Саме дорослі зможуть втримати молодь у церкві, – засновник молитовного руху
0
71879-mom-hug-adult-child-gettyimages-897471292.1200w.tn

Як показують дослідження, молоде покоління (віком до 20 років) можна з упевненістю назвати постхристиянським. Процент підлітків, які називають себе атеїстами, у два рази перевищує такий показник серед представників старшого покоління.

Друге дослідження показало, що більшість людей залишають церкву саме в молодому віці в період від 18 до 22 років, і ця тенденція закономірно збільшується з роками.

Зважаючи на такий невтішний прогноз, стає зрозуміло що з цією кризою потрібно щось робити. Адже коли церква втрачає свою молодь, вона втрачає своє майбутнє, пише Всеукраїнський Собор.

В інтерв’ю The Christian Post вихід із ситуації запропонував Тоні Содер, засновник кампанії «Моліться за мене». За його словами, питання стосунків між поколіннями сьогодні як ніколи загострилася в Тілі Христовому.

Содер розповів, що в більшості випадків молоді люди, які тісно пов’язані з іншими дорослими в церкві, мають набагато більший шанс залишитися у вірі, але таких стосунків дуже не вистачає в Тілі Христовому.

«Молоді люди покидають церкву, тому що дуже просто покинути будівлю. Але не так просто покинути сім’ю. Молодим людям необхідно просто відчути, що Тіло Христове – це сім’я, а не просто будівля. На жаль, більшість молодих людей цього не відчувають. Вони не відчувають повноти того, що пропонує їм Тіло Христове, тому що вони не знають, що в їх команді є дорослі», – пояснив Содер, який працює в молодіжному служінні майже три десятиліття.

«Ми намагаємось змінити це, тому що інвестування в життя молоді є справжнім каталізатором для того, щоб вона тримала зв’язок з Церквою і процвітала у своїй вірі».

Тоні Содер вважає, що якщо дорослі візьмуть ініціативу у свої руки та будуть налагоджувати стосунки з молоддю, і це стане ключем для порятунку церкви.

Для того, щоб сприяти єдності поколінь, Содер заснував компанію «Моліться за мене» – міжцерковну ініціативу, яка допомагає дорослим віруючим молитися за дітей і студентів. З 2014 року служіння допомогло більш ніж 650 церков з різних конфесій по всьому світу створити понад 150 000 тісних зв’язків між поколіннями.

Принцип роботи кампанії простий: церква проводить урочистий захід, на якому молода людина просить трьох дорослих віруючих із різних поколінь стати його чи її «молитовними воїнами» на навчальний рік.

Ці дорослі – усі вони перевірені та затверджені церквою – використовують молитовний посібник, який допомагає їм молитися за учнів на основі Святого Письма. Молитви зосереджені на біблійних принципах, знайдених у Луки 2:52 та 1 Тимофія 4:12:

«Нехай молодим твоїм віком ніхто не гордує, але будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості!».

Содер сказав, що йому довелося почути незліченну кількість історій про те, як їхня кампанія змінила життя.

Один чоловік похилого віку, який роками молився за молодого студента, був зворушений до сліз, коли дізнався, що студент молився за нього також, коли той боровся з раком.

В іншій ситуації молодий чоловік, який з усіх сил намагався заплатити за навчання в коледжі, був вражений, коли дізнався, що його борг був сплачений людьми, які за нього молилися.

«Кожна молода людина в Церкві є чиїмось онуком, – сказав Содер. – І якщо ми можемо допомогти дідусям і бабусям молитися за своїх онуків, то ми можемо допомогти змінити майбутні покоління».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

На Волині баптисти врочисто відкрили новий дім молитви
11:05 - Чт / 23 Вер. Україна, Церква
Тимошенко, Турчинов і Прохор: хто прийшов на свято 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні
12:46 - Сб / 18 Вер. Події, Церква
Наставництво і регіональні зустрічі: у ВСЦ ЄХБ визначили напрямки жіночого служіння
12:35 - Ср / 15 Вер. Події, Церква
Про відповідальність і серйозність служіння проповідника
12:28 - Вт / 14 Вер. Церква
У Києві відсвяткують 100-річчя п’ятидесятницького пробудження в Україні
12:18 - Пн / 13 Вер. Події, Свята, Церква
З Доброю Звісткою у кожен двір: на Хмельниччині пройшов Тиждень Євангелія
11:19 - Вт / 07 Вер. Події, Україна, Церква
Як повернути молодь до церкви: 4 ефективних кроки
14:52 - Ср / 01 Вер. Церква
На Рівненщині п’ятидесятники відкрили ще один дім молитви
14:10 - Пн / 30 Сер. Україна, Церква
Всіх охочих запрошують на Перший Чоловічий Молитовний сніданок в Києві
14:25 - Пт / 27 Сер. Україна, Церква
Луцька церква відсвяткувала 30-річчя відкриття Дому молитви
17:46 - Чт / 19 Сер. Події, Свята, Україна, Церква
Село на Тернопільщині переживає оновлення завдяки християнам  
13:40 - Вт / 17 Сер. Україна, Церква
Приїхав на хрещення і освячення дому молитви: Паночко відвідав Волинь
12:55 - Ср / 04 Сер. Люди, Церква