдяно. За довгу історію Вірджинія стратила більше людей, ніж будь-який інший штат. І, як і багато інших штатів, Вірджинія занадто близька до страти невинної людини. Пора зупинити цю машину смерті», – йдеться в заяві законодавців.

Лідери назвали прийняття закону «важливим кроком вперед у забезпеченні справедливості та рівноправності нашої системи кримінального правосуддя для всіх».

За даними Інформаційного центру смертної кари, Вірджинія стратила більше людей з моменту свого заснування, ніж будь-який інший штат.

Погляди християн на смертну кару сильно відрізняються.

За даними Pew Research, в 2018 році 61% основних протестантів підтримали смертну кару в порівнянні з 53% католиків. Дослідження показало, що 73% білих протестантів-євангелістів підтримують смертну кару, а 19% виступають проти неї.

Prison Fellowship, євангельське тюремне служіння, яке також працює над відновленням системи кримінального правосуддя в Америці, опублікувало на своєму вебсайті статтю під назвою «Заклик до діалогу з питання про смертну кару». Мета статті – показати точки поділу християнських аргументів за і проти смертної кари.

У статті, написаній колишнім директором програми Justice Fellowhsip Деном Ван Нессом, обговорюється ряд точок зору – від «Писання вимагає смертної кари» і «Писання забороняє смертну кару» до «Писання допускає смертну кару». До статті включені біблійні вірші, які підтверджують кожну точку зору.

Хоча окремі католики підтримують смертну кару, католицьке керівництво виступає за скасування смертної кари.

Коли Папа Франциск у 2018 році переглянув Катехізис Римсько-католицької церкви, він назвав страту «неприпустимою» і «посяганням на недоторканність і гідність людини».

У 2000 році Південний баптистський з’їзд випустив резолюцію про страту. У документі простежується походження смертної кари ще з Книги Буття.

В частині резолюції йдеться:

«Посланці Південної баптистської конвенції … підтримують справедливе і рівноправне застосування смертної кари цивільними суддями як законну форму покарання для тих, хто винен у вбивстві або зраді, що призвели до смерті. … »

«Нехай буде вирішено, що ми закликаємо застосовувати смертну кару лише тоді, коли пошук істини та справедливості призводить до отримання чітких і незаперечних доказів провини», – додано в резолюції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

У Польщі пройшов щорічний парад за життя та сім’ю
11:05 - Сб / 25 Вер. Події, Світ
Скорочення друкованих та збільшення цифрових: як пандемія вплинула на поширення Біблій
14:45 - Пт / 24 Вер. Світ
Захист християнської спадщини: у Варшаві підписали угоду про створення українського Ordo Iuris
13:34 - Пт / 24 Вер. Події, Світ, Україна
Християн у США закликали долучитися до маршу проти переслідувань за віру
12:05 - Чт / 23 Вер. Світ
Віз християнську молодь із ретріту: в США розбився автобус із 31 пасажиром
16:21 - Ср / 22 Вер. Світ
У США поліцейський зловив немовля, яке викинули з балкона другого поверху
15:30 - Ср / 22 Вер. Світ
Пастор відкрив у Фінляндії благодійне кафе «Ukraina»
16:01 - Вт / 21 Вер. Світ
У США стартував марш проти гоніння християн
13:34 - Вт / 21 Вер. Світ
Боксер-християнин Менні Пак’яо балотується на пост президента Філіппін
12:58 - Вт / 21 Вер. Політика, Світ
Сьогодні євреї відзначають перший день Біблійного свята Суккот
18:15 - Пн / 20 Вер. Світ, Свята
Трамп зініціював утворення Національної ради з питань віри у США
11:52 - Пн / 20 Вер. Світ
Попри пандемію, благодійники в США активно жертвують гроші: результати дослідження
11:35 - Пт / 17 Вер. Благодійність, Світ