В Україні знімають фільм про переслідування християн атеїстичним комуністичним режимом
Фільм-вірити1-700×391

Стартували зйомки в рамках роботи над фільмом «Вірити». Кінострічка заснована на реальних подіях і розповідає про переслідування християн атеїстичним комуністичним режимом.

Дія відбувається у Радянській Україні, на Вінниччині, у період з 1920 по 1953 роки. Головний герой Петро стає віч-на-віч з новою радянською ідеологією, яка не сприймає релігії, пропагує зречення віри в Бога. Родина Петра рятує сакральні речі з храму, до якого вдираються військові. Петро залишає свою родину і відправляється на заслання до табору на Урал, повідомляє Католицький Медіа-Центр.

Події розгортаються серед ув’язнених у таборі, які моляться потайки та зазнають знущань з боку наглядачів. Паралельно бачимо життя вірян, які залишаючись на Вінниччині, продовжують свою тиху боротьбу за віру. Невдовзі священник, отець Себастьян, який був добре відомий родині Петра, також потрапляє на Урал. Там, на очах Петра та інших в’язнів його розпинають на дерев’яній стіні бараку. У країні настає «відлига», в’язні повертаються додому. Петро помічає, як режим потоптав віру та цінності місцевого люду. Однак, у його серці жевріє надія, бо перед ним стоїть онук, який відчуває поклик до служіння Богу і зможе реалізувати дідусеву мрію про відбудову Церкви в Україні.

Фільм-Вірити-700×391

 

Сценарій картини будується на реальних подіях, історичних фактах, які утворюють канву сюжету. Історія, яку показує перша сцена, відбулась 8 грудня 1938 року вздовж дороги з Качуг до Нижнєуденска, коли комуністи розстріляли 60 священників, перед тим ставлячи їм запитання: «Бог існує чи ні?» Всі відповіли: «так». Це було їх останнє слово.

Ідея зйомок належить Згромадженню Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні. Сценарій до фільму написав о. Павло Вишковський ОМІ, який ґрунтовно досліджував історію переслідуваної Церкви на наших теренах за часів СРСР.

Цією стрічкою ми хочемо увічнити і вшанувати пам’ять мучеників-вірян нашої землі, які, попри заборону і переслідування радянської влади, зберегли християнську віру. Водночас хочемо показати сенс страждання за Христа, а також плоди цих страждань у сьогоденні, що виявляються у відродженні нашої Церкви та поширенні католицької віри на наших теренах. Через цей фільм прагнемо промовити до сучасних людей. Саме тому підбираємо до нього відповідних осіб, залучаючи відомих українських акторів, таких як Анатолій Ященко, Марина Кошкіна, Дмитро Вівчарюк, Вадим Лялько, Олександр Боднар, Володимир Кокотунов та інші, – повідомив CREDO генеральний продюсер та автор сценарію отець Павло Вишковський.

Над створенням фільму працює Телебачення Віковічного Слова на чолі з директором о. Олександром Зелінським ОМІ, продюсер — Ігор Качур та ціла команда, з якою можна ознайомитись на сторінці фільму.

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
У чотирьох луцьких церквах розгорнуть пункти обігріву
13:02 - Чт / 12 Січ. Люди, Церква України
На благодійному ярмарку в Ужгороді церква зібрала 100 тис. грн
18:45 - Вт / 03 Січ. Благодійність, Події, Свята, Церква України
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква
У Києві пройшла зустріч вдів військовослужбовців
17:30 - Вт / 22 Лис. Події, Україна, Церква
Уперше в Україні в Ковельському районі працівники соціальних громад вивчатимуть мову жестів
13:58 - Чт / 17 Лис. Події, Україна
«Навички для успішного життя» – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
16:29 - Пн / 14 Лис. Освіта, Україна