У США церкви допомагають учням справлятися з дистанційним навчанням
0
140625_w_760_470

У зв’язку з тим, що пандемія змусила багато державних шкіл Америки розпочати рік із дистанційного навчання, деякі церкви і релігійні групи у всій країні відчинили свої двері для учнів, які не мають удома доступу до Інтернету або чиї батьки не можуть залишатися з ними вдома.

Серед таких закладів – 14 х’юстонських церков, які належать до Техаської щорічної конференції Об’єднаної методистської церкви, які співпрацювали з незалежним шкільним округом у Х’юстоні як центри дистанційного навчання. Їх відвідували сотні дітей до моменту повернення шкільного округу до навчання у школі наприкінці жовтня, пише ІА Світогляд з посиланням на The Christian Post.

Восьмий за величиною шкільний округ США за допомогою Техаської конференції створив програму «Притулок знань», щоб допомогти приблизно 500-стам дітям від дошкільного віку до п’ятого класу. Програма допомогла учням орієнтуватися у просторі дистанційного навчання, а це стало новим досвідом для більшості учнів у США.

«Вони жили по сусідству, реєструвалися через школу, телефонували у школу, щоб забронювати місце… і їхні батьки були про це повідомлені», – сказала Джил Даніель, старійшина Техаської щорічної конференції методистської церкви.

Незважаючи на те, що програма завершилася у середині жовтня, коли шкільний округ відновив навчання у школі, її вплив можна відчути у масштабах усієї країни, оскільки деякі шкільні округи ще не повернулися до стаціонарного навчання.

В інтерв’ю The Christian Post Шеннон Мартін, директор зі зв’язків із громадськістю Техаської щорічної конференції, пояснила, що їхні місцеві церкви «народили цю програму».

«Але коли люди почули таке… це стало розповсюджуватися по всій країні. Тому у всій країні є люди, які це роблять, – сказала вона. – Вони використовують для цього ту саму назву «Притулок знань». Ми хочемо, щоб люди брали цю назву і використовували таку ж модель роботи зі шкільними округами, тому що це працює».

Даніель сказала, що конференція почала отримувати дзвінки з різних куточків США, зокрема, з Нью-Йорка, Каліфорнії, Колорадо, Оклахоми, Кароліни та інших місць Техасу. Люди ставлять запитання: «Що треба робити, щоб здійснити такий проэкт?».

«У нас було близько 120 Zoom-зустрічей з людьми зі Сполучених Штатів, і ми трохи зблизилися з ними, – пояснила вона. – Було приємно спостерігати, як Бог робить цю нову справу і дуже її благословляє».

Старійшина сказала, що утворення «Притулку знань» приведе до відродження сусідніх церков, тому що «під час карантину церкви були тим місцем, де ми розподіляли їжу, люди влаштовували вечері для своїх сусідів і відвідували один одного».

В той час, як школи у Х’юстоні повернулися до стаціонарного навчання, школи у Лос-Анджелеському об’єднаному шкільному окрузі навряд чи повернуться до стаціонарного навчання до січня. Цього тижня округ опублікував дані на основі 10-тижневих проміжних оцінок, які показують, що у громадах з низьким рівнем доходу в окрузі стрімко зросли низькі показники оцінювання.

Окрім церков, над утворенням центрів дистанційного навчання також працюють релігійні організації.

Релігійна неприбуткова організація Центр мрій у Лос-Анджелесі створила навчальний центр «Рестарт» – безпечне, соціально віддалене середовище для навчання на відкритому повітрі на стоянці свого комплексу Ехо Парк. На стоянці є сонячна батарея, яка захищає від спеки та опадів.

Як «Притулок знань» у Техасі, навчальний центр «Рестарт» залучає учнів, які проживають у межах декількох хвилин ходи від дому. Серед учасників – відвідувачі державних і приватних шкіл.

Навчальний центр працює п’ять днів на тиждень з 9.00 до 14.00. Центр безкоштовний.

«Все це робиться з метою підтримати батьків, робочий графік і навчання, підтримати дітей і дати їм безпечне місце і центр мотивації», – сказав Метью Барнетт, пастор Центру мрій у Лос-Анджелесі.

Пастор пояснив, що близько 80 дітей щодня відвідують навчальний центр разом із «ротаційною групою» учнів, які приходять і йдуть назад. За словами Барнетта, ізоляція у Лос-Анджелесі негативно вплинула на «найбідніших із бідних».

