«Утиски християн»: у Китаї обмежують релігійний контент в інтернеті
0
regnum_picture_15496439711189496_normal

У Китаї 1 березня набуває чинності заборона щодо надання «іноземними організаціями» інформації щодо релігії в інтернеті. В організації «Голос мучеників-Корея» зазначили, що у нових правилах простежується інша мета – нові жорсткі заходи щодо придушення онлайн-активності китайських підпільних християн.

«Нормативні акти, які разом називають «Заходи з управління службами з надання релігійної інформації в Інтернеті», складаються з 36 статей, забезпечувати дотримання яких покладено на п’ять урядових відомств, і в усіх статтях є лише дві незначні згадки іноземних організацій, − каже представниця «Голосу мучеників-Корея» Хен Сук Фолі. − Ці правила явно спрямовані не на іноземні організації, а на надання Комуністичної партії абсолютного контролю за релігійною інформацією в Інтернеті у Китаї».

У нових положеннях висвітлено теми, характерні для попередніх релігійних репресій проти незареєстрованих релігійних груп при Сі Цзіньпіні.

«Очевидна установка «той, хто не за нас, той проти нас», − наголошує представниця Фолі. − Це означає, що навіть не зважаючи на те, що правила стосуються релігійного інтернет-контенту, якщо цей контент не просуває активно Комуністичну партію і якщо він не ліцензований Комуністичною партією, це розцінюється як «екстремістські», «фанатичні», «сектантські», «забобонні» дії, що «підривають основи соціалізму» — статті 14 та 15 нової постанови. Ідея така: всі релігії повинні об’єднатися навколо партії та її інтересів, а якщо вони цього не зроблять, то швидше за все причина в «іноземному впливі», «тероризмі» чи «шахрайстві» — і таким чином це має бути заборонено та кримінально карається».

Представник Фолі вказала на статтю 3 нових положень, які можна знайти на офіційному вебсайті Китаю. Стаття 3 говорить: «Ті, хто зайнятий діяльністю з подання релігійної інформації в Інтернеті, повинні дотримуватися Конституції, законів, постанов та правил; дотримуватися основних цінностей соціалізму; дотримуватися принципу релігійної незалежності та самоврядування нації, наполягати на орієнтації нації на китаїзацію релігій, активно сприяти адаптації релігії до соціалістичного суспільства; зберігати релігійну та соціальну гармонію та національну згоду в країні» (Непартійний сервіс China Law Translate опублікував англійський переклад цієї статті).

Але представниця Фолі каже, що частина нових правил, які викликають найбільше занепокоєння у «Голосу мучеників-Корея», — лише дрібні деталі.

«Ми повинні поставити запитання: «Що насправді зміниться, коли ці нові правила набудуть чинності 1 березня?»

Зрештою, Комуністична партія вже якийсь час блокує незалежні християнські вебсайти та інший релігійний контент в Інтернеті. Але в цих правилах є нові аспекти, наприклад, стаття 20, яка свідчить: «Ті, хто надає платформи мовлення релігійної інформації в Інтернеті, мають підписувати угоди із зареєстрованими користувачами платформи та проводити верифікацію особистої інформації користувачів», − наголосила доктор Фолі.

«Якщо релігійні сайти повинні збирати й перевіряти імена та особи всіх, хто відвідує їх сайт, тоді це дає владі дуже простий спосіб встановити, хто є християнами, які несуть «небезпеку» для країни. Саме це ми спостерігали у 2019 році у ситуації з християнською книгарнею Xiaomai у провінції Чжецзян. Згідно з нашими джерелами, влада опрацювала квитанції книгарні й склала список з більш ніж 10 000 покупців, а потім допитала кожного з них про те, чи придбали вони книгу пастора Ван I з церкви Завіту Раннього дощу, який наразі відбуває покарання у в’язниці. Якщо кожен християнський вебсайт повинен складати список усіх, хто заходить на цей вебсайт, то щоразу, коли влада вирішує, що діяльність конкретного вебсайту або твори певного автора мають підривний або екстремістський характер, влада отримує доступ до автоматично сформованого списку підозрюваних для допиту», − додала представниця «Голосу мучеників-Корея».

Але представник Фолі зазначила, що вона не помічає жодного страху чи занепокоєння з боку китайських підпільних християн щодо нових положень: «Вони вважають, що це схоже на історію з Біблії, коли Бог озлобив серце фараона, а фараон змусив ізраїльтян виготовляти більше цегли з меншою кількістю соломи. Зрештою, всі дії фараона Бог використав для виконання Своєї волі та щоб благословити Ізраїльський народ».

Лідери домашніх церков Китаю вже знайшли способи обійти попередні урядові заборони на офлайн та онлайн-збори.

«Ми підтримуємо кілька мереж домашніх церков, наприклад, за допомогою проєкту «Недільна школа у коробці». У рамках проєкту групам християн надаються відеоплеєри та навчальні ресурси, щоб вони могли збиратися разом для поглибленого вивчення Біблії, навіть якщо вони не вміють читати, не були посвячені на пасторів і не отримали духовного навчання. Це хороший приклад того, як серед підпільних китайських християн останні кілька років дійсно сталося повернення до зборів домашніх церков», − зазначила Фолі.

Збори невеликих домашніх церков є підставою для надії навіть в умовах репресій, що насувається.

«Не потрібно мати доступу до Інтернету чи будівлі церкви, щоб поклонятися Господу. Скрізь, де слово Боже проголошується і де його чують двоє чи троє, зібрані в ім’я Христа, − там є церква, і Христос обіцяв, що навіть брами пекла не здолають її», − сказала Фолі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

«Голос мучеників-Корея» готує Різдвяні посилки для дітей з 10 країн, де переслідують християн

«Воїн Євангелія»: християнина з Китаю звільнили після шостого затримання у 2021 році

Китайським сім’ям роздадуть 3 тисячі «Недільних шкіл в коробці»

За темою

В Уганді місіонер провів семінар для тренерів-біженців
11:11 - Нд / 23 Січ. Світ, Спорт
Іменем християнки назвали астероїд
12:13 - Сб / 22 Січ. Світ
У Нігерії поширюють Біблії для незрячих
10:01 - Сб / 22 Січ. Біблія, Світ
Консервативні церкви США утворили новий альянс через проблеми ліберального богослов’я
17:37 - Пт / 21 Січ. Світ, Церква
Цензура через «ворожі вислови»: YouTube видалив проповідь МакАртура
15:50 - Пт / 21 Січ. Світ
Вперше в історії Афганістан став найнебезпечнішим місцем для християн
13:34 - Пт / 21 Січ. Світ
Без Божої присутності церква стає клубом за інтересами: засновник «Jesus Culture»
11:04 - Пт / 21 Січ. Люди, Світ
В Африці християни збудували центр із 34 тисяч пластикових пляшок
13:05 - Чт / 20 Січ. Світ
В Мадриді відбулась перша зустріч медіаслужителів українських церков Іспанії
12:31 - Ср / 19 Січ. Події, Світ
У Норвегії чоловіка «образив» підсвічений церковний хрест
17:08 - Вт / 18 Січ. Світ
В Ізраїлі побільшало християн
15:03 - Вт / 18 Січ. Світ
Китайських християн закликають проповідувати в інтернеті, незважаючи на переслідування
14:00 - Вт / 18 Січ. Світ