Про Джона Вікліфа, перекладача Біблії та передвісника реформації знімуть кінофільм
Uilkrif-800×445

У Великобританії створять фільм про Джона Вікліфа, середньовічного богослова і перекладача Біблії.

Про це повідомляє invictory.org  з посиланням на rublev.com та Christian Institute.

Британський режисер і продюсер Мердо Маклеод (Murdo MacLeod) заявив, що він приступив до роботи над фільмом, присвяченим англійському богослову XIV століття, першому перекладачеві Біблії на англійську мову, реформатору і попередникові протестантизму Джону Вікліфу.

Фільм отримав робочу назву «Morningstar» — «Ранкова зірка», яке повторює назву більш ранньої картини, створеної за мотивами біографії Д. Вікліфа в 1984 році.

«Ранкова зірка» — так згодом назвали Джона Вікліфа за те, що він передбачив ідеї Реформації в Європі.

«Як планета Венера сходить на небосхилі перед самим світанком, так і Джон Вікліф з’явився в Європі якраз перед пробудженням християнства в XVI столітті», — йдеться в описі фільму на офіційному сайті проєкту.

За задумом творців, фільм, знятий в жанрі «docudrama»,  поєднує в собі елементи документального і художнього кіно, покликаний розповісти історію Джона Вікліфа — «можливо, найвпливовішого християнина середньовічного світу» — і донести його богословські ідеї до широкої сучасної аудиторії.

У своєму інтерв’ю для видання Мердо Маклеод, що володіє великим досвідом роботи в кінематографі, в тому числі і в створенні християнського кіно, розповів про те, чому він взявся за цей проект.

За його словами, ідея «Ранкової зірки» народилася під час роботи над його попереднім фільмом «Нокс». Дослідження життя шотландського реформатора Джона Нокса (1510-1572) змусило його зануритися в складну історію протестантської Реформації в Великобританії і Європі.

Історія життя Джона Вікліфа, зазначив режисер, «є першою главою цієї величезної саги про Реформацію».

«Я хотів розповісти людям історію Джона Вікліфа як якусь відправну точку, щоб потім продовжити дослідження інших сторінок історії. Джон Вікліф відомий як «Ранкова зірка Реформації», перший спалах світла незадовго до світанку, і в багатьох відносинах він її Предтеча. Спочатку з’являється він, а потім — всі інші ».

Маклеод підкреслив, що характерною рисою, яка виділяла Вікліфа серед сучасників, було те, що все його життя і діяльність були зосереджені на Біблії.

«Завдяки цій особливості Біблія була метою і центром всього того, у що він вірив, цим він відрізнявся, і це робить його актуальним і донині», — зазначив режисер.

На думку М. Маклеода, в «пост-коронавірусну» епоху люди будуть схильні шукати «нову норму», але для християн вкрай важливо, щоб вони, подібно Вікліфу, ставили Біблію на чільне місце «в своєму власному житті, в своїх церквах і в суспільстві ».

Він також додав, що для фільму вкрай важлива історична достовірність. Хоча деякі кінематографісти в своїх картинах можуть надмірно спрощувати образи історичних особистостей, створюючи їх за шаблоном «хороший — поганий», вкрай важливо, щоб «Ранкова зірка» була «правдою, а не просто пропагандою», вважає Маклеод.

Головну роль у фільмі виконає Джаред Морган, досвідчений британський актор, відомий за роботами в науково-фантастичному телесеріалі компанії BBC «Доктор Хто» і кіно-фентезі «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан і плавання Світанкового подорожнього».

Картина створюється на шотландській студії Trinity Digital. Автори планують завершити роботу над фільмом до кінця 2021 року.

Фільм «Ранкова зірка» фінансується здебільшого за рахунок пожертвувань.

«У нас немає великої студії, яка приєдналася б до проєкту і виділила нам мільйони фунтів, — розповів Маклеод. — Ми в значній мірі залежимо від пожертвувань і невеликих інвестицій з боку людей, які так само захоплені цим фільмом, як і ми ».

Про Джона Вікліфа, перекладача Біблії та передвісника реформації знімуть кінофільм

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
«Таблетка» від ностальгії за дешевою радянською ковбасою: «Правда PRO» відновила зйомки фільму про переслідування християн у СРСР
17:56 - Вт / 08 Лис. Історія, Фільми, Християнське життя
До 505 річниці Реформації вийшов фільм про служіння протестантів України під час війни
16:55 - Пт / 28 Жов. Україна, Фільми, Церква України
«Хочемо повернутися, щоб відновлювати руїни поранених душ…»,— Пастор із Сєвєродонецька про події у місті та служіння церкви
18:40 - Вт / 14 Чер. Благодійність, Люди, Фільми
«Кожен святий має минуле, а кожен грішник має майбутнє». У США вийшов фільм «Батько Стю»
16:37 - Пн / 02 Тра. Фільми, Християнське життя
В Україні створили безплатний додаток для зменшення стресу у дітей
09:54 - Сб / 19 Бер. Дитяче служіння, Фільми
Вийде документальний серіал про стародавніх велетнів з Біблії
11:26 - Нд / 20 Лют. Фільми
Новий християнський фільм «Людина з нізвідки» надихає відновлювати розірвані стосунки
16:53 - Вт / 15 Лют. Сімейні цінності, Фільми
Стартував прийом заявок на участь у VI Міжнародному кінофестивалі «Світло»
10:23 - Чт / 10 Лют. Події, Україна, Фільми
У США вийшов фільм «Відкупительна Любов»
17:40 - Ср / 02 Лют. Фільми
Кірк Кемерон та брати Кендрік об’єдналися, щоб створити фільм про усиновлення дітей
11:05 - Пн / 31 Січ. Світ, Фільми
Марк Волберг і Мел Гібсон зіграли у новому християнському фільмі
11:58 - Сб / 29 Січ. Фільми