В Україні ввели карантин та заборону масових заходів: що робити церквам
1295380
Фото ілюстративне

11 березня Кабінет Міністрів прийняв рішення про введення карантину в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів строком на три тижні. У Києві також просять церков утриматись від проведення богослужінь у період карантину.

Про це йдеться на сайті Кабміну, передає sobor.com.ua.

На засіданні Кабінету Міністрів прийнято рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Одночасно, задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.

Кабінетом Міністрів України вирішено ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні. Крім того, прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання  для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

Детальна інформація з Кабміну доповнюється. 

Окрім того, сьогодні, 11 березня КМДА оприлюднила постанову, в якій зазначено, які заходи заборонені в Києві під час карантину. Зокрема, КМДА просить релігійні організації припинити проводити богослужіння в Києві.

З огляду на зазначене пасторам, церквам України варто бути готовими до проведення онлайн-служінь з дому на певний час.

Всеукраїнський Собор підготував детальну інструкцію для церков, як діяти під час карантину. Організувати онлайн трансляцію служіння чи проповіді пастора з дому. Правила безпеки на служінні. Інструкція для членів церкви.

Алгоритм підготовки церкви до можливого карантину

 1. Інформувати членів церкви про спокій та правила поведінки під час епідемії. Інструкцію можна завантажити тут.

 2. Забезпечити церкву необхідними дезінфекційними засобами для попередження поширення вірусу через контакти та забезпечення спокою членів церкви.

 3. Створити церковну групу у одному з месенджерів для оперативної церковної  інформації, щодо служінь та карантину та можливих онлайн служінь (краще Вайбер чи Телеграм, бо там в групі може бути понад 100 тис людей). Інструкція додається

 4. Створити ютуб канал церкви для онлайн трансляцій служінь на випадок карантину. Повідомити членам церкви, щоб вони підписалися на канал. Інструкція додається

(Якщо ви не можете самі створити, то Всеукраїнський Собор може допомогти створити канал для вашої церкви. Заявку на створення каналу заповнити тут)

 1. Підготувати та протестувати систему для зйомки онлайн служіння чи онлайн проповіді пастора з церкви чи дому.

Правила безпеки під час богослужінь в період епідемії коронавірусу

 1. Приділіть трохи часу в кінці служіння та  надайте членам загальну інформацію про коронавірус (інструкція додається). Заспокойте людей адже вони всі знаходяться під впливом інформації від змі, але в той же час закличте їх вести себе обачно та дотримуватися рекомендацій з інструкції.

 2. Біля входу церкви (в першу чергу міста) рекомендуємо встановити дезінфектори для рук аби люди, які заходять з вулиці образу очистили руки адже по дорозі вони в транспорті торкаються багатьох поверхонь де може бути вірус. Якщо не стаціонарний дезінфектор то може молодь послужити з тим, що взяти пульверизатор з дезінфікуючими речовинами та наносити людям на руки при вході.

 3. Перед та після служіння протирати дезінфікуючими речовинами всі ручки, поручні  та місця де люди беруться руками.

 4. Мити підлогу після служіння миючими засобами з дезінфікуючими речовинами.

 5. Провітрювати зал.

 6. Попіклуватися, щоб в церкві завжди були чисті антисептичні та сухі серветки тощо.

 7. Просити тих, хто відчуває характерні симптоми ГРВІ та кашляє утриматися від відвідування служіння та лікуватися, дотримуватися рекомендацій з інструкції.

 8. Скачати інструкцію можна тут.

Як створити церковну спільноту для інформування та спілкування під час коронавірусу у Viber

1. Скачайте додаток Viber. Відкрийте додаток і справа внизу екрана натисніть синій кружок і далі в горі виберіть і натисніть рядок “нова спільнота”. Краще спільнота, бо вона може бути необмеженого розміру і нею легше керувати.

2. Встановіть назву групи, наприклад, церква “Вознесіння” м.Київ.

3. Напишіть коротку інформацію про групу, що це спільнота церкви, створена для того-то, правила такі-то.

(В разі необхідності можна заборонити учасникам писати коментарі, це звільнить спільноту від великого об’єму інформації, щоб ці опції відключити, заходите в створену спільноту, натискаєте на три крапки справа в верхньому куті, вибираєте “інформація про чат” , далі тиснете “привілеї учасників” і там на рядку “можуть надсилати повідомлення” рухаєте повзунок ліворуч та на запитання тиснете далі “продовжити”.

4. Далі натискаєте рядок “додати учасників, або + та додаєте користувачів, яких бажаєте бачити в своєму чаті.

5. По завершенні Ви зможете написати в чат та привітати всіх учасників та проінформувати.

6. Важливо. В кінці  служіння зверніться до членів церкви та закличте їх встановити даний додаток та приєднатися до групи та приєднати своїх друзів.

У Telegram

1. Скачайте додаток Telegram. Заходьте в мобільний додаток Telegram. Внизу екрану справа тиснете на блакитний кружок.

2. Зверху зліва вгорі натисніть “нова група”.

2. Далі вибирайте, кого ви хочете додати в чат. Мінімум одну людину.

4. На наступному кроці ви вводите назву групи, наприклад, церква “Вознесіння” м.Київ. 5. Група створена. Натисніть вгорі кольоровий кружок ліворуч, це значок групи. В новому вікні натисніть справа вгорі на косу риску у вигляді олівця (це редагування інформації).

