Понад 30 тисяч осіб і одна Біблія: як в Україні переписували Святе Письмо
рада1
Фото з відкритих джерел

Всеукраїнський проект створення Рукописної Біблії, над яким працювали понад 30 тисяч осіб, добігає до завершення, повідомляє Українське Біблійне Товариство.

Розпочався проект 2 червня 2018 року у рамках відзначення Року Божого Слова в Україні. Влада, керівники та священнослужителі багатьох християнських конфесій України об’єдналися у спільній молитві за нашу країну, а також власноруч записали перші рядки з вічного Святого Письма в унікальний екземпляр рукописної Біблії. Паралельно з написанням на головній сцені у просторому вестибюлі Палацу спорту понад сто волонтерів допомагали всім охочим вписувати вірші на аркушах рукописної Біблії.

Ця історична акція була номінована у Національний реєстр рекордів України.

«Один вірш – одна дитяча Біблія»

Водночас був представлений благодійний проект «Слово любові для важкохворих дітей». Гасло проекту: «Один вірш – одна дитяча Біблія». Мета проекту – щоб кожен переписаний біблійний вірш став благословенням і виявом Божої любові до однієї дитини, що бореться із хворобою, у вигляді особливої, ілюстрованої дитячої Біблії.
Волонтери запрошували охочих пожертвувати кошти на друкування цього видання. Сотні присутніх долучилися до проекту.

Розпочали у столиці, продовжили – в регіонах

Історична акція урочисто стартувала у столиці, продовжилася – в інших регіонах України. У кожному з чотирьох регіональних відділень Біблійного Товариства постійно діяли «станції» переписування.

Окрім цього працівники Товариства разом із волонтерами відвідували церкви, навчальні заклади, медичні установи, різноманітні масові заходи в багатьох містах України, де було організоване переписування.

За роки своєї роботи ми побачили, що разом із більшою релігійною свободою зменшилася цікавість до Божого Слова. Тому ми хотіли привернути увагу суспільства до цінностей, які є в Святому Письмі. І головна мета цього проекту – показати, що в Україні, поділеній ідеологічно, політично і світоглядно, є те, що може об’єднати всіх людей – це Слово Боже. Ми хочемо продемонструвати, що представники всіх конфесій, з усієї країни: зі Сходу, Заходу, Півдня, Півночі, різного віку, україномовні й російськомовні – всі пишуть одну Біблію. Кожен може долучитися до нашого проекту, – розповів представник Біблійного Товариства Юрій Петренко Інституту Богословських наук.

 

У створенні рукописної Біблії взяли участь чотири Президенти України, багато посадовців та знаних українців. Загалом у проекті мають бути задіяні 31240 осіб – стільки, скільки віршів у Святому Письмі.

Останній вірш напишуть в Острозі

Місцем для завершення цього унікального проекту, що тривав майже два роки й об’єднав навколо себе понад 30 тис. учасників з усіх куточків країни, обрали Острозьку академію. Останній вірш рукописної Біблії буде записаний символічно саме в Острозі, оскільки тут з’явилося перше повне видання Святого Письма староукраїнською мовою – Острозька Біблія.

Попереду також процес упорядкування сторінок, оформлення, виготовлення обкладинки тощо. Після офіційного урочистого завершення проекту, рукописна Книга Книг буде виставлена в Українському Біблійному Товаристві, де кожен зможе її побачити. Вона буде унікальною і стане одним із символів України. Також окремо буде створена книга з іменами всіх учасників і номером біблійного вірша, який вони переписували.

Унікальна Рукописна Біблія стане прекрасним нагадуванням і для нас, і для майбутніх поколінь про важливість Божого Слова у житті кожної людини й усього українського народу.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
У чотирьох луцьких церквах розгорнуть пункти обігріву
13:02 - Чт / 12 Січ. Люди, Церква України
На благодійному ярмарку в Ужгороді церква зібрала 100 тис. грн
18:45 - Вт / 03 Січ. Благодійність, Події, Свята, Церква України
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна