У Фінляндії судять депутатку за біблійні погляди на гомосексуалізм: чим це загрожує християнам
0
61efce0e7f642_paiviräsänen940Cropped(1)

У понеділок, 24 січня, в Окружному суді Гельсінкі розпочався довгоочікуваний судовий процес, під час якого було заслухано звинувачення проти члена парламенту Пяйві Рясянен та єпископа Юхани Похйоли з єпархії Євангелічно-лютеранської місії Фінляндії. Їх обох звинувачують у агітації проти етнічної групи.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

За словами прокурора, Рясянен ображала гомосексуалістів у брошурі, опублікованій Фондом Лютера у Фінляндії, у публікаціях в соціальних мережах та у радіопрограмі фінської телерадіокомпанії Yle. Похйола є головним редактором видань Фонду Лютера, якого звинувачують у демонстрації буклету.

Штрафи, які від них вимагають

На початку судового процесу окружний прокурор Майя Пяйвінен зачитала звинувачення проти Рясанен та Похйоли. Прокурор вимагає штраф у розмірі не менше 120 днів для Рясянена та 60 днів для Похйоли (день штрафу у Фінляндії – це фінансовий штраф, що залежить від доходу засудженого). Крім того, прокурор вимагає накласти громадський штраф у розмірі не менше 10 000 євро для фінського фонду Лютера.

Крім того, прокуратура вимагає, щоб Рясянен та Фонд Лютера видалили текст із інтернету. Прокурори також вимагають, щоб Yle видалила звинувачувальні уривки з радіоінтерв’ю Рубена Стіллера з християнською політикинею на тему «Що б Ісус подумав про гомосексуалістів?».

Рясянен та Похйола заперечують звинувачення. Перед початком суду Пайві Рясянен заявила, що готова боротися до кінця, за необхідності пройшовши всі суди.

«Просте цитування уривків із Біблії не буде злочином»

Прокурор Ану Мантіла зачитав уривки з брошури «Чоловік та жінка, яких Він створив». За словами прокурора, Рясянен стверджує, що аморальність та жорстоке поводження з дітьми є характеристиками, пов’язаними з гомосексуалізмом.

«За словами Рясянен, гомосексуалістів слід вважати найнижчими людьми. Висловлювання ображають гідність гомосексуалістів і можуть спровокувати до них зневагу та ненависть. Таким чином, вони виходять за межі свободи слова та релігії», — сказав Мантіла.

Мантіла також наголосив, що позов стосується не того, як слід тлумачити Біблію чи яке біблійне розуміння шлюбу.

«Рясянен і Похйола тут не для того, щоб бути засудженими за єресь перед інквізицією. Кожен може вірити у те, що він хоче. Свобода релігії та совісті включає право на вираження своїх переконань, але ця свобода може бути обмежена з метою захисту інших свобод».

«Просте цитування біблійних уривків не є злочином. Натомість, якщо хтось тлумачить Біблію певним чином і публікує власну думку з посиланням на неї, це може бути злочин, якщо він ображає людину чи групу людей».

Прокурор також вважає погляди брошури внутрішньо суперечливими.

«Схоже, що ліва рука автора не знає, що робить права. Не можна сказати, що гомосексуали мають гідність і водночас заявляти, що його немає. Образа не може бути пояснена чи усунена словами, що всі грішні і що Христос помер за всіх».

За словами прокурора, заяви Рясанен є «типовим прикладом екстремістського християнського мислення»:

«Вони представляють фундаменталістську доктрину: «Люби грішника, ненавидь гріх». Це логічно неможливо сказати, що вчинки неправильні, а буття людини – ні. Неправильний вчинок неминуче буде неправильним».

Адвокат Рясянен: спотворення фактів та фактичні помилки у звинуваченні

За словами адвоката Пяйві Рясянен Матті Санкамо, звинувачення містить спотворення та фактичні помилки. Крім того, прокурор вирвав речення із контексту брошури 2004 року.

«Всупереч тому, що каже прокурор, у буклеті не стверджується, що гомосексуалізму треба позбавлятися. У буклеті також не стверджується, що гомосексуали гірші чи нижчі за інших людей. Натомість у ньому йдеться, що до всіх потрібно ставитися однаково, незалежно від сексуальної орієнтації. Рясянен повторює це в буклеті та в радіопрограмі».

