
Католицького 72-річного місіонера, який служить бідним і бездомним Мадагаскару, що живуть і годуються на великому столичному звалищі, номінували на Нобелівську премію миру.
Про це пише ВО СВЕТЕ з посиланням на CNA.
72-річний Педро Опіка служить жителям Мадагаскару, що живуть на звалищах у картонних коробках. З Божою поміччю йому вдалося побудувати школи, продуктові банки і тисячі будинків для найбіднішого населення острова.
Педро Опіка народився в Буенос-Айресі (Аргентина) у 1948 році. Його батьки були біженцями з Словенії, які емігрували після встановлення комуністичного режиму в Югославії.
У віці 18 років він вступив до семінарії Конгрегації місії Святого Вінсента де Поля в Сан-Мігелі, Аргентина. Два роки по тому вирушив до Європи, щоб вивчати філософію в Словенії і теологію у Франції. Потім провів два роки в якості місіонера на Мадагаскарі.
У 1975 році він був висвячений на священика в базиліці Лухана, а в 1976 році повернувся на Мадагаскар, де служить до цього дня.
Побачивши відчайдушну бідність в столиці Антананаріву, особливо на звалищах, де люди живуть в картонних коробках, а діти борються зі свинями за їжу, він вирішив зробити щось для бідних.
У 1989 році він створив гуманітарну асоціацію Акамасоа ( «Добрий друг») як «рух солідарності в допомогу найбіднішим з бідних», що живуть на сміттєзвалищі. За роки служіння йому вдалося заснувати села, школи, продовольчі банки, малі підприємства і навіть лікарню для бідних.
Крім того, силами асоціації Акамасоа були побудовані 4000 цегляних будинків колишнім бездомним і сім’ям, ще 13 000 дітей і підлітків отримали освіту.
Мадагаскар – одна з найбідніших країн світу. Виступаючи на радіо Ватикану в квітні минулого року Педро Опіка розповідав про важке становище малозабезпечених і багатодітних сімей на Мадагаскарі:
«У нас немає рису, немає води. Ми дуже потребуємо води і мила».
На Нобелівську премію миру 2021 священника висунув прем’єр-міністр Словенії Янез Янша. Чиновник пояснив, що Педро Опіка повинен отримати цю премію за «допомогу людям, що живуть в жахливих умовах». При цьому священик вже не в перший раз номінований на премію миру. Представники парламенту Словенії вже висували його кандидатуру в 2012 році.
Серед інших номінантів на Нобелівську премію миру цього року: рух Black Lives Matter, Всесвітня організація охорони здоров’я, Грета Тунберг, Дональд Трамп, Стейсі Абрамс, Джаред Кушнер, Олексій Навальний і Світлана Тихановська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: