Що пуритани писали про молитву: 5 корисних поглядів
0
5puritan

Молитва – це серцебиття нашої віри. Жан Кальвін називав її “розмовою з Богом”, і навіть “задушевною бесідою із Богом”. У молитві ми відповідаємо Йому. Ми молимося, вірячи, що Він чує та відповідає.

Однак наше молитовне життя завжди в процесі будівництва, і нам постійно потрібно розмірковувати про сенс і практику молитви. У вік нескінченних відволікань нам потрібен погляд на молитву, який нагадував би нам, чим вона є, і чому вона така важлива. У цьому плані досвід пуритан дуже допомагає. Вони багато говорили про молитву — її богословську основу та практичну важливість у благочестивому житті — і ми можемо багато з цього почерпнути.

Ось лише п’ять (з величезної кількості) корисних поглядів на молитву від пуританських письменників, пише ieshua.org.

1. Моліться зі смиренністю

Коли ми звертаємося до Бога і починаємо молитися, ми розуміємо, хто Він і хто ми. Ми звертаємось до нашого святого Бога як грішні люди. Ми порушили Його закони і втратили Його славу (Римлян 3:23). Джон Удалл переконував: «Народ Божий повинен розпочинати свої молитви Богові з вільного сповідання своїх гріхів (Псалом 31:5). Сповідуючи свої гріхи, ми стаємо більш смиренними і краще підготовленими до молитви». У смиренні ми шукаємо у Бога прощення в Ісусі Христі, щоб жити так, як хоче Бог. Щодня нам потрібно сповідувати свої гріхи у молитві.

2. Моліться серед лиха

Нас вражає гріх та інші неприємності, страждання та труднощі у житті. Серед цього ми молимося. Посилаючись на Якова 5:13, Вінсент Олсоп сказав: «Молитва в негараздах свідчить про те, що ми віримо, що наш Бог добрий і милосердний, що Він може підтримати нас у біді, може зробити багато добра з нього і врятувати нас». Молитва в бідах відбиває нашу віру в те, що Бог добрий і милосердний. Він нас не підведе. Він підтримує нас і допомагає нам долати неприємності так, як ми того й не чекаємо. Наші молитви висловлюють ці переконання. Ми молимося з вірою, вважаючи, що «багато лихого для праведного, та його визволяє Господь з них усіх» (Псалом 34:20). Моліться серед негараздів та бід.

3. Моліться на хвалу Богу

У будь-яких обставинах ми молимося. Ми молимося, бо знаємо, що Бог з нами і є джерелом усіх благословень. Ми дякуємо і висловлюємо Йому всю хвалу та славу! Як писав Метью Генрі: «Кожний шматочок їжі, який ми їмо, і кожна краплина води, яку ми п’ємо, – це Його милість; кожен крок і кожен вдих, який ми робимо, — це Його милість. Це те, що ми можемо визнати з вдячністю на хвалу Богу». Цар Давид підніс хвалу Йому: «Твоя, Господи, могутність і сила, і велич, і вічність, і слава, і все на небесах та на землі! Твої, Господи, царства, і Ти піднесений над усім за Голову! І багатство та слава від Тебе, і Ти пануєш над усім, і в руці Твоїй сила та хоробрість, і в руці Твоїй побільшити та зміцнити все. А тепер, Боже наш, ми дякуємо Тобі, і славимо Ім’я Твоєї величі» (1 Хронік 29:11-13). Велика мета в нашому житті – визнати Бога джерелом усіх благословень. У молитві ми приносимо Йому все, вихваляючи і дякуючи Йому за милість.

4. Моліться терпляче

Якось я чув проповідь під назвою «Чому Бог не поспішає?». Ми ставимо це питання. Ми молимося і молимося, але відповіді, здається, все немає. Наша віра може спалахувати і згасати. Але, як зауважив Артур Хільдершам, «ми можемо бути впевнені, що оскільки Господь дійсно чує і враховує кожну нашу молитву, Він неодмінно дасть нам милостиву відповідь свого часу». Свого часу означає в Божий час. Бог чує та відповідає, але тоді, коли Він вирішить це зробити. І Його час кращий, ніж наш. Незважаючи на нашу тривогу в очікуванні, ми можемо довіряти Богові, який відповість тоді, коли Він забажає. Це наша втіха, оскільки Його воля – бути милостивим до нас. Як сказав псалмоспівець: «Господь довготерпеливий і багатомилостивий» (Псалом 110:4, 144:8).

5. Моліться з очікуванням

Ми молимося, бо віримо, що Бог нас слухає. Він не відсторонений і не байдужий; Він поруч із нами, Він уважний. Пол Бейнс писав: «Будьмо впевнені, що Він збирає наші сльози в посудину, зберігає наші молитви, записуючи їх перед Собою». Уявіть собі, що Бог «поміщає наші сльози в посудину» (Псалом 56:9)! Наші молитви не відлітають у нікуди. Він чує їх, і вони записані перед нашим милостивим Богом, Який їх пам’ятає. Наші молитви дорогі Йому як «сльози в посудині». Він має «книгу пам’яті», сповнену нашими молитвами. Ми можемо бути впевнені, що Бог чує та відповість.

Ці п’ять точок зору присутні у всіх пуританських писаннях, але це лише побіжний погляд на прекрасні розуміння та мудрість, які можна знайти на цю тему. Для глибшого вивчення духовного досвіду пуритан я рекомендував би наступних пуританських класиків: Джон Буньян «Молитва»; Томас Гудвін «Про користь молитви»; Метью Генрі «Метод молитви» та Роберт Хілл «Шлях до молитви та благочестя».

Молитва така ж важлива для християн сьогодні, як і для віруючих, які жили 400, 800 і 1200 років тому. Давайте навчимося у наших предків у вірі, як шанувати цю найважливішу з християнських практик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 принципів молитви за Україну

За темою

Як бути вдячним у найважчі часи
12:59 - Сб / 27 Лис. Християнське життя
Ваші слова чи ваше життя: що свідчить про справжню віру?
17:04 - Пт / 26 Лис. Християнське життя
Чому Бог створив мене такою негарною?
16:21 - Пт / 26 Лис. Християнське життя
Як жертвувати, щоб Богу це подобалося? Чотири ключові сердечні риси
17:13 - Чт / 25 Лис. Християнське життя
6 порад, як свідчити про Бога на роботі
14:02 - Сб / 20 Лис. Християнське життя
4 аргументи, чому небезпечно слухати інтернет-проповідників
17:00 - Пт / 19 Лис. Християнське життя
Чому так важливо молитися щодня: 5 аргументів
17:48 - Вт / 16 Лис. Християнське життя
Місіонери 10 років прибирали сміття: історія церкви на Хмельниччині
11:16 - Ср / 10 Лис. Християнське життя
Сім звичок для християн, що ведуть до фінансової незалежності
12:40 - Пн / 25 Жов. Християнське життя
«Літак згорів, та я вижила». Дивовижна історія спасіння
14:50 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Коли Бог залишає людину?
12:40 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Як виховати сина благочестивим чоловіком: 10 практичних принципів для батьків
10:55 - Пн / 18 Жов. Сімейні цінності, Християнське життя