Як вести сімейний бюджет без суперечок
popovy-scaled-e1583147845741

Хто повинен керувати фінансами? Чи має дружина звітувати чоловікові про те, на що вона витратила гроші? Хто зобов’язаний більше заробляти? Чи мають працювати обоє? Чи можна жити на зарплатню дружини, якщо чоловік втратив роботу? Куди краще витрачати гроші? І як витрачати гроші з розумом? Олег і Юлія Попові в своєму Telegram-каналі опублікували 7 принципів, як злагоджено вести сімейний бюджет. Про це пише Бог.News.

«Не існує єдиної формули «як правильно розпоряджатися грошима». Кожен сімейний союз є унікальним і має свої правила. Чоловік і жінка вносять туди свої особливі очікування і прагнення. У всіх різне фінансове становище, яке і впливає на те, як чоловік та жінка будуть керувати коштами.

Подружжю важливо навчитися домовлятися, як вести сімейний бюджет, як заробляти і витрачати гроші, оскільки чітких правил управління коштами немає. Домовлятися і обговорювати необхідно все, що може стати причиною непорозумінь. Чи буде ваш бюджет спільним, або, можливо, кожен матиме особисті збереження, а певну частину віддаватиме в загальний «кошик»; чи хтось один керуватиме бюджетом, чи кожен матиме свою сферу відповідальності; скільки ви плануєте витрачати на житло, відпустку, машину, одяг тощо. Про все це важливо домовитися. Домовитися – це означає прийти до спільного знаменника, враховуючи думки і побажання кожного.

Кожен має свій «багаж» переконань, понять, культурних і релігійних поглядів про те, як розпоряджатися грошима. Немає правильної і помилкової думки. Те, що ви вирішите, має влаштовувати вас обох.

Чоловік і жінка можуть мати особисті гроші, які витрачатимуть на свій розсуд: своєрідні особисті фінансові кордони. Це актуально для сімей, де жінка, наприклад, не отримує дохід і стає домогосподаркою, а чоловік бере на себе відповідальність за ведення сімейного бюджету. У цієї жінки, якщо їй це необхідно, повинна бути певна сума коштів, якою вона розпорядиться, як вважатиме за потрібне (це потрібно обговорити заздалегідь). За ці гроші вона НЕ повинна звітувати своєму чоловікові, і йому не варто цей звіт вимагати, адже це буде порушенням її особистих кордонів.

Потрібно бути вдячними своєму чоловікові / своїй дружині за фінансову підтримку, подарунки і бажання вкладати кошти в сімейний бюджет. Часто така підтримка і старання сприймаються як належне. «Ти ж чоловік – твоя відповідальність забезпечувати, ти просто робиш те, що повинен», – може думати жінка. «Ти – дружина, мати, господиня, і нічого особливого в тому, що ти готуєш, доглядаєш за будинком і дбаєш про дітей, немає», — може подумати чоловік. Але таке мислення принижує вашого партнера.

У вас є близька людина, яка знаходиться поруч з вами, у нього або у неї був вибір, але він / вона обрав / обрала вас. Подяка – це те, що зближує, робить ваші відносини чистішими, світлішими і міцнішими. «Спасибі, що купив продукти», «Спасибі, що, завдяки твоєму вкладу, ми маємо краще житло», – це так просто сказати спасибі, це нічого не коштує, але може змінити ваші відносини на краще.

Якщо вам складно збагнути непростий світ керування фінансами – ведіть сімейний бюджет. Пройдіть навчальні курси на цю тему, завантажте застосунок, який допоможе вам з мудрістю витрачати те, що у вас є, а також зберігати фінанси. На наш погляд, ведення бюджету спрощує життя і допомагає вам правильно оцінити свої фінансові можливості.

Живіть на ті кошти, які маєте. Звичайно, мрійте, прагніть більшого, але уникайте боргів і непотрібних витрат. У нашій родині є принцип, якого ми обоє намагаємося дотримуватися: «Витрачай на житло більше, ніж ти можеш, на їжу стільки, скільки можеш, на одяг і розваги менше, ніж ти можеш собі дозволити». Тому ми живемо в хорошому і комфортному будинку, не економимо на їжі, а на те, що залишилося, купуємо одяг і все інше. Справжні цінності не в матеріальних речах, а в стосунках між людьми (тому варто інвестувати гроші в відносини, наприклад, влаштовувати хорошу відпустку з сім’єю). Ваше здоров’я і благополуччя – це цінність, тому не варто економити на їжі, щоб придбати нову пару взуття. Освіта – це цінність, тому що це допоможе вам реалізувати Богом дані дари і таланти, тому краще заплатити за навчання, ніж купити нові меблі. Якість життя (комфортні умови проживання) важливіше, ніж нова машина. Подумайте, що важливо для вас. Живіть так, як ви можете дозволити собі сьогодні, роблячи все можливе, щоб завтра у вас вийшло дозволити собі більше. Уникайте боргів.

Мрійте і довіряйте Богу питання фінансів. Ваш Небесний Батько знає, що ви потребуєте і хоче благословити вас з надлишком. Часто ми живемо в страху і в своїх неправильних переконаннях щодо фінансів. Наприклад, «бути бідним більш духовно, ніж багатим». Ця фраза не є істинною. Відшукайте істину і довіряйте Небесному Отцю. Він завжди буде піклуватися про вас».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС

За темою

Християнський фонд We stand with Ukraine отримав від президента нагороду «Золоте серце»
16:36 - Сб / 28 Січ. Благодійність, Люди, Україна
Дітям переслідуваних християн доставлено понад 4500 Різдвяних Посилок
15:28 - Чт / 19 Січ. Благодійність, Місія, Світ, Свята
Мел Гібсон готується розпочати зйомки продовження фільму «Страсті Христові»
13:21 - Пт / 13 Січ. Світ, Фільми
Туреччина остаточно відмовилася від стамбульської конвенції
21:04 - Вт / 03 Січ. Події, Політика, Світ
Місіонери розповіли про Різдво в Африці та Азії
11:34 - Пт / 30 Гру. Люди, Місія, Світ, Свята
Дедалі більше українців будуть святкувати Різдво 25 грудня
15:38 - Ср / 21 Гру. Свята, Україна
Конгресмени США щотижня моляться за Україну
15:43 - Нд / 18 Гру. Політика, Світ, Християнські цінності
«Ви тільки ж нас не залишайте!» – Про людей, які хотіли бути корисними
13:49 - Ср / 14 Гру. Люди, Україна, Християнське життя, Церква
В Ірпені волонтери передали сім’ї новозбудований після влучання авіабомби будинок
17:53 - Пн / 05 Гру. Благодійність, Україна, Церква України
У Києві відбувся перший молитовний сніданок державної кримінально-виконавчої служби
14:27 - Ср / 30 Лис. Події, Україна
Російські окупанти закатували диякона церкви і його сина
18:46 - Пн / 28 Лис. Події, Україна
Церква ХВЄ у Луцьку відкрила Пункт незламності
15:18 - Чт / 24 Лис. Благодійність, Україна, Церква