Що почитати дітям вдома: 10 книг із християнськими цінностями
40129052-vintage-old-books-on-wooden-table-over-retro-wallpaper-background
Фото з відкритих джерел

Одним із найцікавіших занять для будь-якого віку в усі часи було читання книг. У час карантину питання, як корисно провести час з дітьми, стало дуже актуальним. Тож журналісти Поклик Медіа підготували для підбірку особливих дитячих книг, які пропагують християнські цінності.

1. «Ти особливий», Макс Лукадо

У казковому містечку Веміксвіль живуть маленькі дерев’яні чоловічки. Кожен день вони займаються одним і тим же: чіпляють один одному наклейки. Талановиті, розумні і красиві, зроблені з найкращих порід дерева — вони отримують золоті зірки, а менш обдарованим і нескладним, з блідою фарбою, дістаються тільки сірі плями. Саме таким і був Панчінелло. Майстер, покровитель міста Веміксвіль, допомагає зрозуміти Панчінелло, наскільки він особливий, незалежно від того, що думають про нього інші жителі містечка.
Книга – живе послання, звернене до кожної дитини: навіть якщо світ дивиться на них з байдужістю, Бог любить і цінує їх такими, якими вони є.

images

2. «Поліанна», Елеонор Портер

У великій садибі Гаррінгтонів мешкає поважна міс Поллі, яка понад усе шанує стриманість і розважливість. Однак усе докорінно змінюється, коли до неї переїжджає одинадцятирічна племінниця Полліанна, яка грає в надзвичайно захопливу гру – в усьому поганому знайти щось по-справжньому хороше. Незабаром гра в радість охоплює все містечко, хіба що тітонька Поллі ще опирається. Але це поки що…
Неймовірна історія життєрадісної Полліанни зацікавить читачів будь-якого віку.

Книжка американської письменниці Елеонор Портер “Полліанна” визнана класикою дитячої літератури, цікавість до якої більше ста років анітрохи не згасає не лише серед дітей, а й серед дорослих. Роман перекладено багатьма мовами, чимало художніх стрічок знято за її сюжетом, а психологи навіть вигадали феномен «принцип Полліанни».

IMG_5396

3. “Енн із Зелених Дахів”, Люсі-Мод Монтгомері

Перша з восьми книжок серії про пригоди незвичайної дівчинки Енн – рудоволосої сироти з Нової Шотландії, яка за витівкою долі опинилася в далекій Канаді, на острові Принца Едварда.
На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою: Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної дівчинки виявилася напрочуд химерна вдача!

В основу роману «Енн із Зелених Дахів» (1905) покладено дитячі спогади американської письменниці Люсі-Мод Монтгомері. Марк Твен назвав руденьку героїню Монтгомері «найбільш зворушливою й чарівною дитиною художньої літератури із часів безсмертної Аліси».
Твори Люсі-Мод Монтгомері були визнані культурною спадщиною Канади. Середи них є й ті, що надихнули Астрід Ліндґрен написати книгу «Пеппі Довгапанчоха».

341882_46321645

4. «Історії тітоньки Тетяни», Віра Кушнір

Збірка оповідань християнської письменниці Віри Кушнір складається з проникливих і водночас простих історій, які можуть трапитися будь з ким. Як здолати боязкість, знайти відданого друга, що робити, коли з тебе насміхаються… І хоча герої оповідань мають різні випробовування, та їх єднає велика Божа любов і безмежна віра у Спасителя Ісуса Христа.
«Історії тітоньки Тетяни» — книжка для дітей шкільного віку.

IMG_5399

5. «Жива книга», Олена Мікула

Збірка оповідань для дітей про речі та явища, з якими стикається дитина, пізнаючи навколишній світ.

Що таке звук, час, біль, краса? Хто «заховав» у землю корисні копалини й чому хліб – святий? На всі ці запитання дитина отримає просту й зрозумілу відповідь.

