Новий президент Національної асоціації євангелістів зосередиться на примиренні конфесій
138347_w_760_506

Минулого тижня Національна асоціація євангелістів інавгурувала пастора Вірджинії Уолтера Кіма як першого в своїй історії президента меншин, який сподівається сприяти «примиренню» і «духовному оновленню» мережі з 45 000 церков в умовах, на його думку, «кризи ідентичності» в політично розділеній культурі.

Про це повідомляє ІА Світогляд з посиланням на The Christian Post.

Під кризою ідентичності я, безумовно, маю на увазі цей дискурс, який, здається, відбувається саме зараз, і нашу нездатність конструктивно та доброзичливо вступати в діалог один з одним, – сказав Кім, інавгурований на церемонії у Вашингтоні минулого четверга.

Новообраний голова асоціації також пояснив, що він має на увазі:

Для нас це можливість згадати основи Доброї Новини, щоб зібратися разом, позиціонуючи себе євангелістами, а не політичним рухом. Ми не громадський рух. Ми – духовний рух. У публічному дискурсі зараз це часто забувається, бо ж євангелізм часто представляється як політичний рух або культурна закрита група.

Кім замінить попереднього президента асоціації Лейта Андерсона, який минулого року оголосив про те, що йде відставку з посту глави NAE, яку очолював з 2006 року. NAE – це асоціація церков, яка об’єднує більш ніж 40 конфесій з мільйонами членів, а також десятки шкіл і некомерційних організацій по всьому світу.

Кім народився в Нью-Йорку в сім’ї корейських іммігрантів. Однак протягом усього свого життя він подорожував по різних місцях, таких як Західна Пенсільванія, Чикаго і Ванкувер.

Близько 20 років свого життя він провів в Бостоні, де служив пастором історичної церкви на Парк-стріт – церкви, яка зіграла важливу роль у концепції NAE в першій половині 20-го століття.

Але останні три роки він служив пастором пресвітеріанської церкви «Святої Трійці» в Шарлоттсвілле, штат Вірджинія, яка налічує близько 1500 людей. Членом правління NAE Кім Уолтер став з 2013 року.

Кім сказав, що будучи новим главою NAE, хоче зосередитися на «духовному оновленні» і «примиренні», тому що він стурбований сьогоднішнім політично «поляризованим суспільством», де людям, які знаходяться по різні його боки, все важче співпрацювати і спілкуватися один з одним, навіть якщо вони всі християни.

Отже, робота над примиренням може бути в поляризованому дискурсі, – пояснив він.

В умовах зростаючого расового та етнічного розмаїття в Сполучених Штатах і в рамках євангелізації він хоче зосередитися на методах «наведення мостів» між різними «кольоровими спільнотами в мережі, яку представляє NAE».

Ми знаходимося в стані недовіри. Ця недовіра змушує нас нехтувати людьми, які відрізняються від нас, які можуть підходити до вирішення проблем по-різному, але, за іронією долі, мають найглибші переконання та віру в Ісуса. Так що ця зневажливість є для нас викликом у цей конкретний момент, – сказав пастор.

Кім Уолтер також додав:

Ми настільки любимо говорити і пояснювати свою думку, виправдовувати і просувати свою позицію, але найперший інстинкт, який нам потрібний – це інстинкт цікавості і смиренного вислуховування турбот інших. Навіть в євангельському товаристві – нам просто не вистачає взаємодії, взаємної співраці між різними сторонами євангельського руху.

У міру зростання євангельського руху в країнах Азії, Латинської Америки і Африки, іммігранти з усього світу засновують свої власні церкви. В результаті культурне розмаїття в NAE зросла за ці роки. Але Кім сказав, що «безумовно, є бар’єр».

Це було продемонстровано соціологічними дослідженнями, які показали зростаючу прірву між громадами, які насправді навіть не мають значущих релятивних зв’язків. Це саме те, з чим стикалося християнство в перші роки свого існування: як об’єднати грецьку і єврейську громади віри. І тому Євангеліє Христа завжди стосувалося цієї роботи примирення, – сказав голова асоціації.

Однак Кім сподівається, що з часом все покращиться.

Багато євангельських церков та конфесій переживають деяке зростання або ж навіть постійно його підтримують. Якщо ви подивитеся на «життєздатність» іммігрантських церков, афро-американської церкви, іспаномовної церкви, азійсько-американських церков, багато з них не можуть по своїй назві сказати, що вони є євангелістами. Але теологічно вони є євангельськими. Насправді вони представляють велику життєву силу євангельського руху. І я сподіваюся, що в міру того, як NAE продовжить роботу з будівництва мостів з тими громадами, євангельська церква принесе ще більше користі, – сказав голова NAE.

Кім вважає, що євангельські церкви живуть краще, ніж церкви інших деномінацій, з двох причин.

За його словами, перша причина полягає в тому, що євангельські церкви орієнтовані на місію і серйозно ставляться до того, щоб представити Євангеліє по-новому і в свіжому контексті.

Я думаю, що євангелісти визнають, що американський контекст змінився. Тому ми хочемо, щоб Євангеліє було представлено по-новому. І якщо нова Америка стає все більш етнічно різноманітною, то Євангеліє і церкви повинні це відображати, – сказав президент асоціації.

Друга причина полягає в тому, що «євангелісти масово прагнуть робити ефективні речі у великих масштабах».

Коли є відчуття, що Бог працює в певних сферах Свого Царства, ми хочемо брати участь в цьому. Таким чином, євангелісти схильні до цієї роботи росту і різноманітності як в місіонерському, так і в практичному мисленні, – підкреслив він.

Кім планує залишитися пастором пресвітеріанської церкви «Святої Трійці» і буде виконувати обов’язки президента NAE протягом двох років.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Стратегічна зустріч керівників молодіжного служіння
16:04 - Пн / 23 Січ. Події, Християнське життя, Церква
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
7 грудня – навчання для бухгалтерів
17:32 - Вт / 15 Лис. Події, Церква