Служіння, будування церкви та вивчення кхмерської мови: Євген Євва про місіонерство в Камбоджі
unnamed

В Камбоджі триває досить активне соціальне служіння. Цього місяця, завдяки підтримці багатьох братів і сестер, місіонери змогли допомогти 478 родинам продуктовими наборами.

Ми вже розповідали вам про хрещення в Камбоджі. Нещодавно місіонер Євген Євва поділився деталями свого соціального служіння та відкриття церкви.

Кому-то Бог дає привілей сіяти, а хтось буде жати.

І хто садить, і хто поливає – одне, і кожен одержить свою нагороду за працею своєю  (1 Кор 3: 8).

Соціальне служіння

«Кожен раз, Бог давав можливість приїжджати в різні провінції, села і міста і проводити євангелізаційні служіння, у співпраці з місцевими церквами. В більшості своїй, запрошувалися люди, які ніколи не були в церкві, або ж взагалі ніколи не чули Добру Новину,» — розповідає Євген Євва.

Місіонери відвідували церкви, які тільки починали своє служіння. Церква є, люди є, а будівлі — немає. Тому служіння проводили просто неба, на галявині, запрошуючи людей туди.

 

Бог давав можливість проповідувати в селах, що знаходяться в джунглях, де взагалі немає церков і немає християн.

«До речі,  для мене ці поїздки теж стали знаковою подією — я почав проповідувати на місцевій кхмерській мові,» — ділиться з нами місіонер.

«Нехай мої проповіді ще зовсім не великі, 3 – 4 хвилини, нехай брати мене підправляють під час проповіді, нехай місцеві іноді намагаються непомітно посміхатися з мого вимову, але старт покладено і, дасть Бог, у міру продовження вивчення кхмерского мови, я думаю, моя проповідь теж буде вдосконалюватися,» — каже Євген Євва.

unnamed копія 8

«У мене часто запитують: “на яку мову схожа кхмерська мова Камбоджі?” В принципі, це самостійна мова, вона не схожа ні на в’єтнамську, ні на китайську, ні на лаоську, корейську або іншу мову Азії. Найближча, напевно, схожа мова — це тайська, хоча є чимало слів, які прийшли з мови палі й санскриту — стародавніх мов Індії,» — Євген Євва.

Мова односкладова, тобто більшість слів — це один склад, наприклад, “це велика і розумна собака”, звучить як “ні чкай на нин члат” або “я вмію водити машину” — “кньом чех бак лан”, “я купив новий білий мопед” — “кньом бан тинь мото тмай по со“, вираз “нехай Бог благословить тебе” звучить: “Прех потін по не” або “Ісус хоче врятувати тебе” —це “Прех Есу чонг чуй санкру не”. Загалом, це якщо коротко про мову Камбоджі.

«Але, під час вивчення кхмерської мови, на жаль, я помітив одну неприємну особливість — чим більше я вивчаю кхмерську, тим більше я починаю забувати арабську. Це дуже шкода. Сподіваюся до української так не дійде,» — розповідає місіонер.

unnamed копія 12

Відкриття нової церкви

Ще одна радісна подія, яка мала початок цього місяця, у співпраці з місцевими служителями, а також з помісними церквами — початок організації нової церкви в селі Туол Самбо, що знаходиться на околицях Пномпеня.

Місіонери провели перше дитяче служіння, на яке прийшло 20 дітей, а також перше євангелізаційне служіння, на якому були присутні 21 дорослий і 27 дітей. Всі ці люди — буддисти і кілька дітей прийшли з мусульманських сімей. Більшість з них не чули Євангеліє жодного разу.

unnamed копія 10

«За цей місяць наших місіонерських поїздок по провінціях і селах Камбоджі з 478 осіб, які відвідали євангелізаційні служіння, 95 — прийняли Христа і покаялися перед Ним в молитві. Слава Господу!!!»

«Звичайно ж, ні я, ні пастора помісних церков, де ми проводили євангелізації, не можуть точно сказати, хто з цих людей дійсно щиро відповів на заклик Христа, а хто, просто з поваги, повторив молитву покаяння. Я питав у служителів, через тиждень-два після євангелізації, скільки з тих хто щойно покаявся стали відвідувати церкву. “Приблизно половину, 50% почали ходити в зібрання”, — відповідали мені служителя. Слава Богу! Навіть якщо з цих 95, половина дійсно примирилися з Творцем — це вже велика радість як на небесах, так і для нас. Інші ж з майже 500 душ — це люди, які в будь-якому випадку чули рятівну звістку про Христа, і, я думаю, Дух Святий працює в серцях цих людей,» — говорить Євва.

Я посадив, Аполлос поливав, Бог же зростив, тому ані той, хто садить, ані хто поливає, є щось, але Бог, що родить! (писав Павло Коритнянам)

Будинок для погорільців

«І останнє, чим я хочу поділитися з вами — ми закінчили будівництво будинку для сім’ї новонавернених християн, у яких була пожежа 2 місяці тому і їх будинок згорів повністю дотла,» — додає місіонер.

На їх горе відгукнулися брати й сестри з усього світу, в буквальному сенсі слова. Церкви почали жертвувати, допомагаючи цій родині. Європа й Австралія, США та Україна, Канада і Білорусь, Росія і Нова Зеландія і багато християн з різних країн були об’єднані для допомоги.

«Практично кожен день я отримував перекази на карту банку, через Вестерн або мані грам. І ось зараз будинок побудований. Новий цегляний добротний будинок. Куплені меблі, завезена земля у двір і навіть посаджені нові дерева. І це свідчення, велике свідчення для всього села, для жителів усього буддистського села. Християни — це жива церква, це люди, які вірять в Живого Бога, Який не мовчить, Який діє, Який вчора і сьогодні, і навіки той же. Слава » — Євген Євва.

Відео будівництва від дотла згорілого будинку і до нового, ви можете побачити натиснувши на посилання: Благодарность семьи, у которой сгорел дом.

unnamed копія 13

Також місіонер попросив молитовної підтримки:

— за вивчення кхмерської мови

— за подальший розвиток соціального євангелізаційного служіння (є бажання поїхати в найвіддаленіші і найбідніші райони Камбоджі, включаючи села в джунглях, де багато людей жодного разу не чули про Христа)

— за організацію нової церкви в селі Туол Самбо, щоб люди відгукувалися на слова Євангелія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тож ідіть, і навчіть всі народи…»: як відбулося хрещення в Камбоджі

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Стратегічна зустріч керівників молодіжного служіння
16:04 - Пн / 23 Січ. Події, Християнське життя, Церква
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
На благодійному ярмарку в Ужгороді церква зібрала 100 тис. грн
18:45 - Вт / 03 Січ. Благодійність, Події, Свята, Церква України
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
Стань промінчиком Різдва для дитини: Пропонують долучитися до ініціативи «Різдвяний подарунок»
19:33 - Пт / 09 Гру. Благодійність, Дитяче служіння, Свята
Бог відкриває двері: При фонді «Ми поруч» розпочав роботу Центр духовної підтримки українців
17:50 - Вт / 06 Гру. Благодійність, Події, Християнські цінності
Місіонери СITA розвивають служіння в Індії та Ефіопії
18:41 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Люди, Місія, Християнське життя