DSC00010

6. «Слідопити світу Біблії», Петер Мартін та Петер Кент

Ця книга завдяки своїм яскравим ілюстраціям і завданням автора перетворює непосидючу дитину на уважного слідопита. Гортаючи сторінку за сторінкою “Слідопити світу Біблії”, юний читач дізнається, чим харчувалися, де жили, і чим займалися народи давнини, про які розповідає нам Біблія…

IMG_5372

7. «Мамо, а Бог який?», Надійка Гербіш

Як уперше пояснити маленькій дитині, яким є Той, кого ми не бачимо, не чуємо, але який  завжди поруч та любить нас? Пропонуємо вам підглянути, як це вдається знаній християнській письменниці Надійці Гербіш. А ставить їй «легкі» дитячі запитання маленька донечка Богданка.

Ця книжка підійде для спільного читання в родинному колі з дітьми дошкільного віку.

IMG_5397-463×634

8. «Веселі віршики з мальованого глека», Віра Правоторова

А також «Віршенята і віршики з оксамитової торбинки» та «Віршики та оповідки з бабусиної валізки» – збірки пізнавальних віршів для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Авторка розповідає, що часто вірші народжуються як відповідь на дитяче запитання: «Чому не варто боятися павучків? Як народжуються казки? Що буває у Святвечір? Чому важливо вміти мріяти? Звідки беруться назви кольорів? Як навчитися вимовляти букву «ер»? Чому у страху великі очі? Хто якими словами дякує?»

Творам Віри Правоторової притаманний особливий стиль, вони щирі та позитивні. Барвисті ілюстрації талановитих рівненських художниць Ольги Мойсюк, Наталки Серветник та одеської художниці-мультиплікатора Ірини Потапенко роблять читання приємним і захопливим.

img042_3_28

9. «В країні сонця. Три друга. Без Бога на світі», Христина Рой

У книгу увійшли три повісті словацької письменниці Христини Рой, які містять християнські уроки життя. Кожна повість відрізняється одна від одної, але суть їх однакова – навчити дітей вірити в Бога й бути Йому слухняним слугою, а також навчити людей любити один одного так, як вчить Бог. Розраховані повісті на дітей старшого віку та підлітків. Книга перекладена на українську мову.

7281.360

10. «Хроніки Нарнії», Клайв С. Льюїс

У циклі з семи дитячих фентезійних книг, написаних Клайвом Стейплзом Льюїсом, розповідається про пригоди дітей у казковій країні під назвою Нарнія, де тварини можуть говорити, чудеса нікого не дивують, а добро бореться зі злом. Це дуже важлива історія, бо з неї видно, як пов’язалися між нашим світом та світом Нарнії всі теперішні та майбутні події. Хроніки Нарнії вміщують багато натяків на християнські ідеї в доступному для юного читача вигляді. На додаток до християнських тем, Льюїс брав персонажів з грецької і римської міфології і традиційних британських та ірландських казок.
Книга призначена для широкого кола читачів.

img480_2_2

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
«Біблія або вічне Євангеліє». Вийшов унікальний переклад Біблії українською мовою
17:32 - Пт / 17 Чер. Біблія, Книги, Україна
Як молитися в час війни і не тільки: створили «Молитовник українця»
15:31 - Вт / 22 Бер. Книги
Коли церква втрачає орієнтири: книга «Хрест Гітлера» вже в безкоштовному доступі
16:46 - Чт / 17 Бер. Книги
Посібник про реагування на домашнє насильство доступний онлайн
15:23 - Ср / 23 Лют. Книги
Вперше за 30 років незалежності вийшла книга про головні пам’ятки спадщини України
11:25 - Нд / 13 Лют. Книги, Україна
Ілюстрована дитяча книга про святого Валентина доступна для завантаження
14:15 - Ср / 09 Лют. Книги
Вийшла книга «Свідчення спасенних»
12:41 - Сб / 05 Лют. Книги
Добрі книги для справжнього лідера: добірка від Олександра Орищина
16:19 - Пт / 04 Лют. Книги
Вийшла нова книга Сергія Тупчика «Друге Пришестя Христа»
13:49 - Чт / 03 Лют. Книги
«Світло Христової Євангелії на Буковині»: пастор написав книгу про започаткування баптистського руху
10:48 - Нд / 26 Гру. Книги, Україна
Як купити християнські книги за «ковідну» тисячу
15:44 - Ср / 22 Гру. Книги