У Тернополі підтримали флешмоб «Збережи основи християнської етики»
101696381_967071337061063_618729171429116361_o
Фото з відкритих джерел

Предмет «Основи християнської етики» опинився під загрозою. Першим кроком до цього стала ліквідація Комісії з основ християнської етики. Тож зберегти його у школах закликають тернополяни, які долучились до всеукраїнського флешмобу.

Про це пише teren.in.ua.

Ліквідована комісія упродовж тривалого часу затверджувала програми та навчально-методичні посібники з «Основ християнської етики», надаючи їм відповідний гриф. Тож рішення МОН вважають спробою остаточного вилучення цього предмету із навчально-виховного процесу.

«Це не про конфесійність чи катехизацію, – пише о. Олексій Філюк. – Протиріччя зникають і формується спільний висновок про те, що «Основи християнської етики» необхідні українському суспільству. Не лише школі і не лише Церкві, але усій державі».

Загалом, проти такого наміру виступили цілий ряд авторитетних громадських діячів, освітян та інституцій. Спеціальне звернення «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей» з цього приводу видав Блаженніший Святослав, Предстоятель УГКЦ. А департамент освіти та науки Львівської ОДА оприлюднив окреме розпорядження, яким зобов’язав усі шкільні установи області зберегти «Основи християнської етики» у навчальних планах на наступні роки.

Ще у 2016 році проблематика вивчення «Основ християнської етики» гостро обговорювалась і в Тернополі. З метою комплексного дослідження цього питання було організовано засідання експертного круглого столу, до роботи у якому запросили усіх стейкхолдерів: вчителів, методистів, науковців, управлінців, духовенство, представників батьківських спільнот і, звісно, опонентів.

«Після багатогодинної дискусії була ухвалена резолюція, суть якої зводилась до головного: «Основи християнської етики» потрібні українській школі, – пише Олег Вітвіцький. – І ось у 2020 році ми знову опинились перед загрозою заборони. Маю наголосити, що я приймаю і поважаю аргументи опонентів. Вони сконцентровані, переважно, у тезах про відокремленість Церкви від держави, про право вільного віросповідання та вибору. Але, після акцентів на тому, що «Основи християнської етики» – це першочергово про християнські цінності, про мораль, етику, відповідальність, а не про конфесійність чи катехизацію, протиріччя зникають і формується спільний висновок про те, що «Основи християнської етики» необхідні українському суспільству. Не лише школі і не лише Церкві, але усій державі. І про право… Аналогічно до того, як усі противники функціонування цього предмету в освіті мають право публічно відстоювати свою позицію, так і прихильники: батьки, вчителі і, безумовно, учні мають повне право заявляти: «Я хочу вивчати християнську етику». І не лише заявляти, але й активно боротись за збереження курсу у шкільній програмі! Тому що ми прагнемо жити у щасливій та справедливій країні, тому що ми хочемо плекати своїх дітей у добрих національних та християнських традиціях, тому що ми цінуємо минуле і думаємо про майбутнє».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У школах Львівщини вже цього року викладатимуть християнську етику

 

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна
У Херсоні церкви святкують українську перемогу
15:21 - Пн / 14 Лис. Події, Україна, Церква України
Розпочався третій навчальний рік у «Християнській відкритій академії»
16:23 - Пт / 04 Лис. Освіта, Події, Християнські цінності