«Все, що маємо – це результат багаторічних молитов»: церква в селищі Вишнівець відзначила 90 років
0
photo_2020-10-06_21-43-25

У п’ятидесятницькій церкві селища Вишнівець Збаразького району Тернопільської області на початку жовтня святкували ювілей – 90 років від дня заснування.

Про це повідомляє chve.org.ua.

Історія цього зібрання розпочалася восени 1929 року. Двоє мешканців Вишнівець Петро Свинковський та Микита Вовк зацікавилися Біблією. Істина Божого слова глибоко торкнулася сердець цих чоловіків, і вже незабаром до селища на служіння були запрошені віруючі Данило Биць та Григорій Горошко. Перше зібрання відбулося в домі брата Петра. А вже у 1930 році у селищі утворилася невелика громада християн віри євангельської, згодом обрали і першого пастора, ним став Петро Круліковський.

Як згадують старожили, перебуваючи в силі Духа Святого, Вишнівецька  п’ятидесятницька громада досить швидко зростала. У 1957 році на служіннях хрещення Святим Духом отримало близько 50 людей.

«Престарелые, молодые юноши и девушки, даже дети, где-то 20 душ было крещено Святым Духом. Виновниками этого нарушения есть Круликовский и Баканчук», – доповідає дехто Аугілінін у Київ Андрєєву.

Через цю неординарну подію пастора Вишнівецької церкви змушені були зняти, а на його місце було обрано брата Данила Биця, якого згодом, у 1965 році, обрали ще й обласним пресвітером. У різний час пасторами цієї церкви служили Сильвестр Вовк, Григорій Черненко, Василь Мельник та Микола Мельник. Сьогодні пастором у громаді служить Анатолій Наконечний.

photo_2020-10-06_21-43-26

Багато років віруючі у Вишнівцях збиралися по домах. Будівництво Дому молитви розпочалося лише у березні 1989 року під керівництвом Михайла Вовка. Через півтора року з Божою допомогою на місці чагарників стояла чудова споруда із написом Дім молитви.

Насьогоднішній день Вишнівецька церква є однією з найбільших церков Тернопільщини (близько 300 членів). Бог благословив її чудовими пасторами, дияконами, диригентами та вчителями недільних шкіл. Крім того церква активно працює у сфері євангелізму дітям та дорослим, проводить служіння у в’язницях та сиротинцях, допомагає малозабезпеченим сім’ям, організовує дитячі літні табори та багато іншого. Усе це – великі Божі благословіння. Адже немає нічого кращого, як служити Богу та ділитися радісною звісткою про Божу любов з іншими людьми.

«Все, що ми маємо сьогодні у нашій церкві – це результат багаторічних молитов, постів та перебування в Слові Божім», – кажуть члени громади.

На святкове служіння з нагоди 90-річчя Вишнівецької церкви, прибуло багато гостей. Серед них – керівництво місцевої територіальної  громади та школи, яке, до речі, завжди гарно відгукується про віруючих церкви, та старші служителі братерства УЦХВЄ. Щиро привітав  вірян старший пресвітер церков Тернопільщини  Віталій Яцюк, єпископ Володимир Терещенко, а також старший єпископ церкви УЦХВЄ Михайло Паночко, який у своїй проповіді говорив про вибрання, відповідальність і вірність.

photo_2020-10-06_21-43-24

«На своїх  вибраних Господь кладе відповідальність. Ісус узяв відповідальність за наші гріхи і смиренно поніс хрест, дозволив себе розп’ясти. Тому-то, кожен з нас, має вірно нести свою  відповідальність», – підкреслив Михайло Степанович.

Святкова програма, яка  зранку почалася в Домі молитви, по обіді  продовжилася у центрі селища, біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Там святкували День подяки селища. Чудова погода, прекрасні виступи дитячих та молодіжних колективів, а також слово старшого єпископа, яке торкнулося сердець багатьох невоцерковлених  мешканців селища.

«Бог нам дав життя, здоров’я, очі, розум, Він посіяв у нас, а тепер, по праву, чекає від нас доброго плоду», – підкреслив Михайло Степанович.  Він побажав присутнім приносити добрі плоди  і разом з іншими священнослужителями звершив молитву за селище та область.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Американська мегацерква пожертвувала понад $ 1 млн, щоб допомогти в боротьбі з Covid-19
10:35 - Чт / 22 Жов. Благодійність, Світ, Церква
З 26 по 30 жовтня в онлайн-форматі відбудеться щорічний пасторський ретрит
11:25 - Ср / 21 Жов. Люди, Події, Церква
Криза в Азербайджані й Вірменії спонукала ADRA активізувати свою діяльність
15:37 - Вт / 20 Жов. Світ, Церква
Мегацерква в США вперше за 7 місяців карантину відкрилася для богослужінь
13:33 - Вт / 20 Жов. Світ, Церква
У Євангельському Теологічному Університеті 16 жовтня урочисто відзначили випуск
16:55 - Пн / 19 Жов. Люди, Україна, Церква
Університетські служіння в США розповіли як продовжують євангелізацію під час пандемії
12:02 - Нд / 18 Жов. Світ, Церква
Дарують безкоштовні окуляри: рівненська церква 4 роки організовує офтальмологічні клініки
12:26 - Сб / 17 Жов. Благодійність, Здоров'я, Церква
Погорільцям на Луганщині п’ятидесятники завезли мобільні будинки
14:20 - Чт / 15 Жов. Благодійність, Україна, Церква
Двохтисячна церква п’ятидесятників у Луцьку відсвяткувала День подяки
17:58 - Ср / 14 Жов. Свята, Церква
День подяки відсвяткувала п’ятидесятницька церква у місті Жашкові Черкаської області
12:55 - Ср / 14 Жов. Люди, Свята, Церква України
«Повені обвалилися на 17 провінцій, постраждалих близько 100 000»: місіонер Євген Євва просить молитися за Камбоджу
10:08 - Ср / 14 Жов. Люди, Світ, Церква
В Британії церкви закликають уряд пробачити борги збіднілим через пандемію
15:03 - Вт / 13 Жов. Світ, Церква