Рада Церков і парламентарі обговорили проблему здорожчання комунальних послуг
0
image
Парламентарі зі складу міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» ознайомилися з проблематикою суттєвого здорожчання ціни на природний газ та електроенергію для релігійних організацій.

Про це йшла мова під час чергової наради за участі парламентарів та представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Це вже восьма зустріч у цьому форматі, пише РІСУ.

Учасники зустрічі також звернули увагу на вимоги газопостачальних компанії щодо дороговартісного встановлення газових лічильників із системою дистанційної передачі даних, за відсутності яких релігійним організаціям можуть відключати доступ до природного газу.

В обговоренні цієї проблематики взяв участь заступник Міністра енергетики України Євген Владіміров.

Крім цього, парламентарі ознайомилися з бюрократичними проблемами, з якими зустрічаються релігійні організаціями під час надання благодійної допомоги та розподілу гуманітарної допомоги серед нужденних, оскільки ця діяльність пов’язана із подальшим ускладненим звітуванням перед податковими органами.

Представники ВРЦіРО порушили питання щодо нової обтяжливої та цілком недоцільної вимоги до громадських і благодійних організацій щодо подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників до 11 жовтня цього року під загрозою великих штрафів. І хоча ця вимога не стосується релігійних організацій, створені ними громадські та благодійні організації, незважаючи на їхній неприбутковий статус, змушені витрачати багато часу для складання і подання документів, які лише підтверджують відсутність будь-яких бенефіціарних власників.

Парламентарі погодилися, що ця законодавча вимога має бути відтермінована та переглянута. Присутні члени МДО «Цінності. Гідність. Родина» запевнили, що цього тижня Верховна Рада розгляне відповідний законопроєкт.

Окрему увагу учасники наради приділили проблематиці захисту довкілля. Релігійні діячі підтвердили, що церкви і релігійні організації вже багато років докладають зусиль щодо формування у наших співгромадян екологічної свідомості, відповідального ставлення до довкілля. Церква завжди виступає на стороні екології та пропонує державі низку стратегічних заходів. Одним із них може бути впровадження в систему освіти курсів із виховання дітей в екологічно-правовій свідомості.

У зустрічі взяли участь черговий Головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант, єпископ Римо-Католицької Церкви в Україні Олександр Язловецький, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Носов, перший заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок, представники Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Української християнської євангельської церкви, Української євангельської церкви, Духовного управління мусульман України.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та інші народні депутати: Мар’ян Заблоцький, Ігор Кривошеєв, Роман Грищук («Слуга народу»), Ірина Констанкевич («За майбутнє»), Андрій Шараськін («Голос»).

У зустрічі також взяли участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін та директор з питань захисту прав людини НГО iDemocracy Микола Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада Церков прийняла резолюцію щодо державної сімейної політики

За темою

За сімейні цінності та християнський шлях розвитку: депутати Вінниці створили міжфракційне об’єднання
13:07 - Вт / 05 Жов. Події, Політика, Україна
Боксер-християнин Менні Пак’яо балотується на пост президента Філіппін
12:58 - Вт / 21 Вер. Політика, Світ
У Львові відбувся ІІ Молитовний сніданок з нагоди 30-річчя Незалежності
16:26 - Пт / 10 Вер. Події, Політика, Україна
У Луцьку відбувся Третій молитовний сніданок Волині
11:28 - Пт / 10 Вер. Події, Політика, Україна
Новим президентом Замбії став протестант
12:40 - Вт / 17 Сер. Політика, Світ
У США лікарі-християни через суд відстояли право не робити аборти
15:07 - Ср / 11 Сер. Політика, Світ, Сімейні цінності
За християнський шлях розвитку: депутати Дніпропетровщини утворили міжфракційне об’єднання
15:10 - Пн / 09 Сер. Політика
На Сумщині відбувся Молитовний сніданок: говорили про Україну та пожежі в Туреччині
14:30 - Сб / 07 Сер. Події, Політика, Україна, Церква України
Віцепрезидент та губернатори США об’єдналися для боротьби з абортами
17:55 - Чт / 05 Сер. Події, Політика, Світ
По 2 тисячі на дитину: багатодітним та малозабезпеченим сім’ям виплатять допомогу
16:17 - Ср / 04 Сер. Політика, Україна
Президент підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство
14:45 - Пт / 30 Лип. Політика, Україна
У Житомирській обласній раді відбувся перший робочий Молитовний сніданок
17:50 - Чт / 29 Лип. Події, Політика, Україна, Церква України