Пастор рівненської церкви «Христос є відповідь» розповів про місіонерську поїздку в Африку
150702886_2862365217366686_892972049387696293_o

Тарас Сень, пастор рівненської церкви «Христос є відповідь» повернувся з поїздки в Африку на початку лютого.

Ефіопія – фантастично мальовнича держава на сході Африки. Територія країни вдвічі перевищує площу України, а населення тут аж у 2,5 рази більше – 110 мільйонів, і близько 5 мільйонів мешканців проживає у столиці Адіс Абеба. Ефіопія – традиційно християнська країна. Однак приблизно 34% населення складають мусульмани.

Останнім часом питання релігійної приналежності стає причиною багатьох терактів і злочинів проти християн. Багато людей тут живуть бідно, особливо в мусульманських містах. В тих районах, де християнство витісняється ісламом велика кількість нужденних, хворих і залежних. На вулицях багато сміття, безліч убогих людей, які просять милостиню, сплять прямо на тротуарах, а найжахливіше те, що всі, навіть діти, їдять кат – місцевий наркотик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Християнська місія «Христос є відповідь» провела благодійний табір в Карпатах

Природа Ефіопії багата й різноманітна. Тут безліч птахів та майже всі види африканських звірів, окрім тигрів: бегемоти, носороги, жирафи, леопарди, слони, крокодили, кілька видів мавп та інші дикі тварини. На планеті залишилось 200 левів з чорною гривою, і всі вони – в Ефіопії. Комфортний клімат протягом 13 ефіопських місяців дає можливість збирати врожаї 3 рази на рік: свіжі та смачні фрукти завжди продаються у будь-якій точці країни.

Ефіопська кухня – ароматна, часто дуже гостра і складається, як правило, з пікантних овочевих і м’ясних страв, які накладаються на инджеру – великий круглий кислий корж діаметром близько 50 см, виготовлений з тефового борошна. Ефіопський хліб схожий на звичайний лаваш, тільки товстіший. В ефіопській Біблії сказано: «Не инджерою однією (а в укр. Біблії «Не хлібом самим») буде жити людина, а всяким словом, що виходить з вуст Божих»

150552573_2862365580699983_3770373628958596521_o

Далека подорож Тараса Сеня здійснювалася насамперед не на туристичних, а на духовних засадах: проголошення Євангелія ненаверненим душам – проповіді, лекції, євангелізації, телепрограми – безліч способів донести Благу Звістку до людей. Місцеві служителі були по-особливому вдячні за семінари про сім’ю: роль чоловіка і дружини, справжнє батьківство.

Пастор викладав в місіонерській школі спраглим слова Божого студентам. Це молоді служителі церков, які понесуть Євангеліє в різні регіони Ефіопії. З вчителями недільної школи Тарас Володимирович поділився настановами та розповідями про служіння дітям в Україні. Також вдалося записати декілька телепрограм для ефіопського телебачення. Місцевий канал дивиться 20% населення країни, а через супутник передачі виходять в ефір у багатьох африканських, арабських і європейських державах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священника-місіонера, який служить на Мадагаскарі, номінували на Нобелівську премію миру

Одразу з’явились і перші плоди поїздки: на трьох євангелізаційних зібраннях були присутні близько 450 невіруючих людей. Велика кількість із них увірували у Христа та молились молитвою покаяння. Без неприємностей не обійшлося: під час одного з богослужінь мусульмани жбурляли каміння у церковне приміщення – простий і досить вбогий навіс. Та це не зупинило місіонерів, і зібрання продовжувалося.

Місія «Христос є відповідь» взяла на себе відповідальність підтримувати місіонерську діяльність в Ефіопії. Служителі планують розвивати певні духовні та благодійні служіння, щоб все більше і більше людей пізнавали Божу любов та Його волю на своє життя.

У Біблії можна знайти чимало згадок про Ефіопію:

  • Жінка Мойсея – ефіоплянка.
  • Зара Якоб, цар Ефіопії, зібрав мільйонне військо та пішов війною на Єрусалим, але був повністю переможений, оскільки повстав проти Божого народу.
  • Вірний друг пророка Єремії – ефіоплянин.
  • Євнух, який приїжджав у Єрусалим для поклоніння Богові, також був ефіоплянином. Апостол Пилип допоміг йому прийти до Христа, і сьогодні на державному рівні відзначають подію, коли євнух привіз християнство в Ефіопію (Біблія, Дії 8:27-39).
  • У Книзі Псалмів 67:32 сказано: «Ефіопія простягне свої руки до Бога». Можливо, це пророцтво здійснюється вже сьогодні, адже багато ефіоплян шукають Господа і приймають Ісуса. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біблійні уроки та курси англійської в жіночій в’язниці: як місіонери служать в Камбоджі

Уроки історії з життя Ефіопії:

З історії країни відомо, що один з імператорів Ефіопії заступався за християн Єгипту. Віряни потерпали від постійних утисків з боку мусульман, спалення церков і навіть вбивств. Монарх погрожував піти війною на переслідувачів та перекрити річку Ніл.

