Стартував Всеукраїнський марафон за поширення курсу «Християнська етика»
0
дівчата-школа-діти-700×467
Фото ілюстративне

28 липня 2020 року в День Хрещення Київської Руси-України розпочався Всеукраїнський марафон «За «Християнську етику» в кожній українській школі». Він триватиме до Дня вчителя 4 жовтня 2020 року.

Приводом до проведення марафону стало скасування комісії з «Християнської етики» у складі МОН в травні цього року, пише видання Християни для України.

Мета заходу: посприяти широкому залученню дітей до вивчення курсу «Основи християнської етики»; розкрити суспільству важливість та ефективність предметів духовно-морального спрямування, а також об’єднати церкви різних конфесій і деномінацій для впливу на освіту і формування морального фундаменту суспільства на християнських цінностях.

Організатори мотиваційного дійства – марафону – науково-освітня платформа «Цінності».

«1032 роки тому відбулося хрещення Київської Русі. З того часу християнство назавжди визначило історичний і культурний розвиток українського народу. Після здобуття нашою країною незалежності в державних школах розпочалося викладання «Основ християнської етики». За короткий час було підготовлено тисячі вчителів, навчальні програми, посібники, підручники, навчально-методичні комплекси, – розповідає координатор марафону, професор Острозької Академії, керівник авторського колективу курсу «Основи християнської етики» В. М. Жуковський. – За результатами численних соціологічних досліджень, курси з «Основ християнської етики» стали улюбленими для сотень тисяч українських дітей, але останніми роками предмети духовно-морального спрямування починають витіснятися з державної школи. Громадяни України, більшість із яких складають християни різних конфесій, втрачають можливість виховувати своїх дітей на християнських моральних цінностях».

Очікується, що в заході візьмуть участь всі області країни. До марафону може долучитися будь-який населений пункт: від великих міст до маленьких сіл. Для цього на організаційні онлайн зустрічі запрошуються викладачі «Християнської етики», члени громадських організацій, духовенство різних конфесій, журналісти, усі прихильники християнських цінностей. Організатори марафону націлюють людей на копітку системну роботу з МОН, місцевими органами влади та ЗМІ, яка не повинна закінчитися 4 жовтня. До заходу вже приєдналися: ГО «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», Християнський духовно-просвітницький часопис «Слово вчителю», ХВЄ Рівненської області, Рада Церков Дніпропетровської області та інші.

Марафон розпочнеться у вівторок на телеканалі «Рівне 1» о 17:00 в прямому етері. В цей день в студію запрошені ректор Рівненської духовної семінарії О. Третяк; керівник обласної ради М. Драганчук; керівник Облдержадміністрації та управління освіти В. Коваль. Гостями ефіру в прямому включенні з Києва також, можливо, стануть старший єпископ ЦХВЄ України М. Паночко, предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній, депутат ВР Святослав Юраш тощо.

Основну інформацію щодо заходу шукайте на сайті християнського духовно-просвітницького часопису «Слово вчителю» та його сторінці в Фейсбук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Радіо допомагає духовному пробудженню серед ромів в Україні
17:43 - Ср / 29 Чер. Україна, Християнське життя
Тернополян, які проходять альтернативну службу, будуть залучати до завдань у тилу
13:54 - Ср / 22 Чер. Україна
Запрошують розповісти про війну в Україні через призму особистих історій: Незабаром стартує конкурс
18:57 - Вт / 21 Чер. Люди, Україна, Християнське життя
Звернення Михайла Паночка з нагоди Дня братерства – 2022
17:55 - Пт / 17 Чер. Події, Україна, Церква
«Біблія або вічне Євангеліє». Вийшов унікальний переклад Біблії українською мовою
17:32 - Пт / 17 Чер. Біблія, Книги, Україна
Приживили втрачені кінцівки: українські військові хірурги провели 4 унікальні операції
16:37 - Пт / 17 Чер. Здоров'я, Україна
Стало відомо, кого з українців можуть позбавити статусу ВПО під час війни: про що треба знати
15:41 - Ср / 15 Чер. Люди, Україна
100 днів війни. Висновки
15:29 - Пт / 03 Чер. Україна
Роботу фонду «Ми поруч» перевели з режиму «спринт» в режим «марафон»
12:34 - Пт / 03 Чер. Благодійність, Україна
Рада Церков висловила протест щодо муралу «Свята Джавеліна» в Києві
15:51 - Чт / 26 Тра. Події, Україна
Найкращих учителів із предметів духовно-морального спрямування та юних знавців Біблії привітають онлайн
16:46 - Пн / 23 Тра. Біблія, Освіта, Події
Друга «професія» Таврійського інституту
18:23 - Пт / 20 Тра. Україна, Християнське життя