За словами Санкамо, один фактор робить судове переслідування винятковим:

«Наскільки мені відомо, це перший судовий процес у Фінляндії, на якому обвинувачена звинувачується у підбурюванні групи людей у ​​тексті, в якому вона закликає читачів поважати права людини».

Санкамо додав, що у Фінляндії навряд чи знайдеться переконаний християнин, який не погодився б із твердженням «Люби грішника, ненавидь гріх»:

«Релігійна передумова у тому, що особистість може бути відокремлена від справ. Якби їх неможливо було розрізнити, то марно говорити про функціональний вплив релігії».

Частково застаріла інформація у буклеті 2004 р.

У своєму виступі Пяйві Рясянен розповіла, що за кілька місяців до того, як їй стало відомо про злочин, вона знайшла кілька екземплярів своєї старої брошури, прибираючи коробки. Вона визнала, що буклет містить застарілу юридичну інформацію та дані досліджень.

«Однак це текст, який має мати право на існування. Основна ідея брошури полягає в тому, що біблійні вчення, що містяться в ній, непідвладні часу».

Рясянен запитали, чому вона поширила брошуру після того, як було призначено попереднє розслідування.

«Я вважала, що це конче необхідно опублікувати, щоб люди знали, що саме за буклет розслідується», — відповіла вона.

Рясянен категорично відкинула твердження прокурора про те, що у своєму буклеті вона поєднує гомосексуальну орієнтацію з орієнтацією на жорстоке поводження з дітьми.

«У своєму буклеті я більше говорю про статеве виховання без цінностей, що призвело до все більш раннього етапу сексуальних експериментів серед молоді. Це також дозволяє дорослим, незалежно від сексуальної орієнтації, жорстоко поводитися з дітьми та молодими людьми», – заявила Рясянен.

«Причина, через яку в буклеті згадуються хлопчики, полягає в тому, що темою буклету є одностатеві стосунки. Звертаю увагу, що хлопчики теж можуть бути схильні до цього. Протягом усієї своєї політичної кар’єри я працювала над запобіганням сексуального насильства над дітьми».

Біблія говорить про справи, а не про особистість

Пайві Рясянен також спростувала твердження прокурора про те, що людина має позбутися гомосексуалізму.

«Я цього не говорила, і так не думаю. Біблія говорить безпосередньо про вчинки, а не про людську ідентичність».

Згідно з обвинуваченням, Рясянен вважає гомосексуалістів нижчими від інших. На думку парламентарки, цей пункт звинувачення також не відповідає дійсності.

«Це повністю суперечить моєму переконанню, тому що моє християнське переконання полягає в тому, що людина створена на образ Божий. Усі рівні, незалежно від своїх характеристик чи те, що вони роблять. Я вважаю це образливими звинуваченнями як на свою адресу, так і щодо гомосексуалістів».

Рясянен підкреслювала, що всі люди створені Богом, але грішні перед Богом.

«Я думаю, що велика проблема полягає в тому, що не обов’язково розуміти основний погляд християнства на те, що людина безмежно цінна, але також і грішна, незалежно від її сексуальної орієнтації. Основною метою брошури було спонукати християн довіряти Біблії як Слову Божому. Якщо ця довіра буде втрачена, то буде втрачено основне послання Біблії, а саме, що Ісус прийшов померти за всіх і спокутувати гріхи усіх».

«Прокурор не виявив об’єктивності»

У своєму виступі Юхана Похйола також розкритикував позицію прокурора.

«Якщо людина не може провести різницю між любов’ю до грішника і ненавистю до гріха, це практично звузить закон Божий і проголошення Євангелія», — сказав він суду.

Похйолу запитали, як християни реагують на людей, які борються із сексуальністю.

«Незалежно від сексуальної орієнтації, кожен має абсолютну цінність. Кожен від зачаття до останнього подиху має безроздільну гідність. Тим, хто хоче, пропонується піти біблійним шляхом, де сексуальність є частиною шлюбу між чоловіком і жінкою».

Нарешті, Похйола прокоментував використання мови прокуратурою.

