В Україні восени презентують рукописну Біблію: її писали понад 30 тисяч людей
230620_epifanij-biblia2

В Україні готуються до презентації рукописної Біблії. В унікальному національному проєкті взяли участь жителі з різних міст країни. Серед 31240 учасників – священнослужителі, громадські діячі, депутати Верховної Ради, експрезиденти. Планується, що восени на презентації проєкту чинний президент України Володимир Зеленський також запише біблійний вірш.

Автором ідеї створення рукописної Біблії є міжконфесійна організація – Українське біблійне товариство. У 2018 році вона виступила ініціатором проведення року Божого Слова в Україні, тоді й народився цей проєкт – рукописна Біблія.

Заступник генерального секретаря УБТ Анатолій Райчинець розповів кореспонденту БОГ.NEWS про цілі проєкту:

«Сучасні опитування показують, що багато людей в нашій країні мають Біблію, тому що вважають це за потрібне. Але, на жаль, регулярно її читає зовсім невисокий відсоток. Мета такого проєкту – привернути увагу суспільства до Біблії і об’єднати країну навколо Божого Слова і Його цінностей».

Також, за словами служителя, одне із завдань проєкту – «вшанувати наших попередників».

«Мій дід сидів у в’язниці 9 років просто через те, що у нього була Біблія. Ми знайшли також кілька людей в Україні, які колись давно переписували Біблії вручну для пасторів, оскільки в той час їх взагалі не було. Хочемо, щоб люди пам’ятали тих, хто йшов попереду нас і платив дуже високу ціну за те, щоб ми мали Слово Боже», – додав Райчинець.

Біблійні цінності повинні об’єднувати, а не роз’єднувати. Організатори розповіли, що участь в написанні віршів міг взяти кожен, хто любить Біблію і вірить, що вона – Слово Боже.

«Були сотні випадків, коли люди емоційно не могли стриматися при написанні біблійного вірша. Плакали. Одній жінці попався вірш, через який вона багато років тому прийшла до Бога. Вона була зворушена, що Бог таким чином нагадав їй про її першу любов», – поділився Анатолій Райчинець.

Кількість учасників проєкту дорівнює кількості віршів Біблії, а саме – 31240. Уже встигли взяти участь і записати біблійні вірші чотири президенти України.

На питання, для чого були задіяні перші особи держави, Анатолій Райчинець відповів:

«Це хороший посил і приклад молодому поколінню. Наприклад, мер міста Києва Віталій Кличко також взяв участь в створенні рукописної Біблії. Для молоді, яка займається спортом, він є авторитетом як спортсмен і політик. Молодь оцінить цей вчинок як любов і повагу до Біблії. Через участь перших осіб привертається увага ширшої аудиторії. Крім людських законів є і Закон Божий. Для політиків і депутатів, які брали участь в написанні, – це нагадування про важливість імплементування Божих Законів в українські закони, над якими вони працюють».

Організатори вірять, що рукописна Біблія позитивно вплинула на всіх учасників. Вірші з книги Притчі Соломона писали депутати Верховної ради.

Заступник генерального секретаря УБТ поділився, що раніше планувалося завершити рукописну Біблію 19 березня 2020 року в Острозькій академії. На цьому дійстві чинний президент України Володимир Зеленський повинен був написати останній вірш із книги Одкровення. На жаль, через карантин скасувалися всі великі заходи.

Українське біблійне товариство продовжує працювати над завершенням проєкту:

«Ми на зв’язку з офісом Президента. Хотіли б, щоб наш план все ж вдався. Якщо ситуація не погіршиться і карантин не продовжиться, то на початку осені ми представимо рукописну Біблію».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше в Україні Біблія буде перекладена мовою жестів

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

«Голос мучеників» випустив книгу свідчень гнаних християн. Вона доступна для скачування
13:57 - Пн / 30 Січ. Книги, Люди, Світ
Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна
У Херсоні церкви святкують українську перемогу
15:21 - Пн / 14 Лис. Події, Україна, Церква України