Як знайти «цінність» та зберегти теплоту взаємин у родині
1+
cro-what-contributes-to-a-happy-family-1

Чи цінуємо ми один одним? Як ставимося до свого чоловіка/дружини і дітей? Найчастіше чоловік захищає свою позицію, дружина – свою, кожен вважає себе правим, не бажаючи поступатися. А діти, в свою чергу, потребують і вимагають свого.

Одна річ, яка допомагає подружжю, полягає в тому, що цінність і повагу ми знаходимо всередині нашої особистості. Якщо ми цінуємо і поважаємо себе, то так само чинимо стосовно свого чоловіка чи дружини. Якщо не цінуємо і не поважаємо самих себе, так само чинимо стосовно нього/неї.

Неможливо не помічати очевидні речі і не бути вдячними за них. Хіба що сама людина роздроблена і неповноцінна всередині себе і намагається за рахунок інших людей, які оточують її, знайти свою цінність. На жаль, у зовнішньому світі немає того, що нам потрібно. Це знаходиться всередині, де мешкає Божий Дух – Дух істини, Який і відкриває її всім тим, хто хоче і шукає. Саме пізнавши істину від Самого Бога, яка прихована всередині нас, ми і здатні стати насправді вільними.

Чоловіки не бачать, не хочуть помічати або цінувати те, що роблять дружини, не тому, що вони ледачі, сидять цілий день у телефоні і гортають стрічки соцмереж. Це відбувається тому, що на якомусь етапі дружини не помітили або знецінили самі своїх чоловіків словом чи ділом, а головне, насамперед, – у своїх думках і серці!

Роботу дружин і дорогих жінок чоловіки можуть просто не помічати, тому що через фізіологію, яка склалася, здатні концентруватися лише на чомусь одному і вирішувати одне питання за раз. А це наших коханих і дорогих може дратувати, і вони не дозволяють чоловікові зробити все поступово, крок за кроком. Все кидаючи, жінки знову рвуться в бій, «рятуючи родину від неминучої загибелі», не розуміючи, що таким чином не дають можливості зробити це чоловіку і виявляють до нього неповагу. Вони позбавляють можливості, забирають шанс у чоловіка перемогти чергового дракона заради порятунку красуні, щоб знову стати її героєм і рятівником!

Часто ми не цінуємо і не поважаємо, тому що хтось колись не виявив це стосовно нас, і, можливо, це була єдина модель, яку ми бачили. Але це не може тривати все життя. Зміни в наших руках, і силу слів ніхто не відміняв, а тим більше дій і вчинків безумовної любові!

Цінуйте один одного, любіть, поважайте, будуйте стосунки, просіть пробачення, якщо потрібно! Не карайте один одного мовчанням або зневажливим ставленням, грубими словами і вчинками. Ніхто з нас не заслуговує такого ставлення до себе і до ближнього.

Ми цінні самі собою, а не тому, що робимо щось. Діти не заслуговують любов батьків, а насолоджуються нею. Бо вона безумовна і не залежить від хороших чи поганих вчинків наших дітей. Любити, як і працювати, насамперед треба над собою – це рішення і посвята, а не бажання, що з’являється час від часу, в момент рідкісного в наші дні просвітлення.

«Милість не заслуговують, її надають», – говорили раніше. Але в сучасному світі щоразу стикаєшся з обставиною, що покликаний домогтися, заслужити і набрати певну кількість балів, щоб відповідати стандартам групи або спільноти. Десь таке ставлення вже проникло в сім’ї не тільки між подружжям, а й навіть стосовно дітей. Прогулюючись вулицею, часто чуєш з боку дорослих в адресу дітей: «Зроби так, ти будеш слухняний, я буду любити тебе і обійму». В іншому випадку батьки включають режим ігнорування прохань і поведінки дитини, чим завдають непоправної шкоди психіці і прихильності, рівню довіри і взаємин в цілому.

Сім’я – це ж не олімпіада і не конкуренція, хто перший і головний. Хто дотримується правил і умов, того більше люблять. Наша сім’я покликана стати і бути місцем любові, турботи, уваги, підтримки і підбадьорення.

Сім’я – це фортеця, цитадель і неприступне місто, в якому тихо і безпечно у будь-який час року і доби! Це затишне місце, в яке кожен з її членів готовий повертатися кожного разу, незважаючи на радість і горе, багатство і бідність, успіх і невдачі, злети і падіння. І головне, що б не сталося, сім’я – це єдині люди в усьому світі, які приймуть і все зрозуміють без слів, пробачать і огорнуть безумовною любов’ю. Миру і любові у ваші оселі!

Костянтин Воропаєв для ІА Світогляд

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За темою

У Луцьку запускають Школу сімейного життя
17:02 - Ср / 27 Жов. Сімейні цінності
Сім звичок для християн, що ведуть до фінансової незалежності
12:40 - Пн / 25 Жов. Християнське життя
«У тебе є сила змінити чиєсь життя»: тато написав доньці 690 записок до школи
12:41 - Нд / 24 Жов. Світ, Сімейні цінності
«Літак згорів, та я вижила». Дивовижна історія спасіння
14:50 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Коли Бог залишає людину?
12:40 - Чт / 21 Жов. Християнське життя
Лучанка взяла дитину з дитбудинку, побачивши фото в інтернеті
16:40 - Вт / 19 Жов. Сімейні цінності
Сцени жорстокості у фільмах і медіа: як мотивувати дітей до усвідомленості
15:11 - Пн / 18 Жов. Сімейні цінності, Фільми
Як розпізнати та розвинути таланти дитини: десять простих кроків
14:10 - Пн / 18 Жов. Сімейні цінності
Як виховати сина благочестивим чоловіком: 10 практичних принципів для батьків
10:55 - Пн / 18 Жов. Сімейні цінності, Християнське життя
Чому моя дитина не читає книжок: 5 основних батьківських помилок
13:50 - Сб / 16 Жов. Сімейні цінності, Україна
7 принципів учнівства апостола Павла
14:52 - Чт / 14 Жов. Християнське життя
В Україні хочуть запровадити звання «Батько-герой»
17:18 - Вт / 12 Жов. Сімейні цінності, Україна