Розгляд законопроєкту про легалізацію грального бізнесу відтерміновується через перевірку НАЗК
c5b393c-michal-parzuchowski-ot-xbatcotq-unsplash
Фото ілюстративне

Національне агентство з питань запобігання корупції проведе експертизу законопроєкту про легалізацію та державне регулювання азартних ігор. Експертиза призупинить розгляд законопроєкту у строк до 10 днів.

Про це йдеться у документі, який опинився у розпорядженні ЕП.

“НАЗК інформує про початок проведення антикорупційної експертизи проєкту закону 2285-д від 18.12.2019”, – йдеться у документі.

Раніше повідомлялось, що депутати можуть розглянути законопроєкт в цілому 18 червня.

7c31f05-104433402-664406004159679-2811290054771792040-n

До слова, ще у 2015 році Всеукраїнська рада церков виступала проти легалізації грального бізнесу.

Під час зустрічі представників влади з Всеукраїнською радою церков, священнослужителі попередили про неприпустимість легалізації грального бізнесу в Україні. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив пастор церкви християн віри євангельської “Божий Мир” Юрій Кулакевич.

“Коли формат Всеукраїнської ради церков зустрічався з нашими високопосадовцями, я не пам’ятаю, чи це був рівень Прем’єр-міністра, говорили прямим текстом священнослужителі, що, шановні, не можна збудувати щастя на нещасті. Це треба розуміти”, – повідомив він.

За його словами, особливо священнослужителі були обурені ініціативою легалізувати гральний бізнес у житлових масивах. Така позиція пояснюється тим, що представники церкви є свідками негативного впливу азартних ігор на людей.

“Ми маємо, на жаль, багато прикладів того, скільки шкоди і непоправної біди приносить у сім’ї. Коли раптом хтось потрапить на цей гачок і виносить з дому, коли вже людина у крайній залежності від цієї біди, тому звичайно священнослужителі нашої церкви говорять про те, щоб триматися подалі від цієї біди. Якщо раптом хтось із нас побачив, що хтось потрапив у цю халепу, ми допомагаємо, щоб люди від такої залежності позбавились. У мене було два випадки таких у громаді, де я служу, це не люди, які мають відношення до церковної громади, але в родинах були такі люди, які мали з цим халепу. Ситуація бідова особливо, коли в сім’ї навіть не здогадуються про це. Тобто людина десь ходить, може навіть працювати, але нічого додому не приносить”, – розповів Юрій Кулакевич.

Він також наголосив на тому, що Всеукраїнська рада церков регулярно звертається до влади із закликом не легалізовувати гральний бізнес.

“В минулі роки Всеукраїнська рада церков не раз зверталася до органів державної влади, щоб це питання впорядкувати. І я чув, що знову є намагання якось це все прибрати до рук, але добра це точно ніколи не приносило і не принесе. В згаданих мною випадках людям допомогли вибратись із того консультації, ну і, звичайно, як і при всіх інших залежностях, такі люди потребують реабілітації, тобто з ними треба говорити, щоб їх соціалізувати в доброму сенсі цього слова, повернути їх до нормального розуміння, хто я є, яка моя мета життя, і навіщо мені ці гральні автомати – достукатись до розуму цієї людини”, – зазначив пастор.

Нагадаємо:

16 січня Верховна Рада проголосувала у повторному першому читанні за доопрацьований фінансовим комітетом парламенту законопроєкт 2285-д, який передбачає легалізацію та державне регулювання азартних ігор. 

У законопроєкті, підготовленому до другого читання пропонується створити Комісію з регулювання ринку азартних ігор, яка буде ліцензувати і моніторити ринок.

Цей пункт не співпадав з баченням законопроєкту голови Нацради реформ Міхеїла Саакашвілі, більшість пропозицій якого відкинули. Однак, президент дослухався до Саакашвілі з приводу корупційних ризиків щодо створення комісії і виступив проти.

За пропозицією Саакашвілі, питання визначення уповноваженого органу пропонувалося віддати на розсуд Кабміну.

Утім, податковий комітет вчинив інакше і навіть підтримав поправку депутата фракції СН Олександра Дубінського, яка дає квоту податковому комітету на призначення членів згаданої комісії.

Також у законопроєкті згадується обов’язкове використання системи онлайн-моніторингу, яка зможе запрацювати через 2,5 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВРЦіРО пояснила свою позицію щодо Стамбульської конвенції

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна