Як залишатися близько із Богом у час напруженого святкового сезону: 5 способів
0
5blizhe

Життя ніколи не зупиняється, особливо під час напруженого святкового сезону, повного списків покупок, вечірок Zoom та (сподіваюся!) можливостей для поклоніння та служіння. Як же ми можемо глибше зосередити наші серця на присутності Бога в нашому житті, особливо в цю пору року, наповнену новими можливостями та обов’язками? Як ми можемо залишатися поруч із Богом, коли все довкола вимагає нашої уваги?

Ось кілька простих кроків, які, на мою думку, допомагають залишатися ближчими до Ісуса під час святкового сезону, пише Енн Свіндел для сайту ieshua.org.

1. Почніть з Писання

Це звучить просто, але регулярно читати Слово може бути дуже важко. Тим не менше, я виявила, що коли я починаю свій день з Біблії, моє серце і розум краще підготовлені до того, щоб реагувати на Божу присутність протягом усього дня. Це як зав’язувати шнурки перед виходом за двері – набагато легше не послизнутися протягом дня.

Під час свят, коли часу здається мало, підійдіть творчо до читання Біблії, якщо вам це важко робити. Слухайте аудіо Біблію на телефоні або в машині. Або читайте протягом п’яти хвилин, перш ніж встати з ліжка (або навіть торкнутися телефону!) вранці. Ви можете навіть подумати про складання спеціального плану читання на цей період, щоб допомогти собі зосередитися на Бозі в цей час року.

2. Знайдіть час для служіння

Занадто часто свята можуть змусити нас зосередитись на собі — на тому, чого ми хочемо, що у нас є і скільки нам потрібно зробити. Але коли ми знаходимо час для служіння іншим у нашій церкві та громаді, ми виконуємо головний заклик Євангелії (1 Петра 4:10, Галатам 5:13).

Хто у вашій церковній громаді потребує уваги та любові, особливо цього року? Хоча участь в офіційних служіннях може бути чудовою, іноді найвагоміші шанси послужити приходять через любов до людей, які знаходяться прямо перед нами, коли ми приділяємо їм свій час, свою енергію та свою увагу. Помоліться і спитайте Господа, кому ви можете послужити у цей святковий сезон, а потім знайдіть час для цього. Запропонуйте зробити різдвяні покупки для літнього друга чи сусіда з ослабленим імунітетом.

3. Слухайте істину

У нашому домі та машині я вмикаю музику, яка нагадує мені про присутність Бога в моєму житті. Музика проникає в мій розум легше (і без жодного зусилля), ніж більшість інших речей, тому, якщо я випадково співаю якусь мелодію, це допомагає моїй душі, якщо це пісня, яка нагадує мені про те, хто такий Бог. Якщо різдвяна музика – це ваш стиль, є чудові станції та канали, на яких можна слухати різдвяну музику, орієнтовану на Христа. А якщо ви не любите слухати музику, знайдіть подкаст, радіостанцію або аудіокнигу, яка проголошує істину про те, Хто є Бог, і увімкніть її, поки ви займаєтеся повсякденними домашніми справами або навіть тренуєтеся!

4. Робіть паузи і моліться, коли почуваєтеся перевантаженими

Відчуття перевантаження в цю пору року – звичайне явище, і один з кращих способів зняти стрес – це словесно «покласти всі ваші турботи на [Бога], тому що Він піклується про вас» (1 Петра 5:7). Поговорити з Богом уголос про те, що спричиняє стрес і занепокоєння, а потім попросити Його про мир – це необхідність для мене в цю пору року!

Протягом дня я часто почуваюся завантаженою, стривоженою чи стурбованою — як правило, через речі, що знаходяться поза моїм контролем. Додайте до цього звичайний святковий стрес, пов’язаний з поїздками, фінансами та сімейними стосунками, і всі ми відчуватимемо себе більш напруженими, ніж зазвичай. Але я зрозуміла, що якщо в такі моменти я роблю паузу і звертаюся до Бога, а не дозволяю страху або занепокоєнню опанувати мною, то виявляю, що Він ніколи не залишав мене і завжди пропонує мені Свій мир, який більший за будь-який страх (Филип’ян 4: 6-7). Час, який мені потрібно, щоб зробити паузу і помолитися, завжди менший, ніж час, який мені потрібно, щоб турбуватися про щось ще п’ять хвилин — або п’ять днів!

5. Свідомо плануйте свої свята

Якщо в цей час року говорити «так» усьому підряд, це не приведе ні до чого, крім виснаження та спустошення. Виділивши 30 хвилин (навіть у ці вихідні!) на те, щоб визначити свої пріоритети на свята, а потім відкинувши все інше, ви забезпечите собі спокійні місяці.

Зайнятість заважає нам зосередитися на справжніх причинах цієї пори року – подяці та підготовці. Ми хочемо подякувати Богові за все, що Він уже дав нам, а також підготувати наші серця до Його символічного народження (і, зрештою, до Його остаточного повернення). Виберіть від трьох до п’яти речей, які найбільш важливі для вас з погляду стосунків та духовності на свята, а потім відмовтеся від того, що принесе більше стресу, ніж радості. Залиште місце для тиші та роздумів, для молитви та прославлення — і шукайте близькості з Христом, яка є найбільшим даром із усіх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

Друга «професія» Таврійського інституту
18:23 - Пт / 20 Тра. Україна, Християнське життя
Донбас: Колишній ув’язнений християнин диригує хором під час війни
14:08 - Ср / 18 Тра. Християнське життя, Церква України
«Бог запрошує вас стати частиною історії, яку пише Він Сам…». Пастор церкви в США став рятівним донором для свого помічника
18:57 - Пн / 16 Тра. Здоров'я, Люди, Християнське життя
11 дівчат у в’язниці Пномпеня склали завіт з Богом через водне хрещення
12:43 - Чт / 12 Тра. Події, Християнське життя, Церква
«Кожен святий має минуле, а кожен грішник має майбутнє». У США вийшов фільм «Батько Стю»
16:37 - Пн / 02 Тра. Фільми, Християнське життя
«Жінки-біженки здійснюють «перезавантаження» церкви»: представник «Голосу мучеників»
18:19 - Ср / 27 Кві. Християнське життя, Церква
Любити Бога, любити людей: як церква у Дунаївцях допомагає переселенцям та людям у гарячих точках
13:57 - Чт / 21 Кві. Благодійність, Християнське життя, Церква України
«Долаючи лихо» – практичні рекомендації та біблійні підбадьорення
16:07 - Пн / 11 Кві. Здоров'я, Християнське життя
Як не вигоріти, а загартуватися у вогні війни?
14:01 - Сб / 02 Кві. Україна, Християнське життя
Де Бог під час війни? Добра новина від Follow Book
16:42 - Чт / 31 Бер. Християнське життя
Як Росія загрожує свободі віросповідання в Україні: досвід окупованих територій
15:15 - Ср / 23 Бер. Християнське життя
Що робити, якщо життя пішло не за планом
13:00 - Сб / 12 Бер. Християнське життя