Вісім житлових вагончиків і гумдопомога: як християни допомагають погорільцям Житомирщини
photo_2020-04-30_16-45-59

У селі Магдин Овруцького району на Житомирщині після лісової пожежі вціліло тільки дві хатини. Люди, які пережили потрясіння, спостерігаючи, як на очах вогонь злизує увесь їх статок, опинилися перед новим викликом: де заховатися від нічного холоду? Понад тиждень мешканці села, серед яких є і діти, жили у нашвидкуруч викопаних землянках. Не дивно, що гуманітарну допомогу з Києва – три будівельні вагончики, інструменти та будматеріали – зустрічали зі сльозами на очах.

Зібрали гуманітарний вантаж та організували доставлення на місце служителі нової київської церкви УЦХВЄ «Альфа», до яких приєдналися друзі-підприємці та просто небайдужі кияни, інформує пресслужба УЦ ХВЄ.

Директор департаменту соціального служіння УЦХВЄ В’ячеслав Когут розповів:

«Ще до вчорашнього ранку я лише мріяв доставити в погоріле село хоча б один обладнаний для житла вагончик (битовку). Зранку за кавою зустрілися з одним братом-підприємцем, розговорилися – біда у людей. Він, довго не роздумуючи, запросив на своє будівельне підприємство: «Є вікна, двері, цемент…» Підійшов ще один забудовник, каже: «Я даю укомплектований для житла вагончик». Інший: «А я виділю маніпулятор (транспорт для розвантаження – ред.)» Ще один пожертвував два вагончики. Хтось з братів закупив руберойд, мінвату та інші будматеріали. Члени київської церкви “Філадельфія” зібрали спальні мішки, а наші — дитячі іграшки, теплі речі, та продуктові набори».

Щоб перевезти вантаж, треба було найняти фуру, коли ж зідзвонилися з господарем компанії-перевізника і він дізнався, для чого вантажівка, виділив її безкоштовно. Бог відкрив серця й інших людей. Відтак уже о п’ятій ранку наступного дня, 30 квітня, на Житомирщину вирушило шість автомобілів.

«Коли ми прибули на місце, помітили завезене сіно для худоби, днями у селі побували брати з Рівненщини під керівництвом єпископа Володимира Брички. Загалом же картина – на словах не передати! Нагадує апокаліпсис – все обвуглене. Дорогою зрозуміли, що досі не всі пожежі погашені. Поблизу згорілої православної церкви, про яку тепер нагадує тільки обвуглений хрест, із землянки вилізли дві жінки. Ми встановили перший вагончик, і коли вони зайшли в середину, то не могли стримати сліз. Ліжка з матрацами, подушками й ковдрами… Вони не могли повірити, що вже в цю ніч не будуть спати в сирій землянці, а тут, у теплі».

Як поділився  В’ячеслав Когут, один господар довго не міг повірити, що це безкоштовно, усе запитував, скільки часу він зможе там прожити, поки збудує якусь свою будку. Коли ж нарешті усвідомив, що християни подарували йому цей вагончик, чоловік просто стояв і плакав.

«Люди в Магдині щодня молилися і просили: «Боже, дай нам дах над головою». Дехто думав про шифер і целофан, а приїхав цілий будиночок, хоч і шифер та целофан ми привезли також. Мене ж вразило інше. Коли команда завершила роботу і всі зібралися на молитву, одразу після нашого «Амінь», секунд через тридцять, пішов дощ. Я помітив, що Ярослав Олексійович, голова Овруцької РДА, який увесь цей час був із нами, раптом не стримав сліз. Про те, що сталося у цей момент, дізнався потім від брата Анатолія Кушнірчука, члена церкви ЄХБ, який і надихнув нас на цю поїздку. Ще вранці Ярослав Чепурко приєднався до нашого екіпажу (сам він через бюрократичні перепони вже два тижні безрезультатно б’ється про такий вагончик для погорільців). Хтось зранку запитав голову РДА: чим іще ми можемо допомогти? «Дощу б нам!» – відповів той. А брат Толя взяв і сказав: «Повірте, це такі люди, що все змонтують, вкінці помоляться і буде вам дощ. Так і сталося».

В пресслужбі зазначили, що церква планує привезти іще п’ять вагончиків, а також взяти під опіку ще одне постраждале село.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове житло за тиждень: на Харківщині християни відбудовують згорілий будинок багатодітної сім’ї

Вісім житлових вагончиків і гумдопомога: як християни допомагають погорільцям Житомирщини

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Стратегічна зустріч керівників молодіжного служіння
16:04 - Пн / 23 Січ. Події, Християнське життя, Церква
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
На благодійному ярмарку в Ужгороді церква зібрала 100 тис. грн
18:45 - Вт / 03 Січ. Благодійність, Події, Свята, Церква України
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
Стань промінчиком Різдва для дитини: Пропонують долучитися до ініціативи «Різдвяний подарунок»
19:33 - Пт / 09 Гру. Благодійність, Дитяче служіння, Свята
Бог відкриває двері: При фонді «Ми поруч» розпочав роботу Центр духовної підтримки українців
17:50 - Вт / 06 Гру. Благодійність, Події, Християнські цінності
Місіонери СITA розвивають служіння в Індії та Ефіопії
18:41 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Люди, Місія, Християнське життя
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
Фундація «Східноєвропейська Реформація» запрошує долучитися до ініціативи «Різдвяна листівка для Захисника»
16:59 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Люди, Свята
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна