Як працює християнська клініка на колесах
0
1-1024×768

Наприкінці вересня на запрошення церкви “Христа Спасителя” євангельських християн- баптистів до Каменя-Каширського із Тернополя завітала “Медична клініка на колесах” міжнародного благодійного фонду “Дар життя”. Впродовж двох тижнів спеціалісти клініки провели огляд і надали кваліфіковану лікарську допомогу більше трьом сотням юних кран, які виховуються у малозабезпечених, багатодітних родинах, сім’ях учасників АТО/ООС, а також тим, котрі мають інвалідність, перебувають у складних життєвих обставинах, сиротам.

Абсолютно весь спектр доступних професійних послуг камінь-каширці отримали безкоштовно. З особливостями роботи мобільного закладу познайомилися і журналісти “Полісся” та були приємно вражені високим рівнем технічного оснащення стоматологічного і педіатричного кабінетів, обладнаних у салонах двох автобусів, стерильною чистотою, затишною, людяною атмосферою.

Поки колега учасника команди лікарів–тернополян Ярослава Марківа виконувала стоматологічну процедуру маленькій пацієнтці, він сам розповів нам місію їхнього приїзду в Камінь-Каширський та те, якими послугами місцеві жителі могли скористатися у клініці. Якщо говорити про стоматологічний напрямок, то це, зосібна, огляд, чистка і фторування зубів, видалення, виявлення карієсу тощо.

– Нашим завдання є надання послуг медичного характеру дітям насамперед соціально незахищених категорій. Щодня ми приймаємо загалом понад три десятки пацієнтів. На одного відвідувача виділяється 35 хвилин. Маємо все необхідне для виконання поставлених завдань: крісла, обладнання, матеріали. Оскільки працюємо з дітками різного віку, то і підхід у кожному випадку індивідуальний, стараємося розважити малечу, аби діти спокійно сприймали процедури. Щоб заохотити їх дбати про зуби, роздаємо зубні щітки, пасти, книги-розмальовки на стоматологічну тематику, календарі, навчаємо основним правилам гігієни ротової порожнини. Найбільша приємність для нас – добре зроблена робота, надана послуга, задоволений маленький пацієнт і його батьки, чути слова вдячності від них, – зазначив лікар-стоматолог Ярослав.

2-1-1024×768

– Приблизно стільки ж за день камінь-каширців відвідує кабінет педіатрії, – повідала нам педіатр Віра Кравчук, щойно завершивши прийом чергової пацієнтки. Разом із колективом “Медичної клініки на колесах” вона вже п’ять років. Перед тим пані Віра працювала в пологовому відділенні міста Тернопіль. Як і решта колег любить нову роботу та віддається їй сповна, вкладаючи частину власної душі у те, чим займається нині, турботі про дітей.

4-1024×768

– Окрім надання медичних послуг, які, відзначу, повністю безоплатні, при потребі ми роздаємо відвідувачам клініки також йод, вітаміни, лікарські препарати для серця, шлунка. Вчимо батьків, як правильно харчувати дітей, доглядати за ними, куди треба звернутися далі за допомогою. Рідні діток не завжди в тому компетентні. Нерідко навіть надаємо останнім психологічну підтримку. Якщо дитина маленька, дошкільного віку, огляд проводиться за присутності батьків, аби малеча спокійніше адаптовувалася, не боялася незнайомих їй людей. Більшенькі проходять його самі, але тата чи маму запитуємо, на що спеціалістам слід звернути більшу увагу. Застосовуючи кардіограф іще можемо зробити кардіограму, послуговуючись дермоскопом, який теж маємо, визначаємо вади шкіри. Проводимо аналізи на холестерин, глюкозу крові, гемоглобін, скрінінгове дослідження сечі. Серед обладнання кабінету є комп’ютеризована система, що дуже швидко та точно дозволяє провести розгорнутий аналіз крові, – каже співрозмовниця.

5-1024×768

І така прогресивна особливість клініки на колесах сподобалася камінь-каширцям, адже це зручно, відпадає потреба довго чекати на результати, що часто буває в звичайних лікарнях.

6-1024×768

За темою

Україна – третя у світі за добовою смертністю від коронавірусу
13:10 - Ср / 27 Жов. Здоров'я
В Україні триває Марафон Прощення
12:00 - Ср / 27 Жов. Здоров'я
Скасували дебати про вакцинацію від коронавірусу
10:40 - Ср / 27 Жов. Здоров'я, Події
«Вакцинація не є гріхом»: звернення правління УЦХВЄ
14:33 - Пн / 25 Жов. Здоров'я
Вакцинуватися чи ні? В Києві відбудуться дебати лікарів-християн
11:05 - Нд / 24 Жов. Здоров'я, Події, Україна
Як покращити імунітет восени: поради лікарів
13:03 - Чт / 14 Жов. Здоров'я
У ТікТок з’явився небезпечний для здоров’я тренд
11:30 - Пн / 11 Жов. Здоров'я
Е-лікарняні: що зміниться для лікарів та пацієнтів
16:26 - Чт / 07 Жов. Здоров'я
З 1 жовтня Україна повністю перейде на е-лікарняні
17:24 - Ср / 29 Вер. Здоров'я, Україна
Оголосили день посту та молитви проти поширення коронавірусу
12:26 - Вт / 28 Вер. Здоров'я, Україна
Клініка на колесах: у Камені-Каширському відбудеться благодійна медична акція
12:50 - Сб / 25 Вер. Здоров'я, Україна
9 регіонів України увійшли до «помаранчевої» зони
15:30 - Пт / 24 Вер. Здоров'я