«Хоча прокурори говорили, що йдеться не про богослов’я, вони самі говорили про це, використовуючи принизливі вислови, коли говорили про фундаменталістів та “недалеких”, хоча у нас є загальний християнський погляд на шлюб. Прокурор жодним чином не представляв об’єктивність у цій справі».

Розгляд справи перенесено на 14 лютого

Станом на понеділок розгляд був закритий після восьми з половиною годин, включаючи перерви. Остаточні заяви не були заслухані та перенесені на 14 лютого 2022 року.

Як пише raulilehtonen.com, дворічні досудові розслідування генерального прокурора Фінляндії проти Рясянен, медичного лікаря із сильними християнськими переконаннями сприймаються богословсько-консервативними християнами у Фінляндії як наочний приклад ослаблених можливостей громадян висловлювати свої глибокі переконання.

Фінський Євангельський Альянс (SEA) пише так: «Визначення того, що є гріхом у релігійних рамках або резолюція богословських відмінностей не є проблемою, в якій має розбиратися судочинство», але питання стосується «ступеню релігійної свободи. Це – завдання держави та судової системи підтримувати найповніше здійснення свободи слова, думки та релігії».

«Етична позиція щодо сексуальних стосунків, яку висловили Рясянен та Юхана Похйола, публічно є переважаючою позицією християнських церков у всьому світі. Якщо представлення цієї позиції та підхід до тлумачення Біблії щодо вищезгаданої позиції мають розглядатися як злочин, то це спричинило б сильне обмеження на релігійну свободу», попередили вони. «Тоді церкви були б позбавлені можливості вільно викладати свою доктрину, і поширення Біблії також могло бути заборонено. Це було б грубим порушенням як основних, так і людських прав».

Християни Фінляндії можуть піддатися спокусі вдатися до самоцензури, тому Фінський Євангельський Альянс (SEA) «закликає християн усіх деномінацій продовжувати сміливо звіщати істину Біблії з любов’ю і повагою». У заяві також міститься заклик молитися за християн, залучених до судового процесу, «так само як і про головного прокурора та всю судову систему».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Настав час для християн розповісти про істини Біблії»: фінська депутатка, якій загрожує в’язниця

За темою

У місії «Христос є відповідь» відкрито Фонд допомоги постраждалим від війни
12:02 - Ср / 10 Сер. Люди, Християнське життя, Церква України
Благодійні очні клініки допомагають людям різних країн чути Євангеліє
11:19 - Пт / 22 Лип. Благодійність, Люди, Світ
Світовий Баптистський альянс засудив «неспровоковане та невиправдане вторгнення» росії в Україну
17:52 - Вт / 19 Лип. Події, Світ, Церква
Українка, чиє фото стало одним із символів війни, повернулася до роботи після операції на очах
12:47 - Чт / 14 Лип. Здоров'я, Люди, Україна
Запрошують розповісти про війну в Україні через призму особистих історій: Незабаром стартує конкурс
18:57 - Вт / 21 Чер. Люди, Україна, Християнське життя
Стало відомо, кого з українців можуть позбавити статусу ВПО під час війни: про що треба знати
15:41 - Ср / 15 Чер. Люди, Україна
«Хочемо повернутися, щоб відновлювати руїни поранених душ…»,— Пастор із Сєвєродонецька про події у місті та служіння церкви
18:40 - Вт / 14 Чер. Благодійність, Люди, Фільми
Слово Боже вже доступне 3495 мовами. Дані звіту Wycliffe
14:41 - Пн / 13 Чер. Біблія, Світ
Шелтер у Дніпрі – християни допомогли тисячам евакуйованих з бойових точок ВІДЕО
18:52 - Чт / 09 Чер. Благодійність, Люди, Церква
У Туреччині виявили підземне місто, де перші християни рятувалися від римських переслідувань
10:40 - Сб / 21 Тра. Історія, Світ
«Бог запрошує вас стати частиною історії, яку пише Він Сам…». Пастор церкви в США став рятівним донором для свого помічника
18:57 - Пн / 16 Тра. Здоров'я, Люди, Християнське життя
67-річний пастор з Рівненщини зумів вивезти з-під обстрілів 1800 людей
10:27 - Пт / 13 Тра. Благодійність, Люди, Події