Комітет ВР підтримав оновлений скандальний законопроєкт про медіа
5_main
Фото ілюстративне

1 липня депутати, що входять до Комітету Верховної Ради з питань інформаційної політики, проголосували за скандальний законопроєкт №2693-д.

Цей законопроєкт неодноразово критикувався як церквою, так і патріотичною громадськістю. В ньому міститься багато положень, що загрожують свободі слова та віросповідання, пише сайт Християни для України.

В проєкті Закону про Медіа (№2693-д) передбачений об’ємний перелік заборон і обмежень для контенту. Серед іншого під заборону потрапляють “висловлювання, що підбурюють до дискримінації чи утисків щодо окремих осіб та їх груп на основі етнічного походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, гендерної ідентичності, фізичних вад, стану здоров’я, сексуальної орієнтації або за іншою ознакою”.

На перший погляд виглядає досить гуманно, однак дане формулювання щодо дискримінації дає дуже широкі можливості для трактування, а тому є потенційно небезпечним для свободи слова і віросповідання. Та й додавання до “захищених ознак” сексуальну орієнтацію – це свідоме означення її варіативності як норми, яку держава має намір захищати.

У випадку ухвалення цього законопроєкту в небезпеці можуть опинитися більшість християнських медіа. Очікувано, що оцінка гомосексуальної поведінки та ЛГБТ-лобізму (включно із так званими “маршами рівності”) в християнських ЗМІ подається згідно з біблійною позицією. З попереднього досвіду ми знаємо, що будь-яка критика або висвітлення аргументів про гріховність, аморальність, неприродність, шкідливість для суспільства ліволібералами визначається як дискримінація та “мова ненависті”. Саме тому введення в законодавство ними запропонованих норм може стати кінцем можливості публічно критикувати гомосексуальний спосіб життя.

Якщо законопроєкт стане законом, то питання контексту висвітлення тем, пов’язаних з ЛГБТ, буде вирішене. Хоча і без закону більшість світських медіа застосовують на практиці рекомендації від ЛГБТ-лобістів щодо мови і контексту подання інформації, однак закон передбачає і відповідальність за їх недотримання.

Якщо взяти конкретно статтю 36 згаданого законопроєкту, де вказано перелік ознак забороненого контенту, то за її порушення передбачається відповідальність у вигляді штрафу від 5 (23 615 грн) до 50 (236 150 грн) розмірів мінімальної заробітної плати.

У разі виявлення двох і більше порушень Національна рада стягує штраф у розмірі, передбаченому за більш грубе порушення. У випадку постійних порушень Нацрада може застосувати крайню форму примусу – блокування ресурсів через суд за скороченою процедурою. Таким чином, критика ЛГБТ-діяльності чи заперечення “нормальності” цієї спільноти може призвести до чималих фінансових стягнень з медіа та навіть до його ліквідації. Окрім цього, в законопроєкті є й інші суперечливі положення, які потенційно можуть розцінювати як цензура.

За останні місяці ми спостерігаємо тривожні ініціативи в парламенті. Низка подібних законопроєктів з криміналізацією “дискримінації” за ознакою сексуальної орієнтації, вже згаданий проєкт Закону про медіа та невчасні, але дуже наполегливі спроби знову легалізувати гральний бізнес – все це наочно демонструє цінності й моральні якості багатьох депутатів.

Джерела:

https://detector.media/rinok/article/178119/2020-06-19-doopratsovanii-zakonoproekt-pro-media-dokument/

https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67812

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні готують законопроєкти, які потребують обговорення з релігійною спільнотою

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна