Правильні пріоритети: навчайте дітей цінувати життям не в шлюбі
0
deti-brak1

Мені 30 з хвостиком, я працюю шкільним учителем протягом останніх семи років, і я незаміжня. Я виросла в церкві і коли перейшла в старші класи, включилася в молодіжне та студентське служіння. Серед студентів, з якими я працювала, я зустрілася з широким спектром поглядів на шлюб і самотність. І занепокоєння у мене в ті роки викликали коментарі як дорослих, так і молодих людей, що розкрили дуже невисоку оцінку холостяцького життя.

Коли мені було трохи більше двадцяти, просочення такими настроями викликало в мені невдоволення, оскільки я не бачила, щоб Бог планував влаштувати шлюб в моєму житті. Мені довелося боротися з помилковими очікуваннями щодо заміжжя і, врешті-решт, позбутися від помилкових ідей, породжених доброзичливими членами церкви, йдеться в статті Лідії Кінне на ieshua.org

Однак мудрий погляд як на шлюб, так і на холостяцьке життя, доступний не тільки дорослим. Навіть маленькі діти, що направляються своїми батьками та іншими членами церкви, можуть прийняти біблійну точку зору. Коли батьки вчать дітей бачити красу і незаміжньо-неодруженого, і подружнього життя, цим вони готують дітей до кращого служіння і прославляння Бога, в якому б статусі у своєму житті вони не знаходилися.

Ваші слова мають значення

Виросши в церкві, я часто чула, натяком або прямо, такі думки:

 • «Тобі не потрібно вчитися в коледжі – ти просто вийдеш заміж, і твій чоловік подбає про тебе».
 • «Не хвилюйся, твій прекрасний принц вже не за горами».
 • «Якщо ти хочеш вийти заміж, Бог виконає твоє бажання свого часу».

Коли я сказала студентам, що працюю над книгою про холостяцьке життя (як ніби хтось прочитав би таку книгу), деякі з них неприховано сміялися, інші намагалися нав’язати думку, що мені просто потрібно вийти заміж, інакше мені не бачити ні успіху, ні щастя в житті.

Крім того, що така позиція частково спливає у студентів на тій чи інший стадії їх дорослішання, на них також впливає те, як батьки і церковні лідери говорять про шлюб і холостяцьке життя, особливо коли вони мають на увазі, що всі в кінцевому підсумку одружаться.

З юних років діти приймають цінності своїх батьків. Тому батькам необхідно проінспектувати свої переконання про шлюб та безшлюбність, і подумати про те, як вони повідомляють це своїм дітям. Коли батьки цілеспрямовано підточують свої переконання під біблійне розуміння незаміжнього життя, найбільш ймовірно, що вони передадуть своїм дітям правильну точку зору.

Біблія високо цінує безшлюбність. Павло пише: «Говорю ж неодруженим і вдовам: добре їм залишатися, як я» (1 Коринтян 7: 8), і «Незаміжня жінка або дівчина дбає про справи Господні — щоб бути святою і тілом, і духом. Заміжня піклується про життєві справи — як би догодити чоловікові» (1 Коринтян 7:34). Ми повинні відзначити чесноти незаміжнього життя, коли говоримо про нього з дітьми.

Замість того, щоб говорити: «Ми чекаємо не дочекаємося дня твого весілля», батьки можуть сказати: «Шлюб – прекрасний дар від Бога, але наше найпотаємніше бажання – твоє уподібнення Христу, незалежно від того, створиш ти сім’ю чи ні». Це допоможе їх дітям затвердити свою надію на правильній підставі.

Батькам слід остерігатися того, щоб викладати своїм дітям шлюб і безшлюбність як два окремих життєвих шляхи в роки їх зрілості. Навіть якщо люди, в кінцевому підсумку, створюють сім’ю, вони, ймовірно, проведуть кілька років свого юного життя в статусі холостяка і, можливо, не уникнуть декількох років холостяцького життя в літньому віці. Батькам замість того, щоб зображати стан «не в шлюбі» як щось, від чого потрібно бігти, варто допомогти своїм дітям усвідомити, що вони, можливо, проживуть роки дорослого життя без пари, і ці роки слід цінувати.

deti-brak2

Формуйте очікування і плани

Крім мудрого вибору слів, ви повинні формувати майбутні очікування і плани своїх дітей не на єдиній події весілля, а на підготовці до служіння Богу, незалежно від їх сімейного статусу. Як це зробити?