«Не думаю, що люди розуміють, який є розрив між тими, хто потребує, і тими, хто має», – сказав він.

«Більше половини з 80 дітей, які навчаються, нам довелося забезпечити планшетами за власні кошти, – продовжив він. – Я би сказав, що 75% дітей отримали їх від нас. Інші учні користуються комп’ютерами, що видаються у школі».

Як виникли «Притулки знань»

140607_w_760_570

Даніель, яка є директором ініціативи під назвою «Ми любимо усіх Божих дітей», пояснила, як виникла програма «Притулок знань».

Ініціатива має на меті «змінити траєкторію життя дітей від народження до закінчення початкової школи». Вона також спрямована на допомогу сім’ям у недостатньо забезпечених районах на основі цілісного підходу, який включає навчання дітей у школі і навчання у ранньому віці.

«Ми працюємо з усіма 683 Об’єднаними методистськими церквами у Техаській щорічній конференції», – сказала вона.

«Ми любимо всіх Божих дітей» працює над утворенням дитячих центрів Об’єднаних методистських церков, які старійшина назвала «сучасними центрами раннього дитинства». Декілька об’єднаних методистських дитячих центрів планувалося відкрити у 2020 р. Але через пандемію коронавірусу вони не змогли це зробити.

«Ми відразу перейшли від того, що робили, до (з’ясування) того, як ми можемо допомогти нашим церквам… у цей новий шалений час, – сказала вона. – Я намагалася запам’ятати одне, що сфера мого служіння зосереджена на недоглянутих дітях. І це будуть діти, які не мають доступу до технологій і не мають інтернету у своїх домівках».

Джил Даніель сказала, що влітку почала молитися і намагатися з’ясувати, як церкви можуть об’єднатися у тому, щоб допомогти державним школам, оскільки вони, швидше за все, повернуться до навчання у 2020-2021 рр. дистанційно.

«Я працювала над цією ідеєю. Поїхала до одного із окружних пасторів, який відповідає за Центральний південний округ – це всі об’єднані методистські церкви у районі Белтвей 8 у Х’юстоні, і розповіла йому про це».

Після того, як єпископ схвалив її ідею на початку червня, Даніель звернулася до доктора Греніти Латан, виконуючої обов’язки начальника шкільного округу у Х’юстоні. Але не отримала відповідь відразу.

У кінці липня Даніель отримала електронний лист від Латан, яка повідомила, що оголосить про плани округу щодо відкриття у кінці тижня і запитала, чи хоче вона зустрітися з цього приводу.

«На нашій зустрічі у Zoom вона сказала, що хоче приєднатися до нас. Вона хотіла залучити всі Об’єднані методистські церкви, які знаходилися поруч із місцевою початковою школою».

Район направив у церкви додатковий персонал

За словами Даніель, церкви потребували людей, які контролюватимуть безпеку учнів у той час, коли вчителі викладатимуть у класах.

«Нам просто були потрібні люди, які б слідкували за безпекою дітей, допомагали їм, якщо у когось виникне проблема з реєстрацією чи якісь інші труднощі», – пояснила старійшина.

Даніель сказала, що шкільний округ надіслав додаткових працівників, щоб допомагати учням у всіх центрах дистанційного навчання.

«Це були люди, які вже отримували зарплату – працівники кафе чи водії автобусів, – пояснила вона. – Вони їм платили, але у цих людей на той момент не було ніякої роботи».

Округ, окрім додаткового персоналу, забезпечував дітей, які беруть участь у програмі, сніданками, обідами і полуденками. Також вони давали засоби індивідуального захисту і бригаду прибиральників, які щодня прибирали у церквах.

Даніель згадує, що вони приходили вранці до початку занять, а також кожного вечора.

Вона була вражена тим, як турбувався про них шкільний округ.

«Ми ніколи не мріяли про таке і не могли це уявити. Якщо у нас не вистачало пропускної здатності, вони доставляли підсилювачі, щоб усе добре працювало. Вони також направили свою команду охорони та управління майном у всі наші церкви».

Програма «Притулок знань» була частково оплачена коштами з коронавірусної допомоги, які отримала Техаська щорічна конференція Об’єднаної методистської церкви. Кожна церква, яка брала участь у цьому проєкті, отримала чек на 1000 доларів.

«Ми були дуже раді, що мали можливість забезпечити здорове, стверджуюче християнське середовище для цих дітей», – сказала Даніель.

