Створено інформаційний портал «Стамбульська конвенція: п’ять причин не ратифікувати»
0
sajt-1024×601

Рух «Всі разом!» презентує новий інформаційно-просвітницький ресурс про Стамбульську конвенцію: п’ять причин не ратифікувати.

Про це повідомив Рух «Всі разом!».

Це інформаційний ресурс, присвячений стислому опису проблемних зон Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції). А також – обґрунтуванню, чому Україні не слід ратифікувати зазначений міжнародний документ.

Сайт має назву: «Стамбульська конвенція: п’ять причин не ратифікувати». Портал зручний у користуванні. Він дозволяє завантажити відповідні буклети як для друку, так і для розповсюдження. Також містить два інтерв’ю із резидентами Кабінету експертів щодо Стамбульської конвенції та посилання на ресурс, який із сканкопіями рішень 90 місцевих рад, які проголосували проти Стамбульської конвенції.

Одразу зазначається, що ця міжнародна угода була відкрита для підписання у Стамбулі у 2011 році, проте набула репутації сумнівного і проблемного документу від самого початку.

Портал інформує, що провідні країни Європи відмовляються ратифікувати Стамбульську Конвенцію. Основною причиною вказується наявність окремих положень в документі, які йдуть врозріз із національними законодавствами. Серед таких країн: Велика Британія, Болгарія, Угорщина, Чехія, Латвія, Литва, Словаччина, Вірменія, Україна. Ще дві держави-члени Ради Європи навіть не підписували документ.

У Болгарії Конституційний Суд оголосив Стамбульську конвенцію такою, що суперечить Конституції.

Туреччина пішла далі – взагалі відкликала свій підпис і денонсувала ратифікацію Стамбульської конвенції з формулюванням, що вона використовується для «нормалізації гомосексуалізму».

Польща теж оголосила про намір виходу із Конвенції, посилаючись на спроби ЛГБТ-угрупування нав’язати свої ідеї про «ґендер».

Ресурс вказує також на те, що Стамбульська конвенція покликана інтегрувати «ґендерну ідеологію» у правове поле. При цьому, документ не передбачає можливості ратифікувати конвенцію із застереженнями.

«Категорично відмовляючись від цього ідеологічного документу, країни вдосконалюють національні законодавства, спрямовані на захист і підтримку всіх членів сім’ї – дітей, матерів, батьків», – зазначається на сайті.

Окремий пункт присвячено тому, що Стамбульська конвенція є застарілою та неефективною. У контексті запобігання насильству стосовно жінок і побутовому насильству українське національне законодавство є більш досконалим та прогресивним у порівнянні з нормами, які містить документ. Також зазначається перелік законів та нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини в зазначених питаннях. Викликає подив, що Стамбульська конвенція не вказує на головну причину випадків фізичної агресії у побуті – алкоголь.  Адже саме зловживання алкоголем є основною передумовою побиття і навіть вбивств у побутових умовах.

Одним з проблемних моментів конвенції є те, що вона зазіхає на одне з основоположних прав людини – право батьків на виховання дітей у відповідності до власних світоглядних та релігійних переконань. На сайті вказується стаття 14 Конвенції, яка зобов’язує держави включити в навчальні плани матеріали про «нестереотипні гендерні ролі» на всіх рівнях навчання. Тобто прищеплювати хлопцям жіночі моделі поведінки, а дівчатам – чоловічі.

Також на сайті містяться два відео з резидентами Кабінету експертів. «Що не так зі Стамбульською конвенцією?» – інтерв’ю із католицьким священником Романом Лабою, а також «Юрист-науковець – про Стамбульську конвенцію» – інтерв’ю із кандидатом юридичних наук Оленою Львовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Рада Церков висловила протест щодо муралу «Свята Джавеліна» в Києві
15:51 - Чт / 26 Тра. Події, Україна
Найкращих учителів із предметів духовно-морального спрямування та юних знавців Біблії привітають онлайн
16:46 - Пн / 23 Тра. Біблія, Освіта, Події
Друга «професія» Таврійського інституту
18:23 - Пт / 20 Тра. Україна, Християнське життя
67-річний пастор з Рівненщини зумів вивезти з-під обстрілів 1800 людей
10:27 - Пт / 13 Тра. Благодійність, Люди, Події
11 дівчат у в’язниці Пномпеня склали завіт з Богом через водне хрещення
12:43 - Чт / 12 Тра. Події, Християнське життя, Церква
У Бразилії спорудили найбільшу у світі статую Христа
13:26 - Ср / 11 Тра. Події, Світ
«Українська національна ідея і християнські цінності як її невід’ємна основа»: запрошують на круглий стіл
19:04 - Вт / 10 Тра. Події
Привезли Євангеліє із Сибіру. 100-річчя церкви на Волині
17:19 - Вт / 03 Тра. Події, Церква України
Місіонери CITA розповіли переселенцям про Великдень
17:29 - Пт / 29 Кві. Події, Свята, Церква України
В Черкасах протестанти влаштували Пасхальну молитву за Україну на центральній площі міста
19:00 - Вт / 26 Кві. Події, Церква України
Понад пів тисячі переселенців запросили до спільної міжконфесійної молитви і сніданку єднання у Луцьку
17:30 - Пт / 22 Кві. Події, Церква України
В Україні поширили довідник для тих, хто потребує допомоги
16:56 - Пт / 22 Кві. Україна