
У зв’язку з епідемією коронавірусу за останні кілька тижнів у Google значно збільшилась кількість пошуків зі словом «молитва».
Про це повідомляють результати дослідження, пише The Christian Post.
Джанет Сіндінг Бентцен, доцент Копенгагенського університету та виконавчий директор Асоціації з вивчення релігії, економіки та культури, у понеділок, 30 березня, оприлюднила попередній варіант (проєкт) статті під назвою «Під час кризи ми молимось: релігійність та пандемія COVID-19».
Бентцен проаналізувала Google-пошуки, які стосуються молитви, в 75 країнах і повідомила, що “інтенсивність пошуків зі словом “молитва” подвоюється кожних 80 000 нових зареєстрованих випадків COVID-19″.
У кризові періоди люди схильні звертатися до релігії для зняття стресу та пояснення [того, чого вони не розуміють]. Пандемія COVID-19 2020 року не є винятком. Я підтверджую, що Google-пошуки, що стосуються молитви, злетіли протягом березня 2020 року, коли COVID-19 став глобальним, – написала Бентцен у звіті.
Бентцен виявила, що протягом березня інтернет-пошуки молитви “зросли до найвищого рівня за останні п’ять років, для яких доступні порівняльні дані пошуку Google, перевершивши всі інші важливі події, які також викликають посилений попит на молитву, наприклад, Різдво, Великдень і Рамадан”.
Я вважаю, що посилені пошуки молитви під час пандемії COVID-19 є глобальними: це відбувається на всіх континентах і серед християн, і серед мусульман. Навіть Данія, одна з найменш релігійних країн світу, бачить систематичні посилення пошуків молитви в Інтернеті. Сплеск в основному збігається зі збільшенням зареєстрованих випадків COVID-19, а не зростанням смертності. Інтенсивність молитов також зростає в країнах, які нещодавно самі постраждали від пандемії, – продовжила вона.
За останні кілька тижнів, коли коронавірус поширився у Сполучених Штатах, велика кількість церков скасували свої богослужіння та перейшли на онлайн-служіння.
Деякі церкви повідомили про різке збільшення кількості переглядів своїх трансляцій богослужінь.