Пандемія може призвести до втрати віри серед молоді, – Barna Group
0
136291_w_760_506

Пандемія коронавірусу може прискорити втрату віри серед наступного покоління, якщо церкви не знайдуть способи краще навчати молодих християн і тримати з ними зв’язок, кажуть старші дослідники Barna Group.

Про це пише ІА «Світогляд» з посиланням на The Christian Post.

Девід Кіннаман, президент каліфорнійської фірми з проведення опитувань євангельських християн, і Марк Метлок, директор з аналізу ідей, процитували більш раннє дослідження під час недавньої дискусії про вплив пандемії на християн у віці 18-29 років. Дослідження показало, що є загроза, що більшість молодих людей, які виросли в церкві, залишать свою віру і церкву, коли подорослішають.

Обидва дослідники вважають, що пандемія тільки посилить цю кризу віри, якщо не будуть зроблені кроки, щоб зупинити її дію.

«Я думаю, що так і буде. Я дійсно думаю, що ми побачимо все більшу кількість людей, які втратили зв’язок зі своєю релігійною громадою, з їх звичайними ритмами і практиками. Насправді в найближчі роки ми побачимо зростання їх числа, і довгостроковий вплив буде ще більш серйозним», – сказав Кіннаман.

«Ми знаємо, що 22% молодих людей сьогодні – це ті, кого ми називаємо «блудними дітьми». Вони повністю втратили віру. Це число виросло вдвічі в порівнянні з 11% 10 років тому. Важко сказати, як це буде виглядати ще через 10 років, але ми думаємо, що ця проблема ще й прискориться», – пояснив президент Barna Group.

На запитання про те, що він бачив і чув від церков, які намагаються вирішити цю проблему, Метлок виділив дослідження, яке показало, що серед дорослих 18-29 років, які виховувалися у християнських сім’ях, лише 10% з них є хорошими або «стійкими» учнями. Близько 22% перестають бути християнами, а 30% класифікуються як «бродяги», тому що вони все ще вірять у Бога, але не пов’язані з церквою. Ще 38% вважаються «звичайними прихожанами», але у них слабкі зв’язки з Богом.

«Важливо розуміти, що 22% – це ті, які просто більше не ходять до церкви. Вони сказали, що більше не ідентифікують себе як християни, і це досить серйозно, – сказав Метлок.

«Є ще одна група, яку ми називаємо «бродягами», які до сих пір вважають себе християнами, але вони не пов’язані з церквою. Є й інша група, вони насправді не дуже сильно пов’язані з Богом, але вони досить часто ходять до церкви, і це ті, кого ми називаємо звичайними прихожанами. А ще є стійкі, з тих, кого ми називаємо ідеальними учнями», – продовжив він.

Метлок припустив, що, оскільки церкви все ще підтримують стосунки зі своїми звичайними парафіянами, вони можуть знайти способи отримати вигоду з цих стосунків і дізнатися, як зробити їх кращими послідовниками.

 «Я вважаю, що пандемія посилила необхідність наставництва цих звичайних відвідувачів церкви. Вони досить часто приходять в наші церкви, але насправді вони не стійкі у своїй вірі і практиці. І це можливість, яка у нас є».

Обидва дослідника вважають, що ця група «тримала двері рукою» до пандемії, і стійкий вплив коронавірусу міг змусити їх «повернути ручку і пройти крізь них».

«Це означає, що ми повинні встановити особисті зв’язки з цим поколінням. Ми повинні телефонувати кожній молодій людині, з якою контактуємо. Нам потрібно встановити з ними зв’язок. Запитувати, як у них справи, дізнаватися, як просувається їхнє духовне зростання. Як ми можемо бути для нихцерквою? Ми знаємо, що у стійких християн є такі стосунки, а у простих відвідувачів церкви – немає. І під час пандемії складно спробувати побудувати ці речі, але це те, що зараз найбільш актуально», – додав Метлок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Всього 2% міленіалів у США дотримуються біблійного світогляду, – дослідження

За темою

Американська мегацерква пожертвувала понад $ 1 млн, щоб допомогти в боротьбі з Covid-19
10:35 - Чт / 22 Жов. Благодійність, Світ, Церква
Франклін Грем закликав американців до посту і молитви напередодні виборів
18:10 - Ср / 21 Жов. Світ
Лідери баптистських церков Білорусі висловили біблійну позицію щодо останніх подій
17:19 - Ср / 21 Жов. Світ
«Щаслива родина»: в Кременчуці пройшов онлайн-фотоконкурс
14:20 - Ср / 21 Жов. Люди, Світ
З 26 по 30 жовтня в онлайн-форматі відбудеться щорічний пасторський ретрит
11:25 - Ср / 21 Жов. Люди, Події, Церква
Новомедіа Форум 2020: вже відомі імена спікерів
18:15 - Вт / 20 Жов. Люди, Світ
Місцеві вибори 2020: створено аудіоподкасти про те, як правильно заповнити бюлетень
17:05 - Вт / 20 Жов. Політика, Світ
Криза в Азербайджані й Вірменії спонукала ADRA активізувати свою діяльність
15:37 - Вт / 20 Жов. Світ, Церква
Мегацерква в США вперше за 7 місяців карантину відкрилася для богослужінь
13:33 - Вт / 20 Жов. Світ, Церква
У Євангельському Теологічному Університеті 16 жовтня урочисто відзначили випуск
16:55 - Пн / 19 Жов. Люди, Україна, Церква
«Сумка Самарянина» будує польовий госпіталь на Багамах для пацієнтів з коронавірусом
13:20 - Пн / 19 Жов. Благодійність, Здоров'я, Світ
Університетські служіння в США розповіли як продовжують євангелізацію під час пандемії
12:02 - Нд / 18 Жов. Світ, Церква