У Львові триває тиждень молитов за єдність християн
0
молитва

У Львові 17 січня розпочався Тиждень молитов за єдність християн – 2022.

У парафії св. Івана Павла ІІ відбувся екуменічний молебень, під час якого римо- і греко-католики, православні та протестанти почергово прочитали молитви згідно зі своєю традицією. Тема тижня – «Усі ми прибули поклонитись Христу». Про це пише РІСУ.

«Всередині січня у більшості країн світу християни різних конфесій і традицій – протестанти, католики, православні – збираються на спільні молитви, щоб свідчити про прагнення повної, а також і видимої, єдності християн. Зустрічі духовних осіб і вірних, активна участь в спільних молитвах у храмах різних конфесій провадить до взаємного пізнавання», – зазначив настоятель римо-католицької парафії св. Івана Павла ІІ о.Григорій Драус.

Символом Тижня Молитов про єдність християн – 2022 у Львові є стіна з 7 дверима.

«Сім – це символ досконалості, може вказувати, що християни різними дорогами доходять до пізнавання Христа і різнобарвними традиціями поклоняються єдиному Господу. «Усі ми побачили Його зірку на сході і прибули поклонитися Йому». Не треба бути зосередженим на дверях, яке є місцем переходу, а на тому, що є за дверима, до кого іде людина. Ці двері, які символізують різні дороги, ведуть до однієї мети – до Ісуса Христа», – зазначив о. Григорій Драус.

В екуменічній молитві взяли також участь: пастор євангельської церкви «Гефсиманія» В’ячеслав Воровченко, о. Іннокентій Мусійович ПЦУ, представники УГКЦ, рабин месіанської єврейської спільноти «Сийон» Сергій Пільчак.

Пастор В’ячеслав Воровченко запросив учасників заходу разом повторювали слова молитви Митрополита Андрея Шептицького: «Боже, Ти наш спаситель, Ти для нас усіх створив усе. Від Тебе іде таке полум’я любові, щоб ми мусили б мати кам’яне серце в наших грудях, щоб Тебе не любити. Цілим серцем будемо триматися Тебе і з Тобою одним хочемо дружити так, щоб оглядали Тебе на віки в любові».

О.Ікотентій Мусійович з Православної Церкви України розпочав свою проповідь словами: «Христос народився! Хавену Шалом алехем! (єврейською: мир нехай буде з вами)». Він промовив молитву православного сербского Патріарха Павла: «Ти, Боже, єднай нас усіх, щоб було одна Отара і один Пастир…, щоб дух злагоди і любові зламав перегородки, щоб ми усі зустрілися разом для прославлення Тебе».

Театральна Група школи «Марія» (УГКЦ) виступила з вертепом.

У програмі Тижня молитов – різдвяний концерт «Noel», а також молитви у римо-католицькій катедрі.

Будуть молитви в латинській катедрі, щороку до них долучаються єпископи римо-католицької, греко-католицької і православних Церков, священники з Вірменського собору, а також пастор і хор з євангельської церкви. Відбудеться співаний молебень про єдність за східною традицією, а архієпископ Мечислав Мокшицький очолить св. Месу.

Також відбудеться спільна читана молитва про єдність перед іконою Матері Божої Ласкавої, Гарної Зірки міста Львова. Після цього пастор та хор з євангельської церкви «Віфезда» проведе служіння: співи і проповідь.

На завершення тижня знову буде молитва в Парафії св. Івана Павла ІІ за участю молоді зі Львова і інших міст України, котра приїде на «Weekend Taize».

«До молитви за канонами Taize запрошені медики і родичі хворих на Covid та ті, хто одужали. В ситуації хвороби і загрози смерті стираються кордони між конфесіями. В служінні хворим, як в медичному, так і в капеланському сенсі, найважливішою є людина, а не її релігійні погляди», – додав о.Григорій Драус.

Подальша програма:

21 січня,19:00 – Центр Довженка, пр.Червоної Калини 81, різдвяний концерт «Noel» – за участі християнських музикантів різних конфесій (зі Львова, Хмельницького, Одеси і Києва).

25 січня, 17:30 – катедра РКЦ, пл.Катедральна 1, участь візьмуть католицькі і православні єпископи, Молебень за східною традицією, Свята Меса, яку очолить архиєпископ Мечислав Мокшицький, спільна молитва перед іконою Матері Божої Ласкавої, служіння Євангельскої Церкви «Віфезда».

28 січня – римо-католицька парафія св.Івана Павла ІІ, вул. Стрийська 6, Сокільники, молитва за канонами Taize з молоддю, котра прибула з різних міст, за участю медиків і родичів хворих на Covid.

 

За темою

Рада Церков висловила протест щодо муралу «Свята Джавеліна» в Києві
15:51 - Чт / 26 Тра. Події, Україна
Друга «професія» Таврійського інституту
18:23 - Пт / 20 Тра. Україна, Християнське життя
В Україні поширили довідник для тих, хто потребує допомоги
16:56 - Пт / 22 Кві. Україна
Відомий музикант Майкл Сміт випустив сингл, щоб зібрати гроші для України
17:06 - Чт / 21 Кві. Благодійність, Музика, Україна
Воєнний стан продовжили ще на 30 днів
16:29 - Чт / 21 Кві. Події, Політика, Україна
Ісус приходить у самий епіцентр болю та сліз: Лікарка з Британії розповіла про роботу польового шпиталю в Україні
14:32 - Чт / 21 Кві. Благодійність, Здоров'я, Україна
Всеукраїнська Рада Церков підтримує заклик глави ООН щодо перемир’я у Пасхальні дні
09:15 - Чт / 21 Кві. Свята, Україна
Українці і далі зможуть виїжджати до ЄС за внутрішнім паспортом – рішення ДПСУ
11:46 - Ср / 20 Кві. Події, Україна
ВРЦІРО: «Це війна людськості з концентрованим злом, що має сатанинську фашистську природу»
18:28 - Чт / 07 Кві. Україна, Церква України
Як не вигоріти, а загартуватися у вогні війни?
14:01 - Сб / 02 Кві. Україна, Християнське життя
Християни Кривого Рогу візьмуть піст Даниїла
10:21 - Сб / 02 Кві. Україна
Як допомогти своїм сусідам під час війни: створили покрокову пам’ятку
12:31 - Ср / 30 Бер. Україна