В Україні відзначать ювілейний «Всеукраїнський День молитви за сиріт»
0
photo_2020-11-06_21-19-19

Неділя 8 листопада стане особливим днем для українських християн. Адже саме тоді відбуватиметься черговий «День молитви за сиріт».

Це буде 10-ий ювілейний захід, коли люди з різних українських церков в один день та в один голос проситимуть Бога про люблячу сім’ю для кожної дитини-сироти.

Захід ініціював Альянс «Україна без сиріт» ще у 2011 році. Його метою було закликати церкви до посиленої молитви за знедолених дітей та потроху залучати у процеси вирішення проблеми сирітства в Україні.

«Кожного року до проведення цієї ініціативи долучалися тисячі помісних церков та вірян з різних конфесій та деномінацій по всій Україні, – зазначає голова правління Альянсу Юрій Маринчак. – І ми віримо, що саме завдяки їхнім молитвам тисячі дітей-сиріт вже живуть сьогодні у турботливих сім’ях».

В альянсі відзначають, що протягом цих років у сфері захисту дітей та сімей розпочалися певні зміни, які тривають й досі. Наприклад, впроваджується реформа інтернатних закладів, розвиваються альтернативні форми влаштування дітей, формується система послуг для сімей з дітьми, тощо. І головне, що українські церкви поступово стають більш свідомі та обізнані у тому, як краще служити дітям та сім’ям, які мають потреби,

Свою підтримку цій ініціативі висловив і Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба:

«2020 став роком викликів для багатьох родин. Ізоляція через  COVID-19, обмеження в спілкуванні з рідними, втрата близьких. Але для дітей, які залишені в інтернатних закладах, самотність є постійним стражданням. Ці діти не лише ізольовані від суспільства, але вони не мають найголовнішого – сімейного затишку і тепла. Нам важливо молитися, але також і діяти. Щоб кожна дитина сирота отримала люблячу сім’ю, щоб діти не потрапляли до інтернатів, щоб батьки і держава були свідомі, що дитина – це цінність».

За доброю традицією, з нагоди «Всеукраїнського Дня молитви за сиріт» із закликами до вірян звернулися очільники та представники різних християнських церков і релігійних союзів, наприклад, Митрополит Православної церкви України, українські греко-католики, церков і об’єднань різних протестантських деномінацій, та інші.

«Кожен з нас був дитиною, і ми добре пам’ятаємо, наскільки важливо відчувати любов і тепло, піклування й турботу, підтримку та розуміння. Дитинство є вельми важливим у формуванні особистості людини, її пріоритетів, прагнень, самоусвідомлення і ставлення до інших людей. І кожна дитина – це дар Божий», – зазначив у своєму зверненні Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній.

Старший єпископ Української церкви християн віри євангельської Михайло Паночко закликав вірян замислитися над тим, що каже Біблія про Боже ставлення до цих дітей:

«Ісус показав своє відношення  до сиріт. І вище ніхто не скаже. Це свідчить про те, що Бог любить діток, дбає про них. І Він хоче допомогти їм через вас, і через мене. Бажаю кожному, щоб через призму Божого Слова ми подивились на тих, хто потребує підтримки, теплоти, хто потребує нашого благословення і нашого захисту. Закликаю усіх молитись за дітей, які потерпіли у своєму житті втрату батьків. За них треба молитися, вони є на обліку в Ісуса. Але не тільки молитися закликаю, але й вкласти свою лепту».

Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського Союзу церков євангельських християн-баптистів, які теж щорічно беруть участь у цій ініціативі, звернув увагу на питання підтримки церквами прийомних сімей і дітей, а також на зменшення усиновлень.

«Ми закликаємо усі церкви, щоб, перш за все, об’єднавшись, ми молилися і духовно підтримували сиріт. Ми просимо вас, у ваших церквах особливо звернути на це увагу. Звернути увагу на сім’ї, які прийняли сиріт. На превеликий жаль, останній рік статистика засвідчує, що число неусиновлених сиріт зростає. І проблеми коронавірусу, і проблеми економічні сьогодні даються в  знаки. І багато з тих, які могли бути прийнятими у наші дома, сьогодні залишаються в інтернаті. Але наша мета – Україна без сиріт. Ми закликаємо вас до молитви і до практичних дій, щоб допомогти зігріти, щоб вкласти у дитяче серце це важливе, що дасть результат у майбутньому. Тому молимось і служимо для сиріт».

Єпископ Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький зазначив, що сирітство є великою раною для народу, а також для цілого суспільства.

«Ті рани, які є, інколи, невиліковними, залишаються на ціле життя і приносять свої, погані плоди. Однак, ті самі сироти, вони є людьми, які по особливому знають, як  речі не повинні виглядати», – сказав владика. 

Також ініціатори заходу акцентували увагу на тому, що у зв’язку з пандемією, цього року церкви почали активно практикувати онлайн-трансляції богослужінь.

«Ми не знаємо, як розвиватиметься ситуація надалі, але запрошуємо кожного християнина до участі у «Дні молитви за сиріт, – говорить виконавча директорка Альянсу «Україна без сиріт» Світлана Харченко. – Сьогодні в інтернатах все ще продовжують жити майже 100 000 українських дітей, яким дуже потрібна допомога і молитовна підтримка. І не має значення, де ви будете перебувати у цей день. Важливе ваше відкрите серце і щира молитва. Ви можете стати учасником молитовного руху за краще життя та сім’ї для усіх сиріт, натиснувши «долучитися» на https://ukrainabezsyrit.org/orphansunday».

Детальну інформацію та необхідні матеріали, які допоможуть у проведенні заходів до «Всеукраїнського Дня молитви за сиріт», можна отримати на сторінці www.facebook.com/densyrit чи на сайті www.ukrainabezsyrit.org.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Україні відзначать ювілейний «Всеукраїнський День молитви за сиріт»