У Луцьку затвердили Програму протидії наркоманії
0
news_122312_image_900x_

Під час пленарного засідання чергової 20-ї сесії міської ради, депутати прийняли рішення «Про затвердження Програми з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки».

Розробка такої Програми була ініційована, в тому числі на підставі доручення міського голови від 02.04.2021 № 0-9/30 з метою підвищення рівня духовно-морального виховання дітей та молоді, посилення роботи з протидії наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, популяризації здорового способу життя. Про це повідомляє управління інформаційної роботи міської ради.

«Шановні колеги, хочу подякувати усім, хто взяв участь у розробці цієї Програми. Мабуть, станом на сьогодні, це одна із найповніших та комплексних програм такого плану серед усіх міст України.

Розробляючи її, ми ставили собі за мету, перш за все, зробити серйозну, ефективну та масштабну роботу з протидії наркоманії. Люди, які пропагуватимуть здоровий спосіб життя, розповідатимуть, до чого призводить наркоманія, мають зайти до кожного класу, кожної школи, до кожної групи закладів профтехосвіти та вищих навчальних закладів. Вони мають працювати також і поза освітніми закладами — усюди, де можна максимально поширити цю інформацію.

Лише нещодавно з’явилася інформація про те, що в Україні 1,5 млн громадян страждають від наркоманії. Це інформація від Генерального прокурора, і ці цифри вражаючі. Проте, я гадаю, що вони є заниженими й реальна картина значно страшніша», – звернувся до присутніх міський голова Ігор Поліщук.

Пріоритетними завданнями реалізації Програми є:

1. Координація діяльності органів влади різних рівнів, комунальних установ, громадських організацій та благодійних фондів щодо протидії поширенню наркоманії та профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі громади.

2. Співпраця з державними установами, громадськими організаціями та благодійними фондами у площині просвітництва і профілактики негативних проявів серед дітей та молоді.

3. Підвищення компетенцій батьків та педагогів, що сприяють відповідальному вихованню дітей та формуванню у них стійкої позиції щодо пріоритетності здорового способу життя.

4. Інформаційно-просвітницька робота з профілактики й запобігання поширенню наркоманії, пропаганди здорового способу життя, підвищення обізнаності молоді щодо їх прав на соціальні послуги.

5. Зміцнення ментального (психічного, психологічного) та фізичного здоров’я в учнівському та студентському середовищі, популяризація та утвердження здорового і безпечного способу життя, культури здоров’я.

6. Створення середовища для дітей та молоді для саморозвитку, виявлення талантів; організація змістовного дозвілля для дітей та молоді.

7. Профілактична, реабілітаційна робота з дітьми та молоддю, що мали досвід вживання психоактивних речовин (у т.ч. тих, що мали конфлікт із законом), збереження їх здоров’я шляхом формування свідомого ставлення до особистого здоров’я.

8. Формування політики щодо популяризації здорового способу життя та профілактики негативних явищ серед дітей та молоді. Збереження здоров’я підлітків та молоді, формування свідомого ставлення молоді до особистого здоров’я шляхом надання знань та формування здорового способу життя.

9. Духовно-моральне виховання учнівської молоді на основі загальнолюдських цінностей та суспільної моралі.

10. Контроль за дотриманням законодавства щодо діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів.

Детальний перелік напрямів діяльності, завдань і заходів Програми наведено у Додатку 2 до Програми.

«Сьогодні ми бачимо проблему не тільки з наркоманією, а й з алкоголізмом та іншими явищами. Ми з командою приклали безліч зусиль для того, щоб розробити комплексну програму у цьому напрямку.

Хочу зауважити в ній два важливі елементи. Перший: розроблено програму профілактичної роботи серед учнів профтехучилищ та учнів загальноосвітніх шкіл для того, щоб протидіяти шкідливим явищам. У мене на руках знаходиться програма під назвою «Знати, щоб жити». Її було розроблено значною командою людей, в робочу комісію ввійшли заступник міського голови Ірина Чебелюк, представники виконавчих органів міської ради, фондів та депутати. Це 14 актуальних тем: починаючи від наркотиків, алкоголю, булінгу, азартних ігор тощо.

Був підписаний меморандум з департаментом освіти, дуже дякую Віталію Бондарю за підтримку у цьому питанню. Від школи до школи працюватиме уся громада для того, щоб наперід протидіяти наркоманії. Я думаю, це дійсно перемога для нас, і ми хочемо залучити якомога більше громадських діячів, готових брати у цьому участь.

Цього року міський бюджет не буде залучено до реалізації цієї програми. Є люди, які переживають за дану проблематику і виділили кошти із бізнесу в сумі близько 300 тис. грн для початку роботи», – розповів один із ініціаторів розробки Програми, депутат міської ради Роман Кравчук.

У свою чергу, Ірина Чебелюк зазначила, що під час розробки Програми було максимально враховано усі пропозиції від громадських організацій та депутатів міської ради. Окрім того, населення міської територіальної громади регулярно інформуватимуть про хід реалізації Програми.

Проєкт рішення такої Програми був позитивно сприйнятий та підтриманий депутатами міської ради, про що свідчить результат голосування — одноголосно.

За темою

На Рівненщині говорили, як стати «жінкою 31-го рівня»
14:03 - Сб / 27 Лис. Події
В Україні буде перший медичний молитовний сніданок
11:31 - Сб / 27 Лис. Події, Україна
Відбудеться конференція про гроші для християн: ще є можливість зареєструватися
12:34 - Пт / 26 Лис. Події
РЄПЦУ закликає уряд віднести релігійні організації до категорії «побутові споживачі»
16:33 - Ср / 24 Лис. Події, Україна
«Служіння. Творчість. Місія»: відбудеться сьома музична конференція
15:50 - Ср / 24 Лис. Події, Україна
У Закарпатській області провели ретрит і конференцію для служителів
14:45 - Ср / 24 Лис. Події, Україна
Мер міста Тернопіль зустрівся з заступником голови Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ
13:50 - Ср / 24 Лис. Події, Політика, Україна
«Зламане серце – сильне служіння»: баптисти провели конференцію для пасторів
11:45 - Ср / 24 Лис. Події, Україна
Християни роздали 40 000 Біблій дітям із зони конфлікту на Сході України
10:50 - Ср / 24 Лис. Біблія, Благодійність, Дитяче служіння, Події, Україна
#Коробочкащастя: християни запустили благодійний челендж до Різдва
14:47 - Вт / 23 Лис. Благодійність, Дитяче служіння, Події, Свята, Україна
Фінансова підтримка служіння: УБТС запускає Різдвяний грант
14:02 - Вт / 23 Лис. Події, Україна
Ізраїльська компанія переносить Біблію в унікальний NFT-токен формат
12:47 - Вт / 23 Лис. Біблія, Події, Світ