Весь прибуток на благодійність: у Львові працює соціальне кафе «Базилік»
0
анша

У Львові запрацювало соціальне кафе «Базилік». Увесь прибуток використовують для допомоги нужденним.

Його обладнали у приміщенні власного благодійного фонду львів’янок Уляни Кузик та Уляни Дорош. Допомагають вони людям з інвалідністю, багатодітним сім’ям, учасникам АТО, хворим. Раніше збирали кошти на ці потреби з допомогою соцмереж. Але, за висновками благодійниць, такий спосіб малоефективний. Тож вирішили відкрити кафе. Таким чином можна не лише зібрати кошти для нужденних, а й працевлаштувати людей, які після карантину залишилися без роботи. Про це йдеться у випуску «Вістей Надії», пише adventist.ua.

Увесь прибуток – на благодійність. Приміщення, яке Львівська міська рада надала для благодійного фонду, перебувало у занедбаному стані. Уляна разом із волонтерами ремонтували його власноруч. Приносили з дому посуд, майстрували скатертини та штори.

«Тут не було ні електроенергії, ні води. Нічого не було, усі стіни сипалися. Було важко, особливо, коли це робили декілька дівчат. Потім долучилися хлопці-добровольці. Волонтери, просто небайдужі люди з тих груп, де я просто писала пост, що нам сьогодні треба перфоратор, нам завтра треба цемент, а там треба залити сходи чи поставити плитку. І люди просто долучалися. І весь будматеріал, і все, що ви тут бачите – це все просто нам люди добрі давали, що могли. І ми з того ліпили ось таке гарне приміщення», – розповідає керівниця благодійного фонду Уляна Кузик.

Ветерани АТО охоче долучилися до ремонту приміщення під час ротації, адже Уляна ставала їм у пригоді від початку війни. Дехто зміг працевлаштуватися. Спілкуючись тут, допомагають облаштувати кафе і так підтримують один одного.

«Спочатку ми проводили роботи по демонтажу. А пізніше все, що було пов’язано з налагодженням усередині – і малювали, і пробували інші моменти. Роботи було багато. Якщо десь так оцінити, скажімо, більш матеріально, можу сказати, що було вивезено звідси 11 великих контейнерів будівельного сміття», – говорить доброволець Тарас Бобанич.

Наразі про кафе мало хто знає, адже коштів для реклами благодійникам забракло: ще не віддали борги за вікна та інші потреби. І хоча вони не є прибутковою організацією, та змушені сплачувати неабиякі суми за електроенергію. Сюди приходять обідати працівники найближчих установ і мешканці сусідніх будинків.

Збираються волонтери та добровольці АТО. Не лише смакують кавою та піцою, а й грають у нарди, обмінюються досвідом, читають книги. Для багатьох людей робота у кафе – єдина можливість заробити собі на хліб.

Адміністраторка Світлана Вострикова каже: «Коли хлопці не можуть, наприклад, на кухні готувати, я готую. І, крім того, адмініструю – тобто, рахунки веду, баланс, прихід, розхід – все повністю. Ну плюс тут на барній стійці каву роблю і обслуговую гостей. Я виховую сина з аутизмом. У мене є ще молодший син – 5 років. Я можу просто їх приводити сюди. І вони тут можуть без проблем у дитячій кімнаті бавитись, а я – виконувати свою роботу».

Найняти більше фахівців наразі немає фінансової можливості. Утім, кожен працівник радіє, що може не лише заробити, а й долучитися до доброї справи. Володимир раніше працював у провідних львівських ресторанах. Потім мав приватний бізнес, який зазнав краху під час карантину. Тепер готує кулінарні шедеври для відвідувачів «Базиліку».

«Зараз ми комбінуємо, стараємось кожен день чимось здивувати гостей. Сьогодні у нас буріто, мексиканська кухня. Суп томатний – італійський. Всі ті кухні, що я знаю, ми тут організовуємо і працюємо», – розповідає кухар Володимир Кінаш.

У ресторані переважають українська та італійська кухні. Постійного меню немає. Тож кожен день на постійних клієнтів чекає сюрприз. Кожен із них для працівників кафе, немов свято, оскільки вносить свою лепту у добру справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові відкрили соціальне ательє, щоб працевлаштовувати постраждалих від насильства жінок

За темою

Попри пандемію, благодійники в США активно жертвують гроші: результати дослідження
11:35 - Пт / 17 Вер. Благодійність, Світ
Християнська організація відправила до Африки корабель-лікарню Global Mercy
17:40 - Ср / 15 Вер. Благодійність, Здоров'я
Продають товар за «дякую»: в Брюсселі відкрили незвичайний магазин
16:15 - Ср / 15 Вер. Благодійність, Світ
Християнська радіопрограма зібрала понад 3,5 млн для допомоги постраждалим від урагану в США
12:21 - Пт / 10 Вер. Благодійність, Події, Світ
Тім Тібоу об’єднався з «Сумкою Самарянина», щоб допомогти афганським біженцям
12:39 - Ср / 01 Вер. Благодійність, Люди, Світ
У Львові відкрили соціальне ательє, щоб працевлаштовувати постраждалих від насильства жінок
13:27 - Пн / 30 Сер. Благодійність, Україна
Олімпійська призерка продала медаль заради благодійності і отримала її назад
17:30 - Ср / 18 Сер. Благодійність
«Кручу педалі, щоб вони жили»: відбудеться щорічний благодійний велопробіг із відомим співаком
16:55 - Пт / 06 Сер. Благодійність, Дитяче служіння, Україна
Здійсни благодійність і поспілкуйся з відомою людиною: в Україні запустили платформу AskChallenge
16:45 - Чт / 29 Лип. Благодійність, Україна
Прибирали, копали картоплю, садили дерева: на Київщині християни провели День благодійності
18:00 - Вт / 27 Лип. Благодійність
Корейська мегацерква направила маски, одяг і ноутбуки християнам в Монголії
12:55 - Вт / 20 Лип. Благодійність, Світ
На Волині провели сімейний відпочинок для людей з інвалідністю
14:08 - Ср / 14 Лип. Благодійність