У вас відкриється сторінка з налаштуваннями.

у рядку “Опис” напишіть коротку інформацію про групу, що це спільнота церкви, створена для того-то, правила такі-то.

(В разі необхідності можна заборонити учасникам писати коментарі, це звільнить спільноту від великого об’єму інформації, щоб ці опції відключити, для цього заходите в редагування (олівець справа вгорі) натискаєте на рядок “Дозволи”, потрапляєте в розділ “Що можуть учасники” та тиснете на сині галочки тих пунктів, що хочете заборонити, в кінці тиснете на білу галочку, що в правому куті справа вгорі.

6. Щоб додати учасників. Натисніть вгорі кольоровий кружок ліворуч, це значок групи.

Далі натискаєте рядок “додати учасників”, або + та додаєте користувачів, яких бажаєте бачити в своєму чаті.

7. По завершенні Ви зможете написати в чат та привітати всіх учасників та проінформувати.

8. Важливо. В кінці  служіння зверніться до членів церкви та закличте їх встановити даний додаток та приєднатися до групи та приєднати своїх друзів.

Як організувати онлайн трансляцію служіння

Зареєструвати канал на Ютубі

Спершу заходите на сайт youtube.com і натискаєте на кнопку Увійти в верхньому правому куті на сторінці. Якщо ви вже маєте обліковий запис на ютубі, то просто вводимо електронну пошту і пароль, а далі натискаємо Увійти. Якщо ж у вас немає облікового запису в сервісах Google, то спочатку необхідно там зареєструватися. Щоб зробити це, натискаємо на клавішу Створити аккаунт і вносимо всі необхідні дані, після чого завершуємо реєстрацію.

Наступний етап – створюємо власний канал. Після входу в обліковий запис зверху в лівому кутку сторінки ви побачите кнопку Мій канал.

Після цього відкриється форма для створення каналу. У ній необхідно ввести назву вашого каналу та інші дані. Заповнивши всі поля, натискаєте на кнопку Створити канал.

Приймаємо умови користування, поставивши галочку у відповідній клітинці, і натискаємо Готово.

Одним каналом можуть керувати одразу декілька користувачів.

Після створення каналу потрібно його оформити, щоб інтерфейс пояснював користувачам про що цей канал. Для цього натискаємо на клавішу Додати оформлення каналу. Фон можна вибрати зі стандартних картинок або ж завантажити заздалегідь підготоване зображення зі свого комп’ютера.

Як створити пряму трансляцію через веб-камеру

Як вперше увімкнути Прямий ефір YouTube:

1. Відкрийте сторінку youtube.com/webcam.

2. Підтвердьте свій канал (якщо вас попросять).

3. У налаштуваннях Chrome або Firefox надайте додатку YouTube доступ до вашої камери та мікрофона.

[Для користувачів Firefox] Виберіть “Запам’ятати вибір”.

4. Введіть свої метадані та додайте значок відео.

5. Натисніть ПОЧАТИ ТРАНСЛЯЦІЮ.

Як планувати прямі трансляції через веб-камеру:

1. Відкрийте сторінку youtube.com/webcam.

2. Введіть назву трансляції.

3. Виберіть налаштування конфіденційності.

4. Увімкніть перемикач Запланувати на потім.

5. Виберіть дату й час прямої трансляції.

6. Натисніть Далі. Ваша камера зніме значок відео.

7. За бажання опублікуйте інформацію про заплановану пряму трансляцію в соціальних мережах.

8. Натисніть Готово.

Технічні засоби, необхідні для трансляції

Якщо в церкві немає технічного комплексу для онлайн-трансляції, то ви можете це зробити з допомогою підручних засобів.

Потрібно мати:

 1. Смартфон чи планшет з хорошою камерою, або комп’ютер з веб-камерою.

 2. Додаткове освітлення (підійде навіть настільна лампа).

 3. Хороший стабільний інтернет.

Підготовка до трансляції:

Оберіть для себе місце в кадрі і кут зйомки.

Акцентуйте увагу на те, де на пристрої знаходяться мікрофон і камера, щоб під час зйомки, бува, не закрити їх пальцем. Якщо сценарій передбачає постійні пересування в просторі, переконайся в тому, що пристрій стійкий, а зображення не стрибає. Для цього використовуй монопод для Селфі.

 • Протестуйте, як працює мікрофон: звук повинен бути чистим і гучним. По можливості потрібно вибирати для зйомки тихе безвітряної місце.

 • Світло має падати на вас з переду, щоб добре було видно вас у кадрі.

 • Перевірте рівень з’єднання з інтернетом. Це важливо: немає інтернету – немає трансляції.

 • Перед стартом все перевірити.

 • На закінчення перевірки проведіть тестовий ефір з доступом по посиланню.

 • Перед зйомкою зарядіть акумулятор на максимум. Майте на увазі, хвилина ефіру – 1% заряду.

 • Розповісти про запланований ефір можна різними способами. Наприклад, ви можете оголосити про майбутню трансляцію в групі церкви або на своєму каналі.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
У чотирьох луцьких церквах розгорнуть пункти обігріву
13:02 - Чт / 12 Січ. Люди, Церква України
На благодійному ярмарку в Ужгороді церква зібрала 100 тис. грн
18:45 - Вт / 03 Січ. Благодійність, Події, Свята, Церква України
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна