
Міжнародна група провідних учених і активістів запустила проєкт «Глобальна хартія совісті», щоб викрити зростаючу напруженість у всьому світі навколо свободи думки, совісті і релігії.
Про це повідомляє protestant.ru.
Ці свободи мають захищатися статтею 18 Загальної декларації прав людини.
Хартія була запущена в Європейському парламенті в Брюсселі на заході, організованому фінським депутатом Сарі Ессая.
Хартія покликана поставити релігійну терпимість в центр громадських дебатів і підкреслює проблеми плюралізму в глобалізованому світі XXI століття. Це вказує на далекоглядний, конструктивний підхід до захисту основних свобод в умовах зростаючого розмаїття вірувань, світоглядів і способу життя.
За розробку Хартії відповідали доктор Ос Гіннес, англійський письменник і соціальний критик, і доктор Томас Шіррмахер, німецький соціолог. Протягом трьох років вона була розглянута людьми багатьох віросповідань.
Автори сподіваються, що документ матиме великий вплив на громадянську освіту.
«Хартія фактично дозволяє кожному бути вільним залишатися вірним тому, у що він вірить, і визнавати« гідність відмінностей, – сказав Ос Гіннес. – Нам потрібно знайти рішення, щоб покінчити з поляризацією та посилити гіркоту, яка оточує релігію в суспільному житті, перш ніж ми зануримося з головою в культурну війну між крайніми сторонами світської і релігійної нетерпимості. Хартія забезпечує таке рішення і буде заохочувати нову культуру ввічливості, коли активні і шумні громадські дебати вважаються корисними для суспільства».
Д-р Хайнер Білефельдт, спеціальний доповідач ООН з питання про свободу релігії або переконань, сказав:
«Це потужний документ. У цього є величезний потенціал, щоб надихнути практичну прихильність і сприяти кращому розумінню прав людини в цілому».
Доктор Девід Макілрой, британський адвокат, сказав:
«Це єдиний спосіб, яким ми можемо забезпечити і зберегти свободу совісті в двадцять першому столітті».
Хартію також підтримує доктор Хабіб Малик, чий батько Чарльз Малик був головним упорядником Загальної декларації 1948 року.
Текст відкритий для подальшого схвалення.
Наступні події запуску почнуться в Бонні і в Лондоні в найближчі дні. Запуск Хартії був ініційований і підготовлений співробітниками Європейського Євангельського Альянсу.
Завантажити або замовити копію Глобальної хартії совісті за адресою: charterofconscience.org
Запити ЗМІ:
Ос Гіннес – [email protected]
Томас Шіррмахер – [email protected]Кристель
Ламер Нгнамбі – [email protected] | +32485600782
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про релігійну свободу: християни Узбекистану просять молитовної підтримки