Свято не для всіх: переслідувані християни у світі відзначають Різдво підпільно
0
133351166_2752524258332677_7142276519758469340_o

Доки в Україні точаться дискусії, коли варто святкувати Різдво, мільйони людей у всьому світі святкують його підпільно.

Як пише сайт Християни для України, християни в африканських та азійських державах постійно зіштовхуються з погрозами, насильством чи утисками з боку недружніх до християн груп (найчастіше це ісламісти).

Християни на Близькому Сході зазвичай святкують в сімейному колі без афішування свята, бо зайва увага може спровокувати радикальних мусульман і свято може завершитися трагічно. Це не просто зайві перестороги, але щоденна практика християн, які залишаються релігійною меншиною в цьому регіоні. Люди не можуть публічно святкувати за межами своїх домівок або в церквах на територіях, які значною мірою контролюються такими ісламістськими угрупованнями, як Хамас та Палестинський ісламський джихад.

Єдиною дружньою до християн країною на Близькому Сході залишається Ліван. Ця держава вже понад десятиліття приймає християнських біженців з Ірану, Іраку та інших держав, де ісламісти їх переслідують. Також попри постійну нестабільність зростає кількість церков і присутність християн у державах Перської затоки, що здавалося неможливим ще кілька десятиліть тому.

Значно гіршою залишається ситуація далі на Схід. В Індії радикальні індуїсти систематично погрожують і вчиняють напади на християн (минулого тижня в ході такого нападу був убитий пастор в Путидці після хрещення новонавернених). Подібною є ситуація і в Пакистані. 27 грудня стало відомо про початок масових втеч пакистанських християн з регіону Чарара через погрози й напади місцевих мусульман.

Але найскладніша ситуація залишається в Африці. Напередодні початку Адвенту ісламісти напали і закидали коктейлями Молотова православні церкви та будинки християн за 200 миль на південь від Каїра. Протягом різдвяного тижня зафіксовано низку нападів на християн.

Ще більш жахливою є ситуація в Нігерії, де терористи з Боко-харам напали на християнське село та спалили церкву за кілька днів до Різдва. Як повідомляє Christianitytoday, терористи вбили сім людей, спалили з десяток будинків та викрали зібрані християнами продовольчі товари, які готували, щоб роздати жителям на святкування Різдва.

Боко-харам вже багато років тероризує нігерійських християн. Вони використовують аналогічну тактику в більшості своїх нападів (приїжджають в села на автомобілях і мотоциклах зі зброєю та вчиняють терористичні дії, грабують, вбивають та викрадають людей). Найвідоміший напад відбувся 2014 року. Тоді бойовики викрали майже три сотні школярок, третина з яких перебуває в полоні досі.

Незадовго до нападу Боко-харам бойовики з етнічної групи Фулані також здійснили кілька нападів на християнські села і викрали пасторів та інших служителів. На жаль, вже багато років північна і східна частини Нігерії залишаються оплотом розбою і тероризму щодо послідовників Христа.

Українські християни мають унікальну свободу. Ми маємо бути вдячні Богу за неї, захищати свободу віросповідання і використовувати цей час для максимального поширення Євангелії. Разом з цим, варто не забувати в молитві про тих братів і сестер, які не мають таких сприятливих умов для сповідування своєї віри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Альтернатива YouTube: з’явився «безпечний» додаток з християнським контентом
17:43 - Пн / 25 Січ. Світ, Церква
У каліфорнійській церкві, яка відкрито виступала проти ЛГБТ, прогримів вибух
11:35 - Пн / 25 Січ. Світ, Церква
Подружжя місіонерів та їх 5-ти місячний син вирушають у Непал
13:00 - Нд / 24 Січ. Люди, Церква
Рік Уоррен: Бог може використовувати ваші помилки на благо
11:45 - Нд / 24 Січ. Люди, Світ, Церква
В Україні створили найбільшу онлайн-карту християнських церков
15:41 - Сб / 23 Січ. Україна, Церква, Церква України
Безхатченки проти волі й ексспортсмен в депресії: історії людей, яких врятували християни від морозів
14:24 - Сб / 23 Січ. Благодійність, Україна, Церква
Євангелізаційний рух PULSE привів понад 100 тисяч людей до Христа, – засновник руху
11:56 - Сб / 23 Січ. Світ, Церква
Міссурі став першим штатом в США, де більше не роблять аборти
18:30 - Пт / 22 Січ. Здоров'я, Люди, Світ
ADRA надає набори для укриття людям, які пережили три землетруси в Індонезії
16:55 - Пт / 22 Січ. Благодійність, Світ, Церква
У Німеччині переписали Біблію для «покоління Z», пристосувавши Святе Письмо під сучасних читачів
11:40 - Пт / 22 Січ. Біблія, Люди, Світ
В Данії хочуть зобов’язати всі церкви перекладати проповіді данською мовою
18:02 - Чт / 21 Січ. Політика, Світ, Церква
Щоб ширилося Євангеліє в джунглях: служителям у Папуа Новій Гвінеї купили позашляховик
16:28 - Чт / 21 Січ. Світ, Церква