Кожна п’ятниця була «веселою п’ятницею» для учнів, які брали участь у програмі «Притулок знань». Даніель сказала в інтерв’ю, що у день засновників Х’юстона 6 жовтня футбольна команда прийшла у деякі церкви. Вона згадувала, як одна із вболівальниць читала книгу всім дітям у цій школі. Кожен учень отримав безкоштовну футболку.

«Однієї веселої п’ятниці діти їли морозиво, і ми дали кожному учню цілу бібліотеку з Фонду грамотності Барбари Буш, а це аж 25 книг», – заявила Даніель.

Програма «Притулок знань» не проходила без проблем. На другий день у школі в одного учня виявили позитивний тест на коронавірус. Це стало причиною закриття комплексу, і кожен, хто працював у тісному контакті з цим учнем, мав піти на карантин. Пізніше ні в кого з учасників «Притулку знань» не було виявлено позитивних результатів на коронавірус.

Даніель описала програму «Притулок знань» як «зміну правил гри для наших дітей».

«Це вирішальний момент для мами, тата чи того, хто виховує дитину, щоб вони щодня не переживали, чи в безпеці їхня дитина… це саме те, що їм потрібно у школі», – сказала вона.

У той час, коли у Х’юстонському незалежному окрузі та в інших великих шкільних округах у всій країні відновилося стаціонарне навчання у школах, програма «Притулок знань» готова відновити свою діяльність у тому випадку, якщо округ знову вирішить перейти на дистанційне навчання.

Дистанційне навчання у Лос-Анджелесі триває

140626_w_760_507

Барнетт пояснив, що у Лос-Анджелеського Центру мрії є ресурси для продовження роботи центру «Рестарт» до кінця семестру. Але він «наляканий тим фактом, що дистанційне навчання може тривати цілий рік».

У навчальному центрі «Рестарт» є один викладач для трьох учнів.

«Найкраще для учнів – це те, що поруч із ними є той, хто за них переживає, радіє їхнім успіхам і досягненням. Я думаю, що це найважливіше», – сказав Барнетт.

Він запевнив, що викладачі присутні на кожному кроці, щоб допомогти учням у вирішенні будь-яких питань, які у них можуть виникнути.

За оцінкою Барнетта, вартість управління центром становить близько 300 доларів на одного учня. Загальна вартість такого проєкту 20000 доларів у місяць.

«Ми вклали справді багато коштів, які не розраховуємо повернути, – пояснив пастор. – Ми просто робимо це як діло любові. Якщо люди хочуть підтримати нас, це можна робити. Для нас це своєрідна місійна робота. Ми почали допомагати людям і будемо продовжувати це робити».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Український католицький університет готовий приймати білоруських студентів
16:55 - Пт / 04 Гру. Освіта, Україна
«Біблійна неграмотність — найбільша проблема глобального євангелізму»: заявив генсек Світового євангельського альянсу
15:45 - Пт / 04 Гру. Світ, Церква
Поліція Британії вибачилася перед пастором за штурм церкви під час онлайн-богослужіння
14:15 - Пт / 04 Гру. Світ, Церква
«Не бійся»: творці додатку YouVersion Bible назвали найпопулярніший вірш 2020 року
13:06 - Пт / 04 Гру. Біблія, Світ
Різдво і карантин: останні новини про правила і обмеження в церквах
11:57 - Пт / 04 Гру. Свята, Церква
Церква в США зібрала $100 тисяч, щоб допомогти пенсіонерам погасити комунальні борги
12:30 - Чт / 03 Гру. Благодійність, Світ, Церква
Вперше після пожежі в соборі Нотр-Дам в Парижі заспіває церковний хор
19:05 - Ср / 02 Гру. Світ
Кількість студентів Українського гуманітарного інституту адвентистів зросла до 540 чоловік
18:10 - Ср / 02 Гру. Освіта, Україна
Американський професор: текст Біблії залишається незмінним, але наукова критика й освітлення його в ЗМІ помилкові
16:55 - Ср / 02 Гру. Біблія, Світ
«Розумний баланс»: у Лондоні дозволили співати разом надворі під час Різдва
14:17 - Ср / 02 Гру. Світ, Свята
В Італії священник служить прихожанам по домофону
11:48 - Ср / 02 Гру. Книги, Світ
«Звук для Євангелії»: 4-5 грудня відбудеться технічна конференція для звукооператорів
11:55 - Вт / 01 Гру. Освіта, Церква України