Підлітки, виховані віруючими батьками, вчаться краще, – дослідження
0
religiouslye

Згідно з новим дослідженням Стенфордської вищої школи освіти (GSE), підлітки, які регулярно практикують релігію, навчаються краще в школі, ніж ті, хто не релігійний.

Висновки показують, що релігійні громади соціалізують підлітків, щоб виховувати дві звички, які високо цінуються в державних школах: сумлінність та співпрацю. Релігійна діяльність може вплинути на оцінки більше, ніж уявляють дослідники.

Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на ed.stanford.edu.

«Сполучені Штати є високорелігійною країною, а релігія є потужною соціальною силою, ― сказала автор дослідження Ілана Хорвіц, кандидат докторантури GSE. – Якщо ми, як науковці з освіти, намагаємось зрозуміти підлітків в Америці, нам слід звернути увагу на цю дуже важливу частину їхнього життя».

Хорвіц оприлюднила висновки у робочому документі «Розрив досягнень запобігання: уникнення середніх балів та релігійності в державних школах» на щорічній зустрічі Американської асоціації досліджень освіти.

Половина американських підлітків повідомляє, що віра має для них «дуже велике» або «надзвичайне» значення, і кожен третій підліток молиться принаймні раз на день, сказала вона.

Щоб оцінити роль релігійності для оцінок учнів середніх та старших класів, Хорвіц проаналізувала дані опитування та інтерв’ю, зібрані Національним дослідженням молоді та релігії (NSYR), 10-річним лонгітюдним дослідницьким проєктом, розпочатим у 2002 році вченими з Університету Нотр-Дам та Університету Північної Кароліни на Чапел-Гіллі, щоб дослідити вплив релігії на життя американської молоді.

Її вибірка для дослідження включала 2491 підлітка (у віці 13-17 років), який відвідував державні школи. Респонденти та їхні батьки опитувалися телефоном щодо цілого ряду особистих та сімейних характеристик, включаючи оцінки та релігійні обряди.

Хорвіц віднесла кожного респондента до одного з п’яти поширених «типів» релігійності, використовуючи систему класифікації, розроблену соціологами Меліндою Лундквіст Дентон та Лізою Пірс. На одному кінці спектру були респонденти, які відвідують релігійні служби, регулярно моляться, відчувають близькість до Бога та підкреслюють роль віри у своєму повсякденному житті. На іншому кінці спектру були люди, які хоча і вважають, що Бог існує, але уникають релігійної участі та ширших питань, що стосуються релігії для їхнього життя.

Хорвіц виявила, що релігійні в середньому отримували значно кращі оцінки, ніж ті, хто не релігійний. Середній бал серед релігійних становив 3,22, у порівнянні з 2,93 серед тих, хто не релігійний.

«Релігійність допомагає підліткам середньої та старшої школи, тому що вони винагороджуються за те, що вони слухняні й поважають себе, а також володіють самовладанням», ― сказала Хорвіц.

Зв’язок між релігійністю та навчанням залишився після врахування раси, класу, статі та релігійної конфесії, сказала Хорвіц. Він також прослідковувався після контролю деяких форм поведінки, пов’язаних із строгою релігійною практикою серед підлітків, наприклад, меншим споживанням алкоголю та обмеженою сексуальною активністю.

«Як правило, релігійні діти менше п’ють, менше займаються сексом, і перебувають під пильним наглядом батьків, ― каже Хорвіц. ―  Ці змінні пояснюють деякі причини, чому релігійні діти краще навчаються в школі. Але мої моделі показали, що є дещо більше, окрім тих факторів, що дані опитування не можуть пояснити».

Щоб з’ясувати, що ще може пояснити цю різницю, вона звернулася до стенограми особистих інтерв’ю дослідників NSYR, проведених з 30 респондентами первинного опитування – 15 прихильниками щоденного релігійного життя та 15 особами, які уникали цього. Доступ до стенограм також допоміг Хорвіц підтвердити достовірність оцінок студентами, які вони зробили самостійно: вона змогла порівняти дані опитування окремих осіб з їх наступними відповідями на співбесіді і виявила, що вони послідовно узгоджені.

Довгі стенограми проливають світло на незрозумілий розрив між оцінками прихильників та ухильників. Розповідаючи про своє життя, каже Хорвіц, перші набагато частіше виявляли сумлінність і налаштованість на співпрацю, ніж ухильники, які частіше демонстрували бунтарство та брак самодисципліни.

«Вони просили не наводити приклади цих рис у своїх інтерв’ю, ― сказала вона. ― Але історії, якими вони поділилися на різні теми, виявили ці риси».

Що на першому місці?

Хорвіц зауважила, що її дослідження свідчить про асоціацію, а не про причинно-наслідковий зв’язок ― вона виявила, що релігійність асоціюється з вищими оцінками, але не обов’язково викликає їх.

Вона також визнала складне питання «курки і яйця»: чи стають діти, які виховуються релігійними, більш сумлінними в результаті, чи ж навпаки, сумлінні діти частіше стають релігійними?

«У підлітковому віці релігія насправді не є вибором, ― сказала вона. ― Батьки переважно вибирають релігійні уподобання своїх дітей, тому малоймовірно, що свідомі діти обирають релігію».

Хорвіц каже, що отримані результати сприяють ширшому розумінню багатьох соціальних факторів, пов’язаних з навчальними досягненнями.

«Хоча загальновідомо, що успішність у навчанні корелює з доходом, моє дослідження показує, що хороші успіхи в навчанні також обумовлені звичками, засвоєними через релігійну прихильність», ― сказала Хорвіц.

Це підіймає важливе питання, додала вона: чи прагнуть школи заохочувати, і якщо так, то чи не заважатиме це розвитку творчості та критичному мисленню? На наступному етапі своєї роботи Хорвіц дослідить, чи зберігається академічна перевага, яку мають абітурієнти у державній школі, при їх переході до вищої освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Відбудеться тренінг про вплив гаджетів на дітей
18:05 - Пн / 25 Жов. Освіта, Події
Християнська етика, благодійна їдальня та робота з родинами на межі розлучення: в Брусилові відкрили «Сімейний центр»
11:07 - Пн / 25 Жов. Освіта, Події, Україна
П’ятидесятники відкривають підлітковий коледж «Тимофій»
12:03 - Пт / 22 Жов. Освіта
Розпочалося навчання в місіонерській школі «Голосу надії»
14:57 - Ср / 20 Жов. Освіта, Події
«Розкрий свій потенціал»: церкви та пастори Києва організовують конференцію для студентів
13:13 - Ср / 20 Жов. Освіта, Події, Україна
Телебачення чи школа, що має більший вплив на світогляд дітей: дослідження Джорджа Барна
11:55 - Сб / 16 Жов. Освіта, Світ
Вінницька семінарія біблійної експозиції святкує 23-ю річницю
16:00 - Ср / 13 Жов. Освіта
Коли почнуться осінні канікули в школах
12:22 - Пн / 11 Жов. Освіта
«Принеси свою Біблію в школу»: учні в США діляться з однокласниками Словом Божим
16:20 - Пт / 08 Жов. Освіта, Світ
City Changers: УБТС відкриває нову сертифікатну програму для церковних команд
15:04 - Пт / 08 Жов. Освіта, Україна
Християнська відкрита академія розпочала новий навчальний рік для 500 студентів
12:24 - Пт / 08 Жов. Освіта, Україна
УБТС запрошує на навчання в Школу поклоніння
17:57 - Чт / 07 Жов. Музика, Освіта