Вибори в США 2020: що варто знати про них християнам
0
83_main

Завершився день виборів в США, але поки остаточні результати доведеться почекати. Дональд Трамп та Джо Байден продовжують боротися за ключові штати, які нададуть переможцю необхідну кількість виборників для обрання чи переобрання на президентський пост.

Весь світ активно спостерігає за напруженим підрахунком голосів, однак цілком можливо, що остаточне рішення буде ухвалювати суд.Про це йдеться в матеріалі на сайті Християни для України.

Ще до оголошення підсумків голосування за президента США можна зробити кілька важливих висновків щодо передвиборчої кампанії, яка щоразу стає більш напруженою. Найперше, ці вибори вчергове демонструють світоглядний і навіть цивілізаційний водорозділ. Американці обирали не просто конкретну людину, але напрямок і обличчя Америки. В кампанії 2020 року ціннісний фактор був як ніколи важливий. Це було політичне відображення цивілізаційної боротьби, що розгорталася влітку, демонстрація двох світів — традиційної християнської капіталістичної Америки та модерністського проєкту з історичним ревізіонізмом та утопією всюдисущої рівності. Саме тому не дивно, що релігійні та морально-етичні питання мали надзвичайно велике значення.

В цьому контексті напруження і боротьба до останнього є цілком очікуваними. Також наразі невідомий остаточний статус голосування поштою, яке може бути приводом для численних оскаржень результатів виборів через суд. Це може затягнути визначення переможця, що, очевидно, підірве репутацію переможця.

Не зайвим буде згадати ще один фактор ризику — поновлення масових протестів ліворадикалів, що цілком може перерости в бунти і вуличні бої. Такий сценарій точно не сприятиме збереженню стабільності в умовах фактичного міжвладдя.

Передумови для такого сценарію вже є. В день виборів у низці американських міст розпочалися виступи прихильників демократів, включно з ліворадикалами з Antifa та BLM. За даними Fox News, правоохоронці готувалися до заворушень, бо за місяць до виборів викрили сітки BLM-активістів, які проводили тренінги щодо майбутніх протестів.

Антитрампівські заворушення в штатах, де населення більше підтримує Байдена, — явище не нове і навіть місцеве населення готувалося до цього заздалегідь. У Вашингтоні, наприклад, власники крамниць та ресторанів, завчасно не лише закрили свої заклади, але й забили двері та вітрини дошками, побоюючись погромів після виборів. Така обережність виявилася не зайвою, бо антитрампівські активісти дійсно вийшли на протести в день виборів ще до оголошення будь-яких результатів. Наразі відомо про бунтівні виступи в низці продемократичних міст (наймасштабніші відбуваються в Портленді, Міннеаполісі та Вашингтоні). Хоча американські ліберальні медіа стверджують, що протести цілком мирні, однак наразі вже відомо про заворушення і десятки арештів.

Остаточні результати виборів зараз не відомі і, навряд, будуть відомі найближчим часом. Але точно знаємо, що перемога будь-якого кандидата стане резонансом і, скоріш за все, супроводжуватиметься нестабільністю в Америці. Християни в Україні не мають фізичних важелів впливу на голосування чи підрахунок голосів, але ми можемо молитися, бо точно знаємо, Господь контролює ці процеси. Сьогодні важливо об’єднатися в молитві за збереження християнської цивілізації і захист християнського способу мислення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

«Біблійна неграмотність — найбільша проблема глобального євангелізму»: заявив генсек Світового євангельського альянсу
15:45 - Пт / 04 Гру. Світ, Церква
Поліція Британії вибачилася перед пастором за штурм церкви під час онлайн-богослужіння
14:15 - Пт / 04 Гру. Світ, Церква
«Не бійся»: творці додатку YouVersion Bible назвали найпопулярніший вірш 2020 року
13:06 - Пт / 04 Гру. Біблія, Світ
Церква в США зібрала $100 тисяч, щоб допомогти пенсіонерам погасити комунальні борги
12:30 - Чт / 03 Гру. Благодійність, Світ, Церква
Вперше після пожежі в соборі Нотр-Дам в Парижі заспіває церковний хор
19:05 - Ср / 02 Гру. Світ
Американський професор: текст Біблії залишається незмінним, але наукова критика й освітлення його в ЗМІ помилкові
16:55 - Ср / 02 Гру. Біблія, Світ
«Розумний баланс»: у Лондоні дозволили співати разом надворі під час Різдва
14:17 - Ср / 02 Гру. Світ, Свята
В Італії священник служить прихожанам по домофону
11:48 - Ср / 02 Гру. Книги, Світ
1,7 млн людей прийняли Ісуса Христа через служіння асоціації Біллі Грема
10:45 - Вт / 01 Гру. Люди, Світ
Клайв Стейплз Льюїс: чарівні світи та глибока апологетика
15:35 - Пн / 30 Лис. Люди, Світ
На Храмовій горі в Єрусалимі знайшли золоту прикрасу, якій 3000 років
14:14 - Пн / 30 Лис. Історія, Світ
Тім Келлер: під час боротьби з раком я навчився по-справжньому залежати від Бога
12:55 - Нд / 29 Лис. Люди, Світ