«Українське підпілля на Волині»: християни розпочали зйомки історико-документального серіалу
0
Unkno

Християнська продакшн-студія «Правда PRO» розпочала зйомки історико-документального серіалу «Українське підпілля на Волині».

Фільм знімають на замовлення Суспільного UA. Режисер Сергій Шараєвський розповів, що серіал складається із чотирьох серій, в яких покажуть історію Другої Світової війни та життя українського підпілля на Волині.

Дві серії розповідатимуть про історії чоловіків, дві — про жінок. Вони не будуть пов’язані між собою, а єдине, що їх об’єднуватиме — життя Української Повстанської Армії.

Написанням сценарію займався безпосередньо Сергій Шараєвський та сценаристка продакш-студії «Правда PRO» Ольга Бондаренко. Також їх консультувала історикиня, спеціалістка Інституту національної пам’яті, Леся Бондарук.

«У серіалі головний акцент збережений на життєвих подіях простих українців, які за покликом серця пішли служити в Українську Повстанську Армію, аби протистояти радянським та німецьким окупантам. Загалом серії розповідатимуть про події на території Волині. Також ми будемо робити огляд історії з поясненнями, чому саме так усе відбувалось. Адже на Сході України воюючих сторін було дві: радянські та німецькі війська, а на Заході країни усе було набагато складніше. Зокрема — на Волині. Адже тут було чотири сили, що боролися між собою: німецькі окупаційні війська, польська Армія Крайова, радянські війська та формування Української Повстанської Армії», — розповів Сергій Шараєвський.

Unknown
Сергій Шараєвський

Також додав, що найважче під час зйомок серіалу — це відсутність достатньої кількості часу.

«У нас була зйомка постановочних кадрів і реконструкції, оскільки ми працюємо із дуже обмеженою кількістю історичного матеріалу. Фотографій є багато, але відео про життя УПА немає жодного. Архівних даних теж досить небагато, адже частина з них — втрачена. Тому ми вирішили, щоб гарніше було візуально, зняти реконструкцію подій самостійно. Зйомки відбувались протягом двох днів у Рокинівському музеї історії сільського господарства Волині. Наші актори — це реконструктори з усієї України. А німецький автомобіль привезли аж з Києва», — розповів режисер.

Наразі, окрім реконструкції, знімальна команда відзняла ще 10 інтерв’ю. Зйомки триватимуть до кінця осені. Наступною планують знімати сцену із допитом у радянських застінках. Зйомки відбудуться у Луцьку.

Композитор Костянтин Грибенко написав спеціально для серіалу музику. Презентація першої серії відбудеться на Суспільному восени.

Продакшн-студія «Правда PRO» — це професійна компанія, яка більше десяти років займається створенням документальних фільмів, різних видів реклами та різноманітного відео-контенту. В доробку студії — понад 30 фільмів на історичну та соціальну тематику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Клініка на колесах: у Камені-Каширському відбудеться благодійна медична акція
12:50 - Сб / 25 Вер. Здоров'я, Україна
«Чудо кожного дня»: Стів Вебер запрошує взяти участь в зустрічі у Києві
17:25 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
У Києві відбудеться міжнародний пасторський ретрит
16:45 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
Захист християнської спадщини: у Варшаві підписали угоду про створення українського Ordo Iuris
13:34 - Пт / 24 Вер. Події, Світ, Україна
Віра та наука: стартував проєкт співпраці вчених і студентів баптистів
12:33 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
На Дніпропетровщині урочисто відкрили два дитячі будинки сімейного типу
11:26 - Пт / 24 Вер. Події, Україна
Порушення прав віруючих у Криму та на Донбасі: Інститут релігійної свободи провів семінар
17:25 - Чт / 23 Вер. Події, Україна
«Тож ідіть та зробіть Моїми учнями»: відбудеться конференція з основ учнівства
16:27 - Чт / 23 Вер. Події, Україна
Facebook та Національна поліція запустили систему сповіщень для розшуку дітей
15:40 - Чт / 23 Вер. Події, Україна
Християнський студентський рух Campus Ukraine заходить і до луцьких вишів
14:47 - Чт / 23 Вер. Україна
У Черкасах християни роздали «1000 подарунків для ближнього»
13:19 - Чт / 23 Вер. Україна
На Волині баптисти врочисто відкрили новий дім молитви
11:05 - Чт / 23 Вер. Україна, Церква