 • Навчіть своїх дітей говорити про їхнє майбутнє: «Якщо буде на те воля Божа».
 • Навчіть їх розглядати часи очікування як часи навчання.
 • Навчайте їх шукати обличчя Бога більше, ніж обличчя чоловіка.
 • Навчіть їх тому, що дарами можуть бути найрізноманітніші стосунки, і тому, як правильно їх розвивати в усі сезони життя.
 • Навчайте їх цінувати церквою і бачити в цих віруючих свою дану Богом сім’ю в усі часи життя.
 • Навчайте їх щиро довіряти Богу під час розчарувань.
 • Навчайте їх, що зустрічатися і створювати сім’ю мудро – значить відрізняти відчайдушне заповнення простору «самотності» від прагнення прославити Бога.
 • Навчайте їх чекати – не «мрії, яка повинна здійснитися», але здійснення Божої дії в їхньому житті.

Радійте і плачте в будь-які сезони життя

Я знаю, що багато батьків дуже хочуть побачити день весілля своєї дитини. Мій дорогий батько, який помер  минулого року, щодня молився про те, щоб я знайшла благочестивого чоловіка, і одна з найбільших моїх душевних ран полягає в тому, що він вже не зможе побачити цей день, якщо він прийде.

Втім, у дні мого холостяцького життя батько і мати підтримували моє серце; вони плакали зі мною, молилися разом зі мною і підбадьорювали мене своїм найбільшим бажанням щодо мого життя: щоб я зростала в ходінні з Господом і служила Йому в усі дні свого життя.

Коли діти стають дорослими, батьки повинні розпізнати всі сезони їхнього життя і разом з ними проходити через радощі і труднощі цих сезонів. Весілля – очевидний привід для радості. Проте батьки також повинні цілеспрямовано радіти разом з неодруженими дорослими дітьми, коли вони досягають довгоочікуваних цілей, виявляють зрілість у Христі і служать церкві.

І коли серця їх дітей розбиваються через розчарування різного роду, вони повинні плакати разом з ними і вказувати їм на Христа і Його церкву як на джерело їх розради.

Батьки, роблячи так, ви будете формувати зі своїх дітей великих чоловіків і жінок віри. Так, з цих чоловіків і жінок вийшли б прекрасні чоловіки і дружини, але найважливіше, щоб вони шанували Бога за будь-яких обставин. І це краща спадщина, яке ви можете сподіватися залишити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Відбудеться Всеукраїнський форум сімейного служіння
10:48 - Вт / 21 Вер. Сімейні цінності
Рада Церков закликала три дні молитися за збереження сімейних цінностей
13:48 - Чт / 16 Вер. Сімейні цінності, Україна
«Покажи мені Батька» здатен змінити ваше життя»: перші відгуки на новий документальний фільм братів Кендрік
10:45 - Нд / 12 Вер. Світ, Сімейні цінності, Фільми
Створили Громадську резолюцію щодо захисту прав людей на свободу слова та мирний протест
15:52 - Пт / 10 Вер. Сімейні цінності, Україна
Мости у сімейних стосунках: харківська церква провела табір
11:13 - Чт / 09 Вер. Події, Сімейні цінності
Як реагувати на домашнє насильство: для церков готують посібник
10:30 - Ср / 08 Вер. Сімейні цінності
Адвентисти проведуть щорічний День молитви про єдність сім’ї
12:28 - Вт / 07 Вер. Події, Світ, Сімейні цінності
Як живуть у нових будинках сімейного типу в Житомирі
16:15 - Пт / 03 Вер. Сімейні цінності, Україна
Охочі одружитися зможуть подати документи через «Дію»
17:02 - Чт / 02 Вер. Сімейні цінності, Україна
«Незабутній час удвох»: в Чернігові організовують семінар для сімейних пар
11:17 - Нд / 29 Сер. Сімейні цінності, Україна
Румунія стала на захист сімейних цінностей в країні
13:45 - Ср / 25 Сер. Світ, Сімейні цінності, Християнське життя
Науковці довели, що наш успіх залежить від того, з ким ми вступаємо в шлюб
14:25 - Нд / 22 Сер. Сімейні цінності