Українській сім’ї – належний захист: депутати Житомирщини виступили за охорону сімейних цінностей
1+
20201009.foto1.16_00.kryvenko.ZhODA

Відповідне рішення прийняли на сесії Житомирської облради 8 жовтня, підтримавши проєкт цього акту, який вніс депутат Ігор Романський.

Приводом для такого вчинку послужило те, що депутати Верховної Ради України Георгій Мазурашу і Олена Лис зареєстрували проєкти законів № 3916 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства» та № 3917 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму».

У пояснювальних записках до обох законопроєктів висловлено занепокоєння поширенням порнографії та агресивної пропаганди гомосексуалізму та трансгендеризму, спрямованих на знищення інституту сім‘ї:

«Викликає глибоку стурбованість зростаюча тенденція публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, зазначеній в статті 51 Конституції України, що унеможливлює виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків».

Законопроєктами, зокрема, передбачається:

– заміна (вилучення) термінів “сексуальна орієнтація”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерна рівність” та “ґендерно-правова експертиза”, як таких, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження у законодавчих актах України;

– введення адміністративної відповідальності за:

  • виробництво та поширення продукції, яка пропагує одностатеві стосунки;
  • пропаганду одностатевих сексуальних відносин;
  • за відмову операторами, провайдерами телекомунікацій блокувати порнографічні ресурси/сервіси на вимогу абонента.

Крім того, автори законопроєктів звертають увагу на зростання негативної тенденції щодо кількості розлучень. На їхню думку, основними причинами розірвання шлюбу є непідготовленість молоді до подружнього життя, небажання проявляти терпіння одне до одного, насильство в сім’ях, а також надто доступна процедура розлучення. Щоби надати додатковий час і можливість добре обдумати своє рішення щодо розірвання шлюбу, пропонується суттєво збільшити розмір державного мита у разі подання відповідної заяви з побутових причин без факту подружньої зради чи насильства одного з подружжя.

В згаданих законопроєктах наголошується також і на необхідності запровадження Національної стратегії охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства. Цей документ має покласти в основу традиційні сімейні цінності, розуміння сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, котрі народжують і виховують дітей.

8 жовтня депутати Житомирської обласної ради беззаперечно підтримали ініціативу свого колеги та прийняли рішення «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо забезпечення охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства» – прохання підтримати проєкти законів №№ 3916, 3917.

В цьому рішенні звертається увага на те, що відповідно до вітчизняного законодавства, в тому числі й міжнародних документів, ратифікованих Україною, держава має зобов’язання перед інститутом сім’ї щодо її розвитку та захисту:

  • статтею 51 Конституції України визначено, що сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою;
  • відповідно до Загальної декларації прав людини та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, сім’я є природним і основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства і держави;
  • згідно Конвенцією ООН про права дитини, освіта дитини має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає;
  • відповідно до Сімейного кодексу України, виховання дитини не може суперечити моральним засадам суспільства, а батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.

Як розповів у коментарі депутат Житомирської обласної ради Ігор Романський, свою ініціативу він зареєстрував у вересні, усвідомлюючи ті загрози, що спричиненні поширенням так званої гендерної ідеології в Україні.

20201009.foto2.16_00.kryvenko.romanskii

«Мої мотиви – цілісна сім’я, здорова нація. Ми з дружиною виховуємо двох чарівних дітей у пошані до Божих заповідей. Я хочу, щоб як і тепер, так і в майбутньому між нами – дітьми та батьками – була взаємна любов, ласка, повага та теплота. Важливо, щоб ми мали нащадків, а наші діти так само любили їх та прославляли нашу землю, нашу Батьківщину. Саме цьому слугують і ті законопроєкти, на підтримку яких спрямована моя ініціатива», – наголосив депутат.

Олександр Кривенко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Під Черкасами християни облаштовують місце для безкоштовних таборів
09:55 - Нд / 25 Лип. Дитяче служіння, Україна
«Шлях незалежних»: як у Луцьку зустрічали всеукраїнську антинаркотичну акцію
14:09 - Сб / 24 Лип. Події, Україна
У Києві стартувала «Школа подружнього життя»
10:04 - Сб / 24 Лип. Події, Сімейні цінності, Україна
Покращення освітнього процесу: держава забезпечить ноутбуками понад 60 тисяч вчителів
13:26 - Пт / 23 Лип. Освіта, Україна
«Шлях Незалежних»: у Луцьку пройшов Всеукраїнський автомотопробіг
11:57 - Пт / 23 Лип. Події, Україна
Вийшов друком збірник документів ВРЦіРО за 25-років її діяльності
18:48 - Чт / 22 Лип. Україна
Протидія торгівлі людьми: церкви та Міністерство соціальної політики України провели зустріч
16:49 - Чт / 22 Лип. Події, Україна
Єрусалимська стіна часів Першого Храму: нова знахідка археологів
16:39 - Чт / 22 Лип. Україна
10 міфів про інклюзивну освіту, які час залишити в минулому
15:28 - Чт / 22 Лип. Україна
«Агапе Україна» спільно з церквою «Фіміам» провели три табори для людей з інвалідністю
11:45 - Чт / 22 Лип. Події, Україна
Баптисти закликають молитися за Західну Європу, яка потерпає від негоди
16:50 - Ср / 21 Лип. Події, Україна
В Україні впроваджують систему екстреної допомоги населенню за єдиним номером
15:45 - Ср / 21 Лип. Події, Україна