Посібник про реагування на домашнє насильство доступний онлайн
0fa4cc36ba57a8bc7e62430c15a53d37_full

Інститут релігійної свободи презентував посібник для церков і релігійних організацій «Реагування на домашнє насильство», розроблений за сприяння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Електронну версію можна завантажити безплатно.

Видання допоможе священникам, пасторам, душеопікунам та іншим служителям релігійних організацій вести просвітницьку роботу, ефективно та своєчасно реагувати на випадки домашнього насильства як серед членів релігійних громад, так і світських людей, які звертаються по допомогу. Про це йдеться на сайті ІРС.

Посібник розроблений за участі міжконфесійної робочої групи в рамках проєкту Інституту релігійної свободи та за участі психологів, юристів, фахівців Національної поліції України та Мінсоцполітики. Видання передбачає вивчення окремих тем шляхом використання QR-кодів із посиланнями на додаткові матеріали й тематичні тренінги, а також містить контакти профільних фахівців і служб допомоги.

Посібник надруковано накладом у 1000 примірників і вже розсилається в різні регіони України до церков, релігійних громад і заснованих ними соціальних закладів.

Електронна версія посібника для церков і релігійних організацій «Реагування на домашнє насильство» доступна для безплатного завантаження за цим посиланням. 

«Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, а також окремо релігійні лідери різних конфесій, заявили про готовність простягнути руку допомоги сім’ям у кризових ситуаціях, щоб допомогти їм зцілитися від практики насильства та натомість плекати у своїх оселях культуру любові та поваги до гідності кожного. Цей посібник і подальші тренінги допоможуть священникам і іншим релігійним діячам здійснювати це служіння більш системно і кваліфіковано», – зазначає Максим Васін, редактор-упорядник посібника, кандидат юридичних наук, виконавчий директор ІРС.

Перші тренінги на основі нового посібника Інститут релігійної свободи провів 22 лютого. У навчанні взяли участь близько 100 служителів церков і релігійних організацій. Спікерами тренінгу були психолог, юрист, посадові особи Офісу Генерального Прокурора України та Національної поліції України. Учасники також обмінювалися позитивним досвідом різних церков у сфері надання допомоги сім’ям у кризі та постраждалим від домашнього насильства, зокрема у шелтерах (будинках милосердя) та через просвітницькі програми.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Посилення спроможності церков у протидії домашньому насильству в Україні, особливо щодо жінок» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

«Біблія або вічне Євангеліє». Вийшов унікальний переклад Біблії українською мовою
17:32 - Пт / 17 Чер. Біблія, Книги, Україна
Як молитися в час війни і не тільки: створили «Молитовник українця»
15:31 - Вт / 22 Бер. Книги
Коли церква втрачає орієнтири: книга «Хрест Гітлера» вже в безкоштовному доступі
16:46 - Чт / 17 Бер. Книги
Вперше за 30 років незалежності вийшла книга про головні пам’ятки спадщини України
11:25 - Нд / 13 Лют. Книги, Україна
Ілюстрована дитяча книга про святого Валентина доступна для завантаження
14:15 - Ср / 09 Лют. Книги
Вийшла книга «Свідчення спасенних»
12:41 - Сб / 05 Лют. Книги
Добрі книги для справжнього лідера: добірка від Олександра Орищина
16:19 - Пт / 04 Лют. Книги
Вийшла нова книга Сергія Тупчика «Друге Пришестя Христа»
13:49 - Чт / 03 Лют. Книги
«Світло Христової Євангелії на Буковині»: пастор написав книгу про започаткування баптистського руху
10:48 - Нд / 26 Гру. Книги, Україна
Як купити християнські книги за «ковідну» тисячу
15:44 - Ср / 22 Гру. Книги
Як християни мають ставитися до навколишнього світу?: вийшла книга про екологічне богослов’я
12:50 - Пн / 06 Гру. Книги, Україна
Християнські поети Буковини видали збірку поезій
14:48 - Пт / 26 Лис. Книги