Було б чудово, якби наша влада так само захищала християнство, християнські цінності та основи сім’ї, а не сприяла поширенню збочень, гріха та антилюдських ідеологій.

Бог ревно заступається за Ефіопію. Сусіди-мусульмани давно хотіли ісламізувати цю країну, виділяючи кошти на поширення ісламу: для будівництва мечетей та коранічних шкіл, розвитку радіомовлення, розповсюдження друкованої продукції та ін. Місцеві жителі не раз потерпали від воєнних конфліктів на тлі різних віросповідань.

Велика кількість ісламських країн підтримувала ідею ісламізації Ефіопії, але жодна спроба не мала успіху. Прихильника ісламізації Садама Хусейна вбили американці, мусульманин Каддафі, політичний діяч і революціонер, також був застрелений. У 2011 році в Єгипті проходили масові маніфестації, внаслідок яких президент Мубарак Хосні, мусульманин, був змушений піти у відставку. У Сирії та Сомалі, де іслам прийняли 93% та 99% населення відповідно, сьогодні ведуться війни. Неозброєним оком видно, що Бог заступається за Ефіопію так само, як і за Ізраїль.

150607806_2862365787366629_3681090750269772870_o

Уроки для українців:

1. Ефіопляни – не горді люди, прості у спілкуванні, з ними легко говорили про Бога. Часто українці кажуть: «Моя думка, мій вибір, моє право тощо». Право є у кожного, але зазвичай подібні фрази наповнені гордістю. Це страшний і підступний гріх! Через гордість диявол був скинутий Богом з небес, а люди, які жили з гордо піднятою головою, страждають у пеклі.

2. Чимало ефіоплян більш посвячені у праці для Бога, ніж деякі християни в Україні, які з’являються на зібраннях тільки на Пасху та Різдво. В бідних «церквах» люди палко славлять Бога, вигукуючи: «Єсус Гетано», що означає: «Ісус Господь».

3. Багато християн за свою віру мають платити надто велику ціну: їх катують, переслідують та вбивають. Ось декілька прикладів: в одному місці мусульмани увірвались на богослужіння та вирізали весь хор. В іншій церкві було вбито служителя євангельської церкви за організацію перегляду фільму «Ісус».

Особливо потерпають від переслідувань мусульмани, які приймають Христа. Пастору випала нагода поспілкуватися з мусульманами, які повірили в Ісуса. Над ними жорстоко знущались родичі: прив’язували, морили голодом і спрагою, били, зривали нігті на обох руках, змушуючи знову визнати Коран. Попри важкі перешкоди у служінні місіонери продовжують відвідувати мусульманські регіони. Ризикуючи життям вони приводять до Христа нових і нових людей.

4. В Ефіопії є добра традиція: щодня всією сім’єю вони збираються на вечерю. Спілкуються, п’ють каву (адже Ефіопія вважається батьківщиною кави), діляться проблемами та переживаннями. В Україні такий звичай дуже рідко зустрічається – навколо настільки багато речей, які відвертають увагу від сім’ї, що люди нібито й живуть разом, а все ж чужі між собою.

5. В Ефіопії майже немає пияцтва, там не палять: за 8 днів перебування у країні пастор нарахував лише близько 10 людей з цигаркою, і в основному це були безхатченки у мусульманських містах. Ефіопія приєдналася до угоди ВООЗ з контролю за тютюновою продукцією і ввела суворі правила з метою захисту населення від шкідливого впливу тютюну.

Це був благословенний Богом тиждень, наповнений новими знаннями, відкриттями та емоціями. Наостанок можна сказати тільки одне: перед Господом не важливі ані національність, ані колір шкіри, ані статус у суспільстві. Важливо бути відродженим від Бога та мати страх Господній – глибоку шану до всього сказаного в Біблії. Виконання Слова Божого – і є повагою та любов’ю до Бога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Президент Зеленський виступив перед учасниками Національного молитовного сніданку в США
13:46 - Пт / 03 Лют. Події, Світ
«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
На площі старого міста у Варшаві (Польща) молитимуться за Україну
11:41 - Чт / 27 Жов. Події, Світ, Церква
Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ
У Туреччині виявили підземне місто, де перші християни рятувалися від римських переслідувань
10:40 - Сб / 21 Тра. Історія, Світ