
Дослідники заявили, що у 2000-річному підземному місті, яке було виявлено на південному сході Туреччини рік тому, перші християни рятувалися від римських переслідувань.
За даними наукового ресурсу Live Science, археологи виявили стародавнє місто в районі Мідьят провінції Мардін у 2020 році. Дослідники вважають, що понад 1900 років тому на цьому місці могло проживати до 70 000 людей, які втекли від римських переслідувань, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на The Christian Post.
Повідомляється, що підземний комплекс було виявлено під час місцевих робіт з очищення та консервації (Консервація руїн — комплекс заходів, спрямований на стабілізацію фізичного стану руїн та збереження залишків споруд, що дійшли до наших днів у вже зруйнованому вигляді та у такому вигляді пам’ятників (прим. ред.)).
За даними Jerusalem Post, це може бути найбільшим подібним комплексом у світі.
Дослідники заявили, що вони розкопали лише 3% території, тому їм досі невідомий повний розмір міста.
Директор Музею Мардіна та керівник розкопок Гані Таркан розповів, що комплекс включає тунель довжиною понад 90 метрів і майже 50 відсіків, у тому числі житлові кімнати, колодязі та приміщення, де проводили богослужіння.
«Люди і навіть цілі сім’ї, які прийняли християнство, зазвичай ховалися в підземних містах, щоб уникнути переслідувань Риму, – сказав Таркан. — Можливо, підземне місто Мідьят було одним із таких. За нашими оцінками, під землею проживало щонайменше 60–70 000 людей».
Крім приміщень для богослужінь, за словами Таркана, у комплексі також виявили історичні артефакти та інші прикраси, у тому числі монети римської епохи та олійні лампи, подібні до тих, що описані в Євангеліях. На думку дослідників, це вказує на те, що підземне місто могло бути побудоване ще в другому столітті.
Район Мідьят, відомий сирійською мовою як Тур Абдін, або «гора служителів Божих», був домом для сирійської православної християнської громади, де розташовувалися десятки монастирів.
У 2017 році влада конфіскувала 50 об’єктів власності, що складаються з монастирів, цвинтарів і церков, що належать Сирійській православній церкві, у тому числі два діючі монастирі, збудовані 1500 років тому.
Сирійці, також звані ассирійцями, відносяться до однієї з стародавніх громад Туреччини, яка сягає 3500 до н.е. Багато хто досі розмовляє арамейською мовою, однією з мов, що використовувалися за часів Христа.
У наш час сирійці також зіткнулися з переслідуваннями з боку турецького уряду. У 2016 році президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган захопив шість давніх католицьких, православних та протестантських церков у південно-східному місті Діярбакир, одна з яких збудована понад 1700 років тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: