Українській сім’ї – належний захист: депутати Житомирщини виступили за охорону сімейних цінностей
1+
20201009.foto1.16_00.kryvenko.ZhODA

Відповідне рішення прийняли на сесії Житомирської облради 8 жовтня, підтримавши проєкт цього акту, який вніс депутат Ігор Романський.

Приводом для такого вчинку послужило те, що депутати Верховної Ради України Георгій Мазурашу і Олена Лис зареєстрували проєкти законів № 3916 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства» та № 3917 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму».

У пояснювальних записках до обох законопроєктів висловлено занепокоєння поширенням порнографії та агресивної пропаганди гомосексуалізму та трансгендеризму, спрямованих на знищення інституту сім‘ї:

«Викликає глибоку стурбованість зростаюча тенденція публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, зазначеній в статті 51 Конституції України, що унеможливлює виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків».

Законопроєктами, зокрема, передбачається:

– заміна (вилучення) термінів “сексуальна орієнтація”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерна рівність” та “ґендерно-правова експертиза”, як таких, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження у законодавчих актах України;

– введення адміністративної відповідальності за:

  • виробництво та поширення продукції, яка пропагує одностатеві стосунки;
  • пропаганду одностатевих сексуальних відносин;
  • за відмову операторами, провайдерами телекомунікацій блокувати порнографічні ресурси/сервіси на вимогу абонента.

Крім того, автори законопроєктів звертають увагу на зростання негативної тенденції щодо кількості розлучень. На їхню думку, основними причинами розірвання шлюбу є непідготовленість молоді до подружнього життя, небажання проявляти терпіння одне до одного, насильство в сім’ях, а також надто доступна процедура розлучення. Щоби надати додатковий час і можливість добре обдумати своє рішення щодо розірвання шлюбу, пропонується суттєво збільшити розмір державного мита у разі подання відповідної заяви з побутових причин без факту подружньої зради чи насильства одного з подружжя.

В згаданих законопроєктах наголошується також і на необхідності запровадження Національної стратегії охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства. Цей документ має покласти в основу традиційні сімейні цінності, розуміння сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, котрі народжують і виховують дітей.

8 жовтня депутати Житомирської обласної ради беззаперечно підтримали ініціативу свого колеги та прийняли рішення «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо забезпечення охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства» – прохання підтримати проєкти законів №№ 3916, 3917.

В цьому рішенні звертається увага на те, що відповідно до вітчизняного законодавства, в тому числі й міжнародних документів, ратифікованих Україною, держава має зобов’язання перед інститутом сім’ї щодо її розвитку та захисту:

  • статтею 51 Конституції України визначено, що сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою;
  • відповідно до Загальної декларації прав людини та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, сім’я є природним і основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства і держави;
  • згідно Конвенцією ООН про права дитини, освіта дитини має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає;
  • відповідно до Сімейного кодексу України, виховання дитини не може суперечити моральним засадам суспільства, а батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.

Як розповів у коментарі депутат Житомирської обласної ради Ігор Романський, свою ініціативу він зареєстрував у вересні, усвідомлюючи ті загрози, що спричиненні поширенням так званої гендерної ідеології в Україні.

20201009.foto2.16_00.kryvenko.romanskii

«Мої мотиви – цілісна сім’я, здорова нація. Ми з дружиною виховуємо двох чарівних дітей у пошані до Божих заповідей. Я хочу, щоб як і тепер, так і в майбутньому між нами – дітьми та батьками – була взаємна любов, ласка, повага та теплота. Важливо, щоб ми мали нащадків, а наші діти так само любили їх та прославляли нашу землю, нашу Батьківщину. Саме цьому слугують і ті законопроєкти, на підтримку яких спрямована моя ініціатива», – наголосив депутат.

Олександр Кривенко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

«Збери добрий подарунок»: фонд «Добрий Самаритянин» та проєкт ISOLATED запрошують долучитися
16:52 - Пн / 30 Лис. Благодійність, Україна
Центр «Реаліс» запрошує студентів на нову річну програму «Лідерство в служінні»
12:18 - Пн / 30 Лис. Освіта, Україна
У шлюбі немає місця будь-якому насильству, – Валерій Антонюк
18:10 - Сб / 28 Лис. Сімейні цінності
Християнські капелани просять законодавчого врегулювання служби
12:48 - Сб / 28 Лис. Україна
На Львівщині п’ятидесятники благословили нового відповідального за служіння у в’язницях та реабцентрах
16:21 - Пт / 27 Лис. Україна, Церква
Що їли українці під час Голодомору: створили онлайн-«ресторан»
14:04 - Пт / 27 Лис. Історія, Україна
«Статистика не показує рівня духовності, але має підштовхувати нас до активної праці» – Паночко
13:00 - Пт / 27 Лис. Україна, Церква
В Україні можуть ввести локдаун на Різдво
12:10 - Пт / 27 Лис. Політика, Україна
Україна може пишатися рівнем релігійної толерантності – міністр культури
11:24 - Пт / 27 Лис. Україна
Глобальний Лідерський Саміт у Києві: все, що треба знати про подію
14:00 - Чт / 26 Лис. Події, Україна
Церквам в Україні можуть повернути пільгові тарифи на газ
13:25 - Чт / 26 Лис. Україна, Церква
В Україні назвали кількість прихильників різних конфесій
12:49 - Чт / 26 Лис. Україна, Церква