
Відколи відбулися зміни в законодавстві, організовувати дошкільну освіту стало можливим для підприємців. Ці зміни в законі також спростили умови створення дошкільних закладів для церковних організацій, пише Українська уніонна конференція.
У ЗМІ часто ми напрапляємо на інформацію про те, як відкрити приватні заклади дошкільної освіти. Варто зазначити, що релігійні організації також можуть бути засновниками дитячих садків. Сергій Кожух, помічник керівника відділу освіти Адвентистської церкви в Україні, розповів, що необхідно зробити церковним общинам, щоб заснувати дитсадок.
Створюючи суб’єкт господарської діяльності (фізична або юридична особа) потрібно пройти реєстрацією в податкових органах і відкрити рахунок в банку та, незалежно від форми власності, оформити отримання електронного цифрового підпису для укладення онлайн-угод, подання звітності та введення інших платежів.
Найважливішим етапом у відкритті приватного дитячого закладу є отримання ліцензії для надання послуг дошкільної освіти, а це досить трудомісткий процес. Тому перед її отриманням потрібно виконати такі важливі умови:
- Підготовка приміщень. Будівля дитячого садочку повинна відповідати вимогам, які описані в «Державних будівельних нормах» та загальноприйнятих санітарних правилах. Наприклад, підлога має бути утеплена, стіни — вологостійкими, стеля і підвіконня відповідної висоти. Також мають бути аварійні виходи, просторі кімнати і відповідний рівень освітленості.
- Меблі та різноманітне обладнання. Приміщення обладнується дитячими меблями: шафки в роздягальні, столики, стільці, ліжечка, які мають відповідні сертифікати. Окрім меблів потрібно підготувати матраци, ковдри і подушки. Щоб забезпечити харчування дітей, необхідно закупити посуд, кухонні прилади: холодильники, плити, пральні і посудомийні машини.
- Персонал. Для виконання норм праці з дітьми мають займатися няні і дипломовані вихователі, їхня кількість залежить від завантаження садочка дітьми, також повинен бути медичний працівник. Кожен, хто працює в дитячому закладі, повинний пройти медичний огляд і мати відповідну санітарну книжку.
- Харчування. Організація харчування — це те, на що варто звернути увагу. Зазвичай, у приватних дитсадках харчування дітей відбувається чотири або п’ять разів на день. Якість харчування залежить від урахування середнього доходу ваших потенційних клієнтів. Деякі дошкільні заклади не запроваджують харчування. Це можливо, коли дитсадок з відвідуванням на декілька годин або батьки дають дітям їжу з собою, вона зберігається в холодильнику, а під час обіду розігрівається.
- Оформлення документів. Для відкриття дитячого закладу, потрібна фізична особа-підприємець (ФОП) або юридична особа.
Спершу потрібно запросити представників санепідемстанції, щоб вони надали дозвіл на діяльність. Основний перелік документів, який має бути на цьому етапі:
– статут юридичної особи (для ФОП не потрібний);
– свідоцтво про реєстрацію фізичної особи або юридичної особи;
– договір оренди приміщення;
– дипломи персоналу;
– санітарні книжки вихователів, нянь, кухарів.
Наступний крок — заява для отримання ліцензії та акредитації дошкільного закладу експертній комісії в районне управління освіти . Документи, які потрібно буде підготувати:
– копії установчих документів;
– висновок СЕС;
– дипломи керівника і персоналу садка;
– навчальні програми, за якими будуть займатися діти;
– договір оренди та інші документи, які можуть вимагати;
– висновок санітарно-епідеміологічної експертизи про відповідність приміщення;
– підтвердження про відповідність приміщення правилам пожежної безпеки;
– документи щодо охорони праці.
Якщо всі документи в нормі, наступний етап — отримання ліцензії, яка дозволить офіційно працювати дошкільному закладу освіти.