Українські греко-католики переходять на новий календар
17ce02904bff4dc2

З 1 вересня цього року Українська Греко-Католицька Церква буде відзначати свята за новим стилем. Це стосуватиметься всіх нерухомих дат церковних свят із збереженням чинної Пасхалії. Таке рішення було оголошене сьогодні, 6 лютого, за підсумками Архиєрейського Синоду. 

Пишуть на сайті Християни для України.

В Україні проживає близько 5 мільйонів греко-католиків і це одна із найбільших християнських конфесій. Значна частина цих вірян давно порушувала питання реформування церковного календаря і в самому рішенні Архиєрейського Синоду міститься посилання на численні прохання віруючих.

Разом з цим, церква надає можливість вірянам і духівництву ще певний час самостійно розв’язувати це питання на місцевому рівні. Якщо певні парафії ще не готові до переходу на новий календар цього року, то вони ще зможуть використовувати юліанський у перехідний період до 2025 року.

Напередодні оголошення цього рішення глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до вірян зі словами підтримки ЗСУ і всім, хто страждає від війни, закликав молитися за полонених, а також наголосив на потребі діалогу між різними християнами та пошуку єдності: «Наша Церква впродовж століть не просто змагалася, а й терпіла за справу єдності Церков. Також сьогодні, беручи до уваги очевидні здобутки міжхристиянського діалогу на вселенському рівні (Католицької і Православних Церков, із протестантськими спільнотами), наша Церква змагається, щоб ми могли втілювати їх на місцевому рівні».

Тепер і українські греко-католики доєдналися до переліку конфесій, які обрали календарну єдність з більшістю християн світу. Дедалі більше українських церков наважуються нарешті здійснити цю календарну реформу заради наближення єдності українських християн із нашими братами та сестрами у всьому світі. Хоча це лише питання дати святкування, проте всі ми розуміємо важливу духовну і культурну роль такої єдності.

Про цю тенденцію свідчать і процеси всередині Православної Церкви України. 2 лютого відбулося також чергове засідання Священного Синоду ПЦУ, на якому ухвалено рішення дозволяють окремим парафіям та монастирям дотримуватися іншого календарного стилю, ніж прийнятий загалом у Помісній Церкві. Хоча це ще не остаточне рішення про повний перехід (як це відбулося в УГКЦ), проте тенденція посилюється і запит на календарну реформу зростає, а отже цілком можливо, що в ПЦУ бажане історичне рішення може бути ухвалене вже в травні.

 

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко звернувся до народних депутатів через скасування «Закону про захист суспільної моралі»
16:07 - Пт / 31 Бер. Люди, Християнське життя, Християнські цінності
«Ніби востаннє» – на Волині відбулася молодіжна конференція
17:13 - Вт / 28 Бер. Події, Християнське життя
Місія «Христос є відповідь» запрошує церкви та місії до Пасхального флешмобу
12:41 - Пн / 27 Бер. Події, Свята, Церква
Баптисти запрошують на конференцію «Битва проти зла»
15:49 - Пт / 10 Бер. Події, Християнське життя
Бухгалтери обласних об’єднань УЦХВЄ навчалися тонкощів роботи з гуманітарною допомогою у воєнний час
18:07 - Вт / 07 Бер. Події, Християнське життя
Китай: переслідуваний християнин служить своїм гонителям
16:31 - Вт / 28 Лют. Світ, Християнське життя
Рік великої війни: гуманітарне служіння ВСЦ ЄХБ
17:44 - Пн / 27 Лют. Благодійність, Християнське життя, Церква України
Рада Церков закликала до молитви та посту 24 лютого
12:10 - Ср / 22 Лют. Україна, Християнське життя, Церква України
Пробудження в університеті Есбері: вже 12 днів триває безперервна молитва
12:14 - Пн / 20 Лют. Події, Світ, Християнське життя
Молодіжні лідери церков Львівщини під час ретриту вчилися як зростати в часи кризи
17:31 - Пт / 17 Лют. Події, Християнське життя, Церква України
Служителів запрошують на загальноукраїнське Свято молитви
13:18 - Ср / 15 Лют. Події, Сімейні цінності, Християнське життя
«Як виховати християнина»: Анонс події
15:07 - Пт / 10 Лют. Події, Християнське